Skip links
Palyaço Kiralama

Hızlı Teklif Al

  Palyaço Kiralama

  Animasyon gösterilerini çocukların sevdikleri çizgi dizi karakterleri ile yapıyoruz. Çocuklar böylece sevdikleri çizgi dizi karakterlerini sadece 2 boyutlu görmüyorlar. Onlarla 3 boyutlu olarak eğleniyorlar. Ayrıca animasyon gösterisinin canlı olması çocukların onlarla birlikte oynamalarını sağlıyor. onlara dokunmalarını ve onlarla birlikte fotoğraf çekinmelerini sağlamaktadır. Böylece kahramanları ile güzel bir gün geçiren çocuklar yıllar sonra bile bu güzel anı her hali ile hatırlamaktadırlar. Animasyon gösterisi aynı zamanda tiyatral bir gösteri ile sunulmaktadır. Böylece çocuklar kahramanları görebilmekte. Hem de gösteri ile faydalı bilgiler elde etmektedirler. Çocuklar ve her yaştan çocuk kalanlar bu tür etkinliklere bayılıyor. Özellikle tatil beldelerinde, okullarda, ana sınıflarında harika gösteriler yapıyoruz. Animatörler tarafından farklı şekillerde çok özel animasyon etkinlikleri yapıyoruz. Çocukları eğlendirirken, bilinçaltında farklı bilgileri edinmesine de katkı sunuyoruz. Çünkü aşağıda yer alan kapsamdan da görüleceği üzere çok değişik kahramanlar ile tanışıyorlar. Kimi zaman kitap okumaya gerek kalmadan bu bilgileri alıyorlar. Bu ise ilerleyen yaşamlarında onlara son derece büyük bir kolaylık sağlıyor.

  Palyaço Kiralama

  Palyaço Kiralama Hizmeti

  Palyaço Kiralama etkinlikleri sanatsal özellikler içerir. Çocukları güldürürken düşündürür,ince mesajlar verir. Animasyon etkinliklerinde çocukları eğlendirmek tek gaye değildir. Eğlenceli, hoşa giden ortamda çocukların gelişimsel kazanımlar elde etmeleri sağlanmadıkça animasyon etkinliklerinin öneminden söz edilemez.

  Çocuğun olduğu her türlü etkinlik için Palyaço Kiralama hizmeti almak  oldukça mantıklı bir hamle olacaktır. Animasyon gösterileri ile mağaza açılışları, kurum organizasyonları, doğum günü aktiviteleri, okul ve kreşler için bahar aktiviteleri, ramazan ayına özel gösteriler, hastanelerin çocuk bölümlerindeki çocuklar için eğlenceli dakikalar oluşturulabilir. Üstelik açılış ve bahar şenlikleri gibi durumlarda istenildiği takdirde dj temini sağlanmaktadır. Böylece çocuklar kendi kahramanları ile birlikte dans etmenin tadını çıkarmaktadırlar. Özellikle sünnet düğünüdoğum gününişan ve düğün organizasyonları için Palyaço Kiralama hizmeti tercih edilmesi oldukça işlevsel olmaktadır.

  Çocuklar eğlenmeyi çok sever. Onlar oyun için tüm günlerini harcayabilirler. Organizasyon konuları da çocukların eğlenmeleri için yapılmış bir şeydir. Fakat eğlenirken bilinçli zaman geçirmek ve güvenilir şekilde eğlenmek gerekmektedir. 

  Palyaço Kiralama hizmeti içerisinde birçok organizasyon işini barındırmaktadır. Bu sayede çocuk tiyatrosunun bir mesajının olması, yüz boyama, kumdan boyama, slayt yapma gibi etkinliklerin bir amaca hizmet ediyor olması, bilim deneylerinin çocuklarda öğrenmeyi açık hale getiriyor olması gibi durumlar etkinlikleri de kaliteli hale çevirir. Bu sayede de animasyon hizmetleri amacına ulaşmış sayılır. Her oyunun bir amacının olması ve istendik ben az bir davranışı destekliyor olması gerekmektedir.

  Palyaço Kiralama ve daha birçok etkinlik için bizimle irtibata geçerek sizin için en doğru programın oluşturulmasına birlikte karar verebiliriz. Böylece özellikle gün boyu sürecek olan aktivitelerin planlaması çok daha kolay olurken aynı zamanda da çocukların keyifli vakit geçirmesi ve başarılı bir organizasyon ayarlanması sağlanmaktadır.

  Palyaço – Palyaço Nedir?

  Palyaço, İtalyanca (Pagliaccio) kökenli bir kelime olup, Türk Dil Kurumu tanımına göre; “Kendisini seyredenleri güldürüp eğlendiren, değişik kılıklı, yüzü aşırı ve komik biçimde boyalı oyuncu” şeklindedir.

  İlk görülüşü MÖ 1600’lere dayanan palyaçoluk, bugün dünyanın çoğu yerinde bir sanat dalı olarak algılanmakta olup, eğlence ve çocuk kavramlarıyla beraber ve birlikte anılmaktadır. Bazı kaynaklara göre 18. yüzyıla kadar bazı saraylarda palyaço bulundurulma adeti devam ettirilmiştir.

  Palyaço, sirk, panayır, tiyatro ve ya çeşitli organizasyonlarda kendisini seyredenleri güldüren ve eğlendiren, değişik tipli, yüzü boyalı ve oyuncudur. 

  Pagliaccio (palyaço) İtalyan tiyatrosu tiplerinden biridir. Kendine özgü bir tipi vardır: Kırmızı ponponlu beyaz sivri külâh, kırmalı yaka, kırmızı iri düğmeli bir gömlek, bol paça bir pantolon. Palyaço, yüzüne beyaza boyar, burnuna kırmızı boya sürer ve kaşlarını da kalın hale getirir.

  Günümüzde birçok alanda karşımıza çıkan Palyaço Kiralama hizmeti ve animatörlerin ne amaçla hizmet verdiğini hiç düşündünüz mü?

  Sokakta yürüyen bir palyaço gördüğünüzde elbette ki ilginizi çeker ve size her zaman sempatik gelir.

  Açılış İçin Palyaço Kiralama

  Palyaço Kiralama

  Açılış amacıyla palyaço kiralama hizmeti, iş yerinin ilgi çekmesi için gayet etkili olmaktadır.

  Açılış organizasyonlarınıza ve yeni açılan mağazanıza renkli bir etkinlikle adım atmak istiyorsanız, sıcakkanlı bir palyaço kiralama hizmeti alabilirsiniz.

  Dükkan, mağaza, avm Açılış organizasyonu Palyaçoları ve başka karakterler (spiderman, pamuk prenses, batman, korsan vb.) broşür dağıtır.

  • Broşür dağıtan palyaço, Açılış palyaçoları ilgi çeker müşterileri içeri yönlendirir.
  • Açılış amacıyla palyaço kiralama, firma logosu baskılı balonlar dağıtır.
  • Palyaço kiralama hizmetiyle açılışlarınızda renkli kıyafetleri ve dinamik danslarıyla her bireyin ilgisini çeken palyaço kiralayabilirsinz.
  • Palyaçolar açılışınızın daha renkli olmasını sağlar.
  • Palyaçolar insanların ilgisini sizin açılışınıza çeker.

  Hemen İletişime Geçin!

  3 adımda Palyaço Kiralama Hizmeti - Palyaço Ne Yapar?

  Palyaço Kiralama

  Palyaço Kiralama hizmetiyle rengarenk kostümler giyen, sevimli makyaj yapan, eğlenceli hareketleri, şakaları, oyunları, dansları alarak konuklarınızı ve çocuklarınızı çok mutlu edebilirsiniz

  Palyaçolar çocukların gözünde eğlencelidir, bölgelerinde durmazlar ve değişik hareketler yaparlar. Palyaçolar sahnedeyken ve taklitler yapar iken çocuklar onların normalde görmeye alışkın bulunduğu insanlardan değişik ve komik olmasından büyük heyecan duyarlar ve izlerken büyük keyif alırlar.

  Palyaçoların sakar hareketleri, saf olmaları çocukların palyaçolara olan yakınlığını daha yüksek bir şekilde sağlar. Palyaçolar çocuklarla sık sık etkileşim durumunda olmasından çocuklarda onlarla konuşmaya can atarlar. Bir çocuğun en mutlu anı palyaço ile en yakın bulunduğu zamandır.

  Palyaço kiralama hizmetimizi satın aldığınızda palyaçomuz, ilk olarak çocuklarla kaynaşmak amacıyla yüz boyama etkinliği yapar ve çocuklarla tanışır. Daha sonra çocuklarınızın yaş gruplarına ve psikolojik hallerine göre onların eğlenebileceği oyunlar ve yarışmalar düzenler. Minik armağanlar ve şekerlemeler dağıtır. Doğum günü çocuğunu ve arkadaşlarının eğlenmesini sağlar. İsteğe göre pinyata da doğum gününe dahil olur.

  Doğum Günlerinizde 2 Saatlik Dolu Dolu bir palyaço Kiralama  programımız vardır; Palyaçolarımız Mini Disko Şarkıları ile birlikte dans ederek çıkışını yapar, çocukların dansı öğrenebilmesi, kulaklarının müziğe alışması ve palyaçoya ısınması amacıyla ilk müzik tamamlanana kadar sahnesini devam ettirir, çocukları selamlar ve onları tanıyabilmek amacıyla ufak şakalar, illüzyon gösterisi ya da eskiden belirlenmiş bir mizanseni oynar.

  Palyaço Kiralama hizmetiyle palyaço, çocukların yaş gruplarına göre yanısıra getirdiği materyallerle Halat Çekme, Çuval Yarışı, Yumurta Taşıma, Eski Minder, Kova Doldur, Sandalye Kapmaca, Koca Ayak, İçinde Dışında, Don Danset, Sıcak Soğuk gibi oyunları oynatır. Pasta kesiminden sonra çocuklarla bol bol fotoğraf çekilir.

  Şimdi gelin 3 adımda palyaço ne yapar bunlara bakalım..

  Hemen İletişime Geçin!

  1.Yüz Boyama

  Palyaço Kiralama hizmeti içerisinde yer alan Yüz boyama, canlandırılan şahsınn görüntüsüne bürünmek , yüzün görünümünü daha
  etkileyici bir duruma getirmek amacıyla farlar, kremler ve pudralar yardımıyla, oluşturulan boyamaya denir. Yüz boyama yüzün görünüşünü, yüze, kaşlara, gözlere, kirpiklere ve dudaklara sürülen birtakım özel maddelerle değiştirme ve yüze yeni bir şekil verme, yöntemi olarak da tanımlanmaktadır.

  Palyaço Kiralama hizmetinde yüz boyamak ve boyama şeklini ilgi çekici şekilde abartmak oldukça önemlidir. Animasyon bir gösteri sanatıdır. Bu sanatın ilgi çekici
  olmasında yüz boyamanın etkini büyüktür.

  • Yüz boyamada şahıs kahramanların rolüne bürünerek hem çevresindeki insanları
   hem de kendisinin anlama ve tanıma fırsatı bulur. Başkalarını anlama yeteneği (empati) geliştirir.
  • Grup ortamlarında yer edinme ve statü kazanma talihi artar. Çocuklarla olan iş birliği ve grup çalışması bilinci gelişir.
  • Kendi ilgi ve yeteneklerini sergiler. Başkalarının fikirlerine saygı duyma ve
   kendi fikirlerini ifade edebilme gibi iletişim yeteneklerini geliştirir.
  • Yüz boyamada şahıs hem kendi kültürel değerlerinin hem de değişik kültürel
   değerlerin farkına varmaktadır ( Nasrettin Hoca tiplemesi, Noel Baba tiplemesi gibi ).
  • Yüzü boyanan kişi, grupla bütünleşir. Çevresi ile etkileşim kurar ve geliştirir. Özellikle çocuklar kendilerine yeni bir dünya kurarlar, çevrenin ilgi ve ilgisini kurdukları yeni dünyanın içine çekerler.

  ister kükreyen kaplan, ister sevimli bir penguen ya da uykucu bir fare olsun, yüz boyama çocuklarınıza kim ya da ne olmak isterlerse olmaları amacıyla renkli, keyifli ve bir o kadar da eğlenme fırsatı verir.

  Yüz Boyama Örnekleri
  Label

  Hello Kitty Yüz Boyama

  Label

  Kedi Yüz Boyama

  Label

  Uğur Böceği Yüz Boyama

  Batman Yüz Boyama

  Kelebek Yüz Boyama

  Mickey Mouse Yüz Boyama

  Label

  Korsan Yüz Boyama

  Detaylı Bilgi
  Label

  Kaplan Yüz Boyama

  Detaylı Bilgi

  Hemen İletişime Geçin!

  2.Sosis Balon

  Palyaço Kiralama hizmeti içerisinde yer alan sosis balonlar ince ve uzun biçimleri olan değişik renklerde animasyon balonlarıdır. Kolay biçim alan balonlardır. Pompa sayesinde şişirilerek hayvan figürleri ya da objeler elde edilir.

  Sosis balon ya da uzun balon, palyaçolarımız ve ya başka animatörlerimiz eşliğinde çocuklara yönelik düzenlediğimiz bir animasyon aktivitesidir. Animatörlerimiz çocuklarla beraber farklı farklı sosis balonlar yaparlar. Çiçek, böcek, kılıç, köpek gibi detaylı biçimlerin yapıldığı sosis balonlar ya uzun balonlar , eğlendirici bulunduğu gibi, öğretici ve geliştirici bir aktivitedir. Doğum günü organizasyonu, AVM etkinlikleri gibi eğlence organizasyonlarınızda sosis balon ya uzun balon hizmeti veriyoruz. Palyaço kiralama ya da kostümlü karakter gibi profesyonel animatörlerimizle beraber çocuk davetlilerinize uzun balon yapmayı öğretiyoruz.

  Köpek Sosis Balon

  Çiçek Sosis Balon

  Kalp Sosis Balon

  3.Palyaço Oyunları

  Sandalye Kapmaca
  palyaço oyunları, halat çekme, çuval yarışı, mandal oyunu, ebe oyunu, körebe, halka oyunu, eski minder, yağ satarım bal satarım, sandalye kapmaca
  sandalye kapmaca

  Palyaço Kiralama hizmeti içerisinde yer alan ve halk arasında sandalye kapmaca olarak da tanınan bu oyun oldukça keyiflidir ve her yaştan insanın oynayabileceği bir oyundur. Birkaç adet sandalye yan yana olacak şekilde dizilir.

  Organizasyona katılan çocuk adedindan bir eksik sayıda sandalye konulur. (örneğin;10 çocuk var ise 9 sandalye). Daha sonra müzik çalmaya başlar ve çocuklar palyaço ya da animatör ile birlikte dönerek dans etmeye başlarlar.

  Şarkı biter bitmez çocuklar sandalyelere otururlar ve sandalyeye oturamayan bir çocuk ayakta kalır. Ayakta kalan oyundan çıkar.

  Diğer turda ise bir sandalye daha eksiltilir. Tek kişi kalana kadar oyun bu şekilde sürdürülür.

  Kaç şahısla oynanır: Birey sınırlaması yoktur. Birey adedi arttıkça daha keyifli olur.

  Malzemeler: Birey adedindan bir eksik sandalye gereklidir.

  Eski Minder

  palyaço oyunları, halat çekme, çuval yarışı, mandal oyunu, ebe oyunu, körebe, halka oyunu, eski minder, yağ satarım bal satarım,
  Eski minder

  Palyaço Kiralama hizmeti içerisinde yer alan eski minder oyununda öncelikle çocuklar arasından bir şahıs seçilir ve bu şahıs ebe olur.
  Ebe seçilen çocuk eliyle yüzünü kapatır. Diğer çocuklar ise tekerlemeyle çevresinde dönmeye başlarlar.

  Eski minder Tekerlemesi

  Eski minder, yüzünü göster

  Göstermezsen bir poz ver

  Güzellik mi, çirkinlik mi

  Havuz başında heykellik mi, mankenlik mi

  Hangisi?

  Tekerleme tamamlanınca “eski minder”in istediği pozu alırlar; eski minder en beğendiği pozu seçer, o pozu veren çocuk ise eski minder olur.

  Her oyuncunun değişik pozlar vermesi amacıyla öğretmen doğrulusunda desteklenir. “Değişik ne olabilir?” sorusuyla yönlendirilebilir.
  Bir vakit oyuna değişik çocuklarla devam edildikten sonra yapılanlar özetlenerek aktivite sonlandırılır.

  Yağ Satarım Bal Satarım

  palyaço oyunları, halat çekme, çuval yarışı, mandal oyunu, ebe oyunu, körebe, halka oyunu, eski minder, yağ satarım bal satarım,
  yağ satarım bal satarım

  Palyaço Kiralama hizmeti içerisinde yer alan Yağ satarım bal satarım oyunu en az beş kişiyle oynanır. Bir de mendile gereksinim vardır. Gönüllü varsa eğer ebe olur. Yoksa kura yoluyla ebe belirlenir. Daha sonra ebe dairenin çevresinde seke seke dolaşmaya başlar. Dolaşırken de ebenin avucunun içinde bir mendil bulunur. Daha sonra oyuncular hep bir ağızdan alttaki maniyi söylerler.

  Yağ satarımbal satarım,
  Ustam ölmüş, ben satarım.
  Ustamın kürkü sarıdır,
  Satsam on beş liradır.
  Zam-bak Zum-bak
  Dön arkana iyi bak.

  Yağ satarım, bal satarım,
  Ustam ölmüş, ben satarım.
  Alacağına, vereceğine
  Bir kaşık ayran
  Yarın sabah bayram.

  Bir vakit sonra mendili oturan oyunculardan birinin gerisinde çaktırmadan bırakır. Arkasına mendil bırakılan kişi bunu fark ettiğinde ise, hemen mendili alıp ebeyi aynı yönde kovalamaya başlar. Kovalamaca esnasında çemberdeki başka oyuncular yine hep bir ağızdan “tavşan kaç, tazı tut!” diye bağırarak hep birlikte tempo tutarlar.

  Ebe çember çevresindeki turunu yakalanmadan tamamlayıp arka kısmına mendili bıraktığı oyuncunun boşalttığı yere oturmayı başarırsa, ayakta kalan oyuncu yeni ebe olur ve tekerlemeyi söylemeye başlayarak çember çevresindeki turuna başlar.
  Eğer ebe, mendille kendisini kovalayanı yakalanırsa ebe değişmez,aynı kalır. Ebe mendili yine alır ve en başa dönülür.

  Elim Sende – Ebe Oyunu

  palyaço oyunları, halat çekme, çuval yarışı, mandal oyunu, ebe oyunu, körebe, halka oyunu, eski minder, yağ satarım bal satarım,
  ebe oyunu

  Önce bütün çocuklar palyaço çevresinde toplanır ve tekerleme ile aralarından bir ebe seçer. Diğer çocuklar ise alan içersinde ebeden uzağa kaçarlar. Ebe olarak seçilen çocuk alan içersinde dağılan ve kendisinden kaçan arkadaşlarına dokunmaya çalışır. Herhangi bir dostuna dokunduğunda “ebe” der ve yeni ebe dokunduğu kişi olur. Yeni ebe tekrar alan içersinde dağılan arkadaşlarına dokunmaya ve yeni ebeyi belirlemeye çalışır, oyun bu şekilde devam eder.

  Halka Oyunu

  palyaço oyunları, halat çekme, çuval yarışı, mandal oyunu, ebe oyunu, körebe, halka oyunu, eski minder, yağ satarım bal satarım,
  halka oyunu

  Palyaço Kiralama hizmeti içerisinde yer alan Palyaço ya da Oyun Abisi/Oyun Ablası arkadaşımızın getirdiği yanısıra getirdiği halka oyununda, 6 adet detaylı renklerde halkalar mevcuttur. Bununla birlikte halkaların atılacağı ufak bir de mekanizma vardır. Bütün çocuklar seçtikleri değişik renklerdeki halkaları bu mekanizmaya geçirmeye çalışırlar.

  Körebe

  palyaço oyunları, halat çekme, çuval yarışı, mandal oyunu, ebe oyunu, körebe, halka oyunu, eski minder, yağ satarım bal satarım,
  körebe

  Körebe, dünya çapında süregelen bir şekilde oynanan bir çocuk oyunudur.

  Oyunun Amacı Nedir: Gözü kapalı olarak diğer oyunculara dokunarak onları tanımak.

  Oyun Alanı: Bahçe ya da geniş bir alan

  Yaş: 5-10 yaş (ve daha çoğu 🙂 )

  Bir şahıs ebe seçilir. Ebenin gözleri bir gözbağıyla (mendil, eşarp, vb) etrafını göremeyeceği şekilde sıkıca bağlanır. Ebe bundan artık körebedir. Körelen ebe ekseni çevresinde diğer oyuncuların da sayesinde kısa sürede üç-beş tur döndürülerek konumunu yönünü bilemez duruma getirilir. Ve oyun başlar.

  Sınırları tespit edilen dar alana dağılan diğer oyuncular gözleri bağlı olan ebeye;

  -Körebe, körebe

  Gel sesime sesime, Gel sesime sesime

  Diye bağırıp beraber tempo tutarlar.

  Körebe diğer oyuncuları yakalamaya çalışırken, diğer oyuncular yakalanmama mücadelesi verirler. Oyuncular oyun  ortamında dolaşır, kaçışır ve körebeye yönelik alaycı sesler çıkarırlar. Hatta dibine kadar gelip türlü türlü mini tahriklerde bulunurlar. Körebe ise sinirlerine hakim olarak bu oyuncuları el yordamıyla yakalamaya çalışır. Körebe tarafından yakalanan oyuncu yeni ebe olur.

  Mandal Oyunu

  palyaço oyunları, halat çekme, çuval yarışı, mandal oyunu, ebe oyunu, körebe, halka oyunu, eski minder, yağ satarım bal satarım,
  mandal oyunu

  Palyaço Kiralama hizmeti içerisinde yer alan mandal oyunda çocuklar arasından 4 çocuk seçilir,seçilen bu çocuklardan 2’si mandalı takan,diğer 2’si mandalı takılan çocuk olur.
  Mandal takan çocukların arasına sandalye konur ,sandalyenin üstüne de mandallar konur.
  Mandal takılacak olan  diğerlerin karşısında biraz mesafeli dururlar.
  Müzik başladığında iki çocuk bir mandalı alır ve karşısındaki arkadaşının giysisine asar.
  Müzik durana kadar devam eder.
  Müzik durduktan sonra mandal saymaya geçilir ve en çok mandal takan kazanır.

  Çuval Yarışı

  palyaço oyunları, halat çekme, çuval yarışı, mandal oyunu, ebe oyunu, körebe, halka oyunu, eski minder, yağ satarım bal satarım,
  çuval yarışı

  Çuval yarışı yüzyıllardır ülkemizde oynanan ve nesilden nesile aktarılan, köylerde ve kırsal kesimlerde akşam eğlencesi şeklinde gençler arasında, düğünlerde, eğlence etkinlilerinde ve milli bayramlarda ise okullarda, öğrenciler arasında oynanan anonim bir çocuk oyunumuzdur.

  Oyun amaca varma, vakitle yarışma, düşmeme, çuvalın düşmemesi, sıçrama, dayanıklılık ve denge içermektedir. Heyecanlı, temposu yüksek ve bir o kadar da keyiflidir.

  Çuval Yarışı; büyük, ufak her bireyin oynamaktan beğeni aldığı bir grup oyunudur.

  Belirlenen kişiler sırayla oyuncu seçerek kendi gruplarını oluştururlar. Takımlar belirlendikten sonra başlangıç ve bitiş çizgisini saptamak amacıyla yere çizgi çizilir. Oyunda iki  hakem olur. Birisi başlangıç, öteki ise bitiş çizgisinde konumlanır. İlk yarışmacılar çuvallara girer ve hakemin vereceği işaretini beklerler. Hakemin işareti ile birlikte yarış başlar. Yarışmacılar çuvalın içersinde iken süratli bir şekilde varış çizgisine kadar gidip geri dönmek zorundadırlar.

  Başlangıç çizgisine gelen oyuncu süratle çuvaldan çıkar ve sıradaki yarışmacı onun konumunu alır. Sırası gelen oyuncular çuvala girerek aynı şekilde yarışmaya devam eder. Hızlı bir şekilde yarışmayı tamamlamaya çalışan yarışmacılar bazı durumlarda patates çuvalı gibi yıkılabilir. Böyle bir halde rakibi zıplamaya devam edeceğinden ona fark atacaktır. Bütün yarışmacılar yarıştığında oyunu ilk evvelce bitiren grup oyunu kazanmış olur.

  Halat Çekme

  palyaço oyunları, halat çekme, çuval yarışı, mandal oyunu, ebe oyunu, körebe, halka oyunu, eski minder, yağ satarım bal satarım,
  halat çekme

  Palyaço Kiralama hizmeti içerisinde yer alan halat çekme oyunu, sayıları 5 ile 8 arasında değişebilen erkek ya da kadın, (karışık da olabilir) eşit sayıda oyuncudan meydana gelen ikişer grup arasında oynanır.Amaç halatın öbür ucundaki grubu kendisine doğru çekmektir.Rakibini 4 metre çekip ortadaki çizgiyi geçirebilen grup yarışı kazanır.Tüm karşılaşmalar üç çekmeden oluşur, üç oyunun ikisinde rakibini yenilgiye uğratan grupo oyunu kazanır.

  Halat çekme yarışları en eski tarih olarak Osmanlı imparatorluğu döneminde askerlerin kuvvet kazanması, kuvvet ölçüm testi gibi dayanıklılık ile kol gücü hedefli olarak yapılmış sonraları tekrar aynı şekilde askerlerce, yetişkin, genç ve sonraları da çocuklarca oyun durumuna yani müsabaka durumuna dönüştürülmüş ve bugünümüzde de müsabakaları yapılmaktadır. Fakat her oyunda bulunduğu gibi bu oyunda maalesef unutulur konuma gelmiştir. Oysa okullarda, derslerde sokakta ya da her türlü festivallerde de çokça oynanır halde görülür. 

  Animasyon Etkinlikleri Ve Palyaço Kiralama Fiyatları

  Standart Paket

  • Palyaço veya oyun ablası ya da oyun abisi
  • Yüz boyama etkinliği
  • Sosis balon / 20 adet
  • Müzik eşliğinde danslar
  • Grup oyunları
  • Yarışmalar
  • Müzik (Ses bombası)
  • Toplam: 600TL

  Pinyatalı Paket

  • Palyaço veya oyun ablası ya da oyun abisi
  • Yüz boyama etkiliği
  • Sosis balon / 20 adet
  • Müzik eşliğinde danslar
  • Grup oyunları
  • Müzik (Ses bombası)
  • Yarışmalar
  • İçi dolu Pinyata (küçük şekerleme ve çikolatalı)
  • Toplam 700 TL

  Anaokulu Palyaçosu (2 Saat)

  • Palyaço veya oyun ablası ya da oyun abisi
  • Yüz boyama etkinliği
  • Sosis balon / 20 adet
  • Grup oyunları
  • Müzik eşliğinde danslar
  • Yarışmalar
  • Müzik (Ses bombası)
  • Toplam 500 TL
  • HAFTA İÇİ GEÇERLİDİR.

  Sünnet Organizasyonu Palyaçosu (4 Saat)

  • Palyaço veya oyun ablası ya da oyun abisi
  • Yüz boyama etkinliği
  • Sosis balon / 100 adet
  • Grup oyunları
  • Yarışmalar
  • Müzik eşliğinde danslar
  • Müzik (Ses bombası)
  • TOPLAM 800 TL
  Kostümlü Karakterler

  Kostümlü karakterler ve palyaço kiralama hizmetiyle, Alışkan Organizasyon firmamız hem çocuklara hemde yetişkinlere unutulmayacak anlar yaşatıyor. Animasyon denilince akıllara ilk olarak Palyaço Kiralama hizmeti geliyor. Ancak eğlenceyi bir doz artırmaya ne dersiniz?

  Kostümlü karakterler hizmeti ile Alışkan Organizasyon olarak organizasyonlarınızı keyifli kılarak sizlere unutulmayacak anlar yaşatıyoruz. Organizasyonlarınızda rengarenk kostümlü karakterlerimizle birlikte profesyonel animasyon hizmetleri veriyoruz.

  Doğum günü organizasyonu, açılış organizasyonu, şenlik organizasyonu ve festival etkinlikleri gibi organizasyonlarınıza renk katmak, küçücük misafirlerinizi en iyi şekilde ağırlamak, onlara güzel bir hediye sunmak adına, kostümlü karakterlerimizle beraber hizmet veriyoruz.

  Mickey MouseMinnie MouseTinkerbellAnnaKorsanSupermanBatmanSpiderman gibi çizgi film karakterleri ve masal kahramanları ile birbirinden keyifli gösterilerimizle eğlence organizasyonlarınıza mana katıyoruz.

  Kostümlü Karakterler Hangi 
  Hizmetleri Verir?

  Etkinlik ve organizasyonlarınız başlamadan  alana gelerek makyaj, kostüm ve oyun hazırlıklarını tamamlayan kostümlü karakterler her vakit iddiasını korumaya devam ediyor. Açılış organizasyonudoğum günü organizasyonupiknik organizasyonu ve avm etkinliklerinde fazlalıkla tercih edilen kostümlü karakter hizmetinde profesyonel ekibimiz olarak; yüz boyamasosis balonmini clup danslarısandalye kapmacahalat çekme gibi oyunları küçücük arkadaşlarımız ile beraber gerçekleştirerek eğlencenin temposunu en yüksek civarda tutuyor.

