Bilim Etkinliği

Bilim Deneyleri

Bilim hayatımızda son derece önemli bir yer sahiptir. Bilimi ve bilimsel kuralları ne kadar erken yaşlarda öğrenirsek bizlere o kadar fazla fayda sağlayacaktır. Bu yüzden organizasyon ekibi olarak ilköğretim çağındaki çocuklara bilimsel deneyler yaptığımız ve bunları genel olarak öğrettiğimiz etkinlikler düzenlemekteyiz.

Farklı temalarda düzenlediğimiz bu etkinlikler sayesinde çocuklar hem eğlenceli zaman geçiriyor hem de basit deneyler ile bilimi öğreniyor. Sizlerde çocuğunuz küçük yaşlarda bilimle tanışmasını istiyorsanız düzenlemiş olduğumuz bu etkinliklere katılabilirsiniz.

İlköğretim öğrencilerine temel basınç kurallarının eğlenceli ve teatral bir şekilde aktarılmasını amaçlayan Hava ve Girdaplar ile Balonlar ve Köpükler temalı bilim showları süresince çocuklar girdaplardan, havanın gücüne, balonlardan, suyun yüzey gerilimine kadar birçok bilimsel gerçeği öğrenirken hem eğlenecekler hem de hayal güçlerini geliştirecekler. Ses ve Titreşim gösterisi sesin oluşumu, yayılımı ve fiziksel özellikleri hakkında bilgi verirken öğrencinin sorgulamasını da sağlayacaktır. Fen bilimi konularının temel alındığı gösteriler ayrıca Türkiye’de Bilim Tiyatrosu örneğine bir ilk oluşturmaktadır.

Çocukların kişisel gelişimlerinin iyi olması için temelden bazı bilgileri ve kuralları öğrenmesi gerekmektedir. Bazen çocuklar için özellikle bilimsel konular ve kurallar ağır ve sıkıcı gelebilmektedir. Bizler düzenlemiş olduğumuz bilimsel deneyler etkinliğinde çocukların bu bilgilere daha eğlenceli biçimde ulaşmasını sağlıyoruz. Oldukça eğlenceli hale getirdiğimiz etkinlikleri bilimsel deney örnekleri ile çok daha verimli kılıyoruz.

Çocuklar bu etkinliklerde hem çok eğleniyor hem de onlar için hazırlanan özel yöntemler ile bilim öğreniyor. Bu etkinliklerde çocuklara aslında teorik olarak bildikleri şeyleri eğlenceli bir şekilde pratikte gösteriyoruz. Bu da onların bilimsel konuları öğrenmesini kolaylaştırıyor. Yani kısacası bu etkinliklerin çocuğun gelişimi için oldukça faydalı olduğunu söyleyebiliriz.

Bilim Etkinliği

Bilim deneyleri aslında genelde ciddiyetle yapılan ve dikkat gerektiren faaliyetlerdir. İlk başta bunların eğlenceli olabileceğine çoğu kişi inanmamaktadır. Ancak çocuklar için hazırlanan bilim deneyleri etkinlikleri son derece eğlenceli ve keyiflidir. Bu etkinliklerde çocuklara eğlenceli şovlar ve gösteriler düzenlenir. Bu etkinliklerde çocukların bazı basit bilimsel teorileri kolay anlamaları sağlanır. Böylece etkinliklerde çok eğlenceli ve aynı zamanda da çok öğretici anlar yaşanmaktadır.

Bilim deneyleri bu alanda tecrübeli ve uzman kişiler tarafından hazırlanan ve çocukların tamamen güvenliği ön planda tutularak yapılan etkinliklerdir. Bu etkinliklerde başta balonlar ve köpükler olmak üzere hava ve girdaplar ile bilimsel bilgiler çocuklara eğlenceli biçimde aktarılmaktadır. Bu da çocukların bilimsel deneyler yapmasını sağlamaktadır. Böylece çocuğunuz hem eğlenceli bir gün geçirip hem de oldukça faydalı bilgiler öğrenmektedir.

Çocuklar bu etkinliklerde hem çok eğleniyor hem de onlar için hazırlanan özel yöntemler ile bilim öğreniyor. Bu etkinliklerde çocuklara aslında teorik olarak bildikleri şeyleri eğlenceli bir şekilde pratikte gösteriyoruz. Bu da onların bilimsel konuları öğrenmesini kolaylaştırıyor. Yani kısacası bu etkinliklerin çocuğun gelişimi için oldukça faydalı olduğunu söyleyebiliriz.

Çocuğun sağlıklı bir birey olabilmesi için belli başlı bir takım eğitimleri alması ve bunun yanında bazı ek bilgiler ile donatılması gerekir. İleride bilim insanı olmasına gerek olmadan birçok aile çocuklarının gerek okulda, gerek okul dışında bilim deneyleri almasını istemektedir.

İstanbul ölçeğinde bakıldığında çocukların yaşına uygun olarak bu alanda uzman eğitimciler ile böylesi çalışmaları yapabileceği nitelikli yerlerin başında etkinlik deyince akla ilk gelen adreslerden bir tanesi olan Alışkan Organizasyon firmasıdır.

Bilim Etkinliği
Bilim Etkinliği

Bilim şenliği deneyleri çocuğunuza ne katar merak ediyor olabilirsiniz. Bizler bu alanda sahip olduğumuz deneyim ve tecrübeler ile çocuğunuzun oldukça kıymetli zamanlar geçirmesini sağlıyoruz. Sizlere ayrıca bu deneylerin çocuğunuza neler katabileceğini de anlatmak istiyoruz. Şöyle ki;

Çocuğunuz mutlaka bilmesi gereken bilimsel konuları çok erken yaşlarda öğrenir ve bu da ilerde eğitim hayatında onun için büyük fayda sağlar.
Çocuğunuz normal koşullarda zor ve sıkıcı olan konuları pratik yöntemler ile çok daha kolay anlar.
Eğitim hayatındaki olumlu katkıların yanı sıra ayrıca çocuğunuzun sosyal hayattaki gelişimi de olumlu şekilde etkilenir.
Çocuğunuz kendi yaşıtları ile kaliteli ve eğlenceli bir gün geçirir ve bu da yine onun kişisel gelişimi üzerinde olumlu etki sağlar.

İstanbul ölçeğinde bakıldığında çocukların yaşına uygun olarak bu alanda uzman eğitimciler ile böylesi çalışmaları yapabileceği nitelikli yerlerin başında etkinlik deyince akla ilk gelen adreslerden bir tanesi olan Alışkan Organizasyon firmasıdır.

Normal koşullarda yetişkinlikler için bile zorlayıcı olan bilimsel deneyleri çok daha basit ve eğlenceli bir şekilde çocuklar için düzenliyoruz. Böylece çocuklar bu düzenlenen etkinlikler ile zorlu bilimsel deneyleri çok daha kolay bir biçimde öğrenebiliyor. Çocukların en iyi şekilde öğrenebileceği dönemde onlara öğrenmeleri gereken bilimsel gerçekleri çok daha eğlenceli hale getirip onların daha kolay anlamasını ve öğrenmesini sağlıyoruz. Bu da onların hem kişisel hem de sosyal gelişimi için çok faydalı olmaktadır.

Bilim Etkinliği

Çocuklar için özel olarak hazırlanan bilim deneylerine nasıl katılabileceğinizi merak ediyorsanız sizlere bilgi vermek istiyoruz. Bilimsel deney setleri ile eğlenceli zamanlar geçirerek çocuğunuzun bilimi en iyi şekilde öğrenmesini istiyorsanız bizler ile iletişime geçebilirsiniz. Bizler ile iletişime geçtiğinizde sunmuş olduğumuz bu etkinlik fırsatlarından rahatlıkla yararlanabilirsiniz. Çocuğunuz için inanılmaz faydalı olacak olan bu etkinliklerde sizlerde onun yanında yer alabilirsiniz.

Bilimsel deneyler etkinliğimiz ve çok daha fazlası için bizler ile istediğiniz zaman iletişime geçebilir ve yardım alabilirsiniz. Sizler ve çocuklar için kaliteli ve eğlenceli etkinlikler düzenleyerek hem eğlenmesini hem de öğrenmesini sağlıyoruz. Etkinlikler ve çok daha fazlası için bizler ile iletişime geçebilirsiniz.

Deneylerle Bilim Show hava ve girdaplar gösterisi Fizik Biliminin aerodinamik ve basınç kavramlarını anlatma amacı taşıyan gösteride çılgın profesörlerimiz Meraklı ve Heyecanlı bize etrafımızı saran havanın ne kadar güçlü olduğunu, bir girdabın kaç farklı şekilde oluşturulabileceğini anlatıyor ve görseli yüksek deneylerle sunuyorlar.

Bilim Show çocuklarınız için unutulmaz bir deneyim olacak. Bilim partileri heyecanlı, dinamik, interaktif Showlar ile çocukları eğlendiriyor. Fildişi macunu, şişenin içindeki hortum, renkli solucanlar, uzay sümüğü, renkli kar, çılgın gazoz ve daha fazlası bilim şovumuzda. Gösterilerimiz ortalama bir saat sürüp 50 çocuğa kadar uygun olup 3-99 yaş grubu arasıdır. 

Hemen İletişime Geçin!

Bilim Deneyleri Resimler