Hemen Arayın Bize Ulaşın

Cambazlık Hakkında

Cambazlık Hakkında

Cambaz, İp cambaz, Sihirbaz, rolla bolla denge gösterisi, tek tekerlekli bisiklet Show, Piton yılan,
Cambazlık Hakkında

Uzun yıllardır sirk gösterileri biz insanlar için oldukça merak edilen ve heyecan içeren gösteriler olarak karşımıza çıkmaktadır. Cambazlarda bu sirk gösterilerinde yer alan kişilere verilen bir isim olarak bilinse de birçok farklı anlamı bulunmaktadır. En basitinden gözü açık, kurnaz ya da hileci kişilere de cambaz denmektedir.

Bu nedeni büyük ihtimalle uzun yıllardır var olan sirk gösterilerinde çeşitli akrobasi hareketleri sergileyen kişilere cambaz denmesinden de kaynaklanabilir. Bunun dışında at alıp satan kişilere de denmektedir. Ama en bilinen tanımı ile cambaz, yerde veya tel ya da at, bisiklet gibi şeylerin üzerinde dengeye dayanan, tehlikeli ve heyecan verici gösterileri yapan kimseye denmektedir. Aynı zamanda bu kişilere akrobatlar da denmektedir.

İp Cambaz

Özellikle sirk gösterilerinde yer alan ve sirk gösterilerinin vazgeçilmez bir parçası olan ip cambazları, oldukça heyecan veren bir gösteri olmaktadır. İp cambaz, iki direk arasında, oldukça yüksekte gerilmiş olan ip üzerinde gösteriler yapan kimselere verilen isim olmaktadır. Birçok kişi tarafından bir meslek olarak ele alınan bu cambazlar çeşitli Show gösterilerinde yer alarak ortamı daha heyecan verici bir alana dönüştürmektedirler.

Sihirbaz

Cambaz, İp cambaz, Sihirbaz, rolla bolla denge gösterisi, tek tekerlekli bisiklet Show, Piton yılan,
Sihirbaz

Çeşitli partiler ya da Show gösterilerinde hem yetişkinlerin hem de çocukların büyük ilgi duyduğu sihirbaz gösterileri, günümüzde neredeyse her alanda tercih edilen bir gösteri türü olmaktadır. Sihirbaz, en bilindik anlamı ile büyücü demektir. Gerek el çabukluğu ile gerekse uygulanan yöntem ve yetenekler sayesinde gösteri olarak birçok insana sunulmakta olan çeşitli korku ve heyecan veren gösterimler yapan kişilere verilen addır. Oldukça yaygın ve popüler olmasından dolayı birçok etkinliklerde tercih edilmektedir.

Rolla Bolla Denge Gösterisi

İstanbul cambaz, cambaz show, cambaz gösterisi, cambaz, İp cambazı, cambaz Show, sihirbaz gösterisi, denge gösterisi, jonglör, tek tekerlek bisiklet Show, akrobasi gösterisi, ateş Show ve piton yılanı
Rolla bolla denge gösterisi

Çeşitli Showlarda ve sirk gösterişlerinde oldukça karşılaştığımız rolla bolla denge gösterisi, fazlası ile tehlikeli ve heyecan verici gösteriler olmaktadır. Çeşitli tahtalar ya da nesneler üzerinde birçok hareket ile izleyicilerine heyecan ve korku veren gösterimlere verilen genel bir isim olmaktadır. Danslar, ateşle uygulanan Showlar ya da çeşitli esnek hareketlerin oldukça yüksek ve dengesiz duran nesnelerin üzerinde sergilenen Showlara,rolla bolla denge gösterileri denmektedir.

Tek Tekerlekli Bisiklet Show

Oldukça yaygın olan bu tek tekerlekli bisiklet Showlar sadece sirk gösterilerinde ya da çeşitli gösterilerde sergilenmekle sınırlı olmayıp aynı zamanda birçok genç tarafından bir tür sportif bir faaliyet olarak da yapılan olağan üstü Showlar olmaktadır. Tek tekerlekli bir bisiklet üzerinde yapılan çeşitli hareketler ve oldukça tehlikeli gösterilere verilen genel bir isim olarak karşımıza çıkmaktadır.

Piton Yılan

İstanbul cambaz, cambaz show, cambaz gösterisi, cambaz, İp cambazı, cambaz Show, sihirbaz gösterisi, denge gösterisi, jonglör, tek tekerlek bisiklet Show, akrobasi gösterisi, ateş Show ve piton yılanı
Piton Yılanı

Yılanlar birçok insanın hem merak ettiği hem de deli gibi korktuğu hayvanlar olmaktadır. Özellikle büyük ve zehirli, saldırgan yılanlar insanların en çok korktuğu hayvan türleridir. Çok fazla Showlarda ve gösterilerde kullanılan piton yılanlar, eğiticisi tarafından öğretilerek gösterilerde çeşitli hareketler gerçekleştirmektedirler. Piton yılan türü oldukça tehlikeli ve büyük bir yılan türü olduğundan dolayı birçok insanın korktuğu fakat gösterilerini de nefes kesmeden izledikleri yılanlar olmaktadır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir