Skip links

Hızlı Teklif Al

  İllüzyon ve Sihirbazlık Gösterileri

  İlizyon gösterileri ve sihirbazlık numaraları ile size muhteşem bir şov hazırlıyoruz. Okul öncesi ilizyon numaraları, sihirbazlık numaraları ile çocuklarınızın unutamayacağı bir şölen sunuyoruz. Kolay sihirbazlık numaraları ile birlikte çocukların algılayabileceği eğitici, öğretici ve keyifli dakikalar geçirmesini sağlayacak organizasyonlara yer veriyoruz. Sahnede illüzyonlarla seyirciyi şaşırtan kişi ve kişiler tarafından muazzam bir gösteri sunulur. Özellikle doğum günü organizasyonu yapmak isteyen ailelerin çocuklarına unutulmaz bir an yaşatmak için tercih ettiği ilizyon gösterisi titizlikle eda edilir. Alışkan Organizasyon firması olarak okul öncesi etkinliklerinde, doğum günü organizasyonlarında ve benzeri kutlamalarda ilizyon numaraları alanında da kaliteli hizmet veriyoruz.

  İlizyon Numaraları ile Sevdiklerinize Unutulmaz Anlar Yaşatın

  İlizyon numaraları ile sevdiklerinize muhteşem bir etkinlik sunabilirsiniz. Doğum günü için sihirbaz fiyatlarımız bütçenizi sarsmayacak cinsten olup bu konuda en kaliteli hizmeti vermekteyiz.

  Sihirbaz organizasyonu talep eden müşterilerimiz için 45 dakikalık devasa ve eğlenceli bir etkinliğe yer veriyoruz. Özellikle çocuklar bu tür etkinliklere bayılıyor. Alışkan Organizasyon olarak palyaço kiralama, kiralık sihirbaz gibi hizmetlerimizde mevcuttur.

  İlizyonist olarak görev yapan personelimiz son derece cana yakın, tecrübeli ve işini iyi yapan bir karaktere sahiptir. Hizmet verdiğimiz binlerce müşterimizden sürekli olumlu dönüşler alıyoruz.

  Komik ilizyon numaraları ile seyircilere eğlenceli bir vakit geçirmesini sağlıyoruz.

  İllüzyon Nedir?

  İllüzyon ya da yanılsama, duyu yanılsaması ve yanılsama olarak bilinir. Gerçek bir nesnenin duyular üzerindeki izlenimlerinin yanlış değerlendirilmesidir.

  Gerçeklikteki fiziksel olayların algılanması sırasında yalnız bir nesnellik içinde kayda geçirilmez, sürekli değişim gösterebilir, kimi düzeltim ve bütünlemelerden geçirilerek; okunan bir kitaptaki kimi dizgi yanlışlıklarının farkına varılamaması örnek gösterilebilinir.

  Sihirbazlar her zaman illüzyon kullanmaktadırlar. Aslında bazen sihirbazlara illüzyonist de denilmektedir. Harry Houdini gibi ünlü sihirbazlar yaptıkları şeyin illüzyon yaratmak olduğunu söylerler. Sihirbazlar imkânsız olan şeyi yapmıyorlar, sadece yapıyormuş gibi görünmelerini sağlıyorlar.

  İlizyon Nasıl Yazılır?

  İllüzyon sözcüğü nasıl yazılır? İlizyon mu doğru, illüzyon mu? Özellikle öğrenciler başta olmak üzere pek çok vatandaş imla kuralları arasında bu soruyu merak ediyor.

  TDK sitesinde sözlükten arama yapıldığında kelimenin, İllüzyon şeklinde yazıldığı ortaya çıkıyor.

  Yani Türk Dil Kurumu’na göre kelimenin doğru yazımı “illüzyon”dur.

  İlizyon Nasıl Yapılır?

  İnsan beyni fazlasıyla karışık çalışan bir sistemdir. Bir nesnenin algılanması, beyinde oluşan elektrik iletimleri ile gerçekleştirilir. Farkında bile olmadan, milyarlarca elektrik iletimi gün içinde beyinde gerçekleşmektedir.

  Bazı durumlarda beyin, aşırı hızlı olan bir iletiyi yok sayabilir veya onu kaydedemez. İllüzyon, beynin işte bu yapısını kullanır. Daha önceden yaşanan olaylar ile sihirbazlık gösterilerindeki olaylar beyinde hızlıca karşılaştırılır.

  İllüzyon esnasında beyinde oluşan tanı, bu durumun doğaüstü olduğudur ve bundan dolayı el çabukluğu fark edilemez.

  Göz yanılsaması özellikle sanal ortamlarda fazlasıyla popüler olan bir şeydir. İnsanlar bu gibi şeylere uzun müddet bakar ama bakış açısı değişmezse aradaki farkı anlayamaz.

  Bunun gibi göz yanılsamaları içeren birçok görsel vardır ve aslında bunlar da birer İllüzyon’ dur. Kişinin zihni gördüğü şeyin bir top olduğunu kesin olarak söylese de, bakış açısının değişimi ile çok farklı durumlar ortaya çıkabilir.

  Bu gibi örnekler, özellikle göz yanılsamalarının en çok görülen örnekleri arasında yer alır.

  İnsan, herhangi bir şeye sadece belirli açılardan bakarsa, o nesneye ne kadar dikkat ederse etsin, nesnede gerçekleşen değişimleri fark edemez. İllüzyon yapan bir kişinin yaptığı hareketlerin, farkında bile olmadan değişik durumlara bağlanması böyle bir şartlandırmaya örnek verilebilir.

  Şartlandırılan durum denilen şey ise, seyredilen İllüzyon gösterisinin gerçekte var olmadığının zannedilmesidir.

  Gösterilen bir şeyde insan gözünün ne görmek istediği ortaya konulur. İllüzyonist bazı kurallara uyar ve hem kendisinin göstermek istediği nesnenin hem de insanların görmek istediği nesnenin ortaya çıkmasını sağlar.

  Sihirbazlık Gösterisi Fiyatları

  45 Dakika

  1000 TL

  Fiyatlar yapılacak işin yerine, zamanına ve saatine göre değişiklik gösterebilir. İsteğe göre paketler revize edilebilir.

  • 30-45 dk. Sihirbazlık Gösterisi
  • Max. 20 Çocukla Sınırlıdır.

  1.5 - 2 Saat

  1500 TL

  Fiyatlar yapılacak işin yerine, zamanına ve saatine göre değişiklik gösterebilir. İsteğe göre paketler revize edilebilir.

  1.5 - 2 Saat

  1700 TL

  Fiyatlar yapılacak işin yerine, zamanına ve saatine göre değişiklik gösterebilir. İsteğe göre paketler revize edilebilir.

  • 30 dk. Bubble Show
  • 30 dk. Bilim Deneyleri
  • 20 dk. Yüz Boyama ve Sosis Balon
  • Max 20 Çocukla Sınırlıdır.

  2.5 - 3 Saat

  2000 TL

  Fiyatlar yapılacak işin yerine, zamanına ve saatine göre değişiklik gösterebilir. İsteğe göre paketler revize edilebilir.

  • 30 dk. Bubble Show
  • 30 dk. Bilim Deneyleri
  • 30 dk. Sihirbazlık Gösterisi
  • 20 dk. Yüz Boyama ve Sosis Balon
  • 45 dk. Yarışma ve Mini Disco ( sandalye kapmaca, halat çekme)
  • Max 20 Çocukla Sınırlıdır.