  Palyaço Kiralama hizmeti bölümünde profesyonel ve kaliteli hizmet veren bir firmayız. Yaratıcı, organizasyon becerisi sahip, etkileşim becerileri güçlü ve enerjik bir ekiple beraber çalışıyoruz. Organizasyonlarınızı daha etkili kılmak, davetlilerinize renkli bir gösteri sunmak ve reklam tanıtım aktivitelerinizi yapmak hedefiyle kostümlü karakterler hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

  Doğum Günü Paketleri

  Londra Paketi 2 Saat

  2000₺

  Fiyatlar yapılacak işin yerine, zamanına ve saatine göre değişiklik gösterebilir. İsteğe göre paketler revize edilebilir. 20 çocuk ile sınırlıdır.

  • Bubble show
  • Sihirbazlik gösterisi
  • Animasyonlar (Yüz boyama, Sosis balon, Mini ses sistemi, Oyun ve yarışmalar
  • 1 kişi gelecektir.
  • +1 kişi palyaço/animatör istenirse +500₺ fark alınır.

  Moskova Paketi 2 Saat

  2250₺

  Fiyatlar yapılacak işin yerine, zamanına ve saatine göre değişiklik gösterebilir. İsteğe göre paketler revize edilebilir. 20 çocuk ile sınırlıdır.

  • Bilim Deneyleri
  • Bubble Show veya Sihirbazlik gösterisi
  • Animasyonlar (Yüz boyama, Sosis balon, Mini ses sistemi, Oyun ve yarışmalar
  • 1 kişi gelecektir.
  • +1 kişi palyaço/animatör istenirse +500₺ fark alınır.

  Roma Paketi 2 Saat

  2500₺

  Fiyatlar yapılacak işin yerine, zamanına ve saatine göre değişiklik gösterebilir. İsteğe göre paketler revize edilebilir. 20 çocuk ile sınırlıdır.

  • Bubble show
  • Sihirbazlik gösterisi
  • Bilim Deneyleri
  • Animasyonlar (Yüz boyama, Sosis balon, Mini ses sistemi, Oyun ve yarışmalar
  • 1 kişi gelecektir.
  • +1 kişi palyaço/animatör istenirse +500₺ fark alınır.

  Paris Paketi 2 Saat

  3000₺

  Fiyatlar yapılacak işin yerine, zamanına ve saatine göre değişiklik gösterebilir. İsteğe göre paketler revize edilebilir.

  • Tahtabacak
  • Bubble Show
  • 2 kişi gelecektir
  • +1 kişi palyaço/animatör istenirse +500₺ fark alınır.

  Berlin Paketi 30 Dakika

  2250₺

  Fiyatlar yapılacak işin yerine, zamanına ve saatine göre değişiklik gösterebilir. İsteğe göre paketler revize edilebilir. 20 çocuk ile sınırlıdır.

  • Jonglör programı konsept
  • İllüzyon
  • Jonglör
  • Vantrilog
  • Kılıç gösterisi (isteğe bağlı)
  • Ateş gösterisi ( isteğe bağlı)

  Ottowa Paketi 2 Saat

  2500₺

  Fiyatlar yapılacak işin yerine, zamanına ve saatine göre değişiklik gösterebilir. İsteğe göre paketler revize edilebilir. 20 çocuk ile sınırlıdır.

  • Tahtabacak + Palyaço
  • 1 saat tahtabacak
  • 1 saat palyaço
  • Bu şekilde tahtabacak, Jonglör gösterisi, Yüz boyama Sosis balon, mini ses sistemi, Oyun ve yarışmalar yapılır.

  Budapeşte Paketi 2 Saat

  1500₺

  Fiyatlar yapılacak işin yerine, zamanına ve saatine göre değişiklik gösterebilir. İsteğe göre paketler revize edilebilir. 20 çocuk ile sınırlıdır.

  • Sihirbaz Huduni
  • Yetenek Sizsiniz Türkiye Finalistlerinden Sihirbaz Huduni’yle birbirinden güzel İllüzyon gösterileri hakkında bilgi için bize ulaşabilirsiniz.

  Tokyo Paketi 45 Dakika

  3000₺

  Fiyatlar yapılacak işin yerine, zamanına ve saatine göre değişiklik gösterebilir. İsteğe göre paketler revize edilebilir.

  • Unicyle Programı:
  • Tek Tekerlek üzerinde ip atlama, labut çevirme, keman çalma vb. Showlar,
  • Akrobasi Gösterileri,
  • İllüzyon Showları,
  • Jonglör Gösterileri