İstanbul’un En İyi 7 Canlı Müzik Mekanı, Cumba Sahne, Chalet Garden Boaz Live, Hazine, Arabesque, Goose No.25, Fine Bomonti

Canlı Müzik Bando Ekibi

Müzik tarihi insanlık tarihi kadar eskidir sözü hiçbir biçimde abartı olmayacaktır. Nitekim özellikle günümüzde insanın olduğu her yerde müzik olgusu da beraberinde var olan olgudur. Kimi insanlar ders çalışırken, iş yaparken bile müzik dinlerler. Nitekim müzik insanların yaşamında böylesine güzel ve özel bir yer teşkil eder iken yapılan farklı türden etkinlikler için de muhtelif türden müzik organizasyonları yapılıyor.

Müzik tek başına bir organizasyon için elbette yeterli değildir ama yapılan organizasyonun türüne göre de doğru bir canlı müzik tercihi yapılması yapılan etkinliğin, açılışın etkisini artıran, çok daha akılda kalıcı olmasına sebebiyet veren bir olgudur.

Günümüzde farklı türden etkinlikler için hem canlı müzik, hem de bando ekibi hizmeti alınabiliyor. Biz de bu yazıda bu iki kavramın detaylarına bakacağız. Dilerseniz sözü daha fazla uzatmadan konunun detaylarına bakalım.

Bando Ekibi Hangi Etkinlikler İçindir?

İlkokul, ortaokul hatta lise dönemlerinin en unutulmaz resmi bayram etkinliklerinin başında bando ekibinin gösterileri gelir ve insanlar yıllar geçip bir yerlerde bando ekibi gördüğünde çocukluğunun o masum günlerine biranda gidiverir. Bando ile çalışan müzikler, bando ekibinin kıyafetleri işin içine giren görsellik ortaya çok güzel bir ambiyans ve unutulmaz anlar çıkarır. İnsanın içinde yer alan o masum günlere de bir gönderme olduğu için bando ekibi kiralanması, organizasyonlarda son derece çarpıcı bir etki yaratacaktır. Özellikle farkını ortaya koymak isteyenler için en doğru tercih bando ekibi kiralanması olacaktır.

Şimdi hemen bando ekibi kiralama hangi etkinlikler için idealdir sorusunun yanıtını vermek gerekir ise elbette bir güzellik salonu açılışı için son derece doğru ve çarpıcı bir etki olacaktır. Keza anaokulu açılışı için de bando ekibi kiralanabilir. Bunun dışında özel tematik lansmanlarda, kına gecelerinde damat gelinin yanına gelir iken, düğünlerde de bando ekibi kiralanabilir. Burada önemli olan konsepte uygun olması gerektiğidir.

canlı müzik mekanı ağırlıklı canlı müzik performansları canlı müzik günleri canlı müzik mekanı Canlı müzik mekanı hazine canlı müzik
canlı müzik

Canlı Müzikler Hangi Organizasyonlarda Çalnır?

Canli müzik organizasyonları özellikle açılış organizasyonları için son derece doğru bir tercihtir. Yine düğünlerde, kına gecesinde, sergi açılışlarında,  nişanlarda canlı müzik ortamın etkisini güçlendirmek için mutlaka olmalıdır. Kına gecesinin konseptine uygun müzikler evlenecek olan kıza ve yakınlarına bambaşka bir mutluluk verecektir. Her zaman için canlı müzik, listeden çalınan müzikten çok daha etkilidir.

Bunun yanı sıra özel ödül gecelerinde de girişlerde de canlı müzik organizasyonları yapılması son derece önemlidir. Kısaca insana dair her türlü etkinlikte, özel günde canlı müzik organizasyonları yapılabilir. Üstelik gitar ya da keman solo bile son derece etkileyici sonuçlar yaratabilir. Açılış etkinliğinin türüne göre sokak müziği konsepti de yaratılabilir.

Seçim Yaparken Bilinmesi Gerekenler

242226102 2875469896036826 8828147632703070619 n

Gerek bando ekibi kiralarken, gerek canlı müzik ekibi kiralarken her şey en ince ayrıntısına kadar düşünülmelidir. Öncelikli olarak sırf dikkat çekmek için bando ekibi kiralanmaması gerekir. Müzik için ise önemli olan konu seçilen müziğin belirlenen hedef kitleye uygun olmasıdır. Yani burada konuyu biraz daha açmak gerekir bir gece kübü açılıyor ise o zaman caz müziği ya da klasik müzik gibi müzik türleri içe açılışın yapılması gerekir.

İşyeri açılışları için de benzer durumlarda dikkat edilmesi gerekir. Bir sergi lansmanında keman ağırlıklı oda müziği türünde müzikler kullanılması son derece doğru bir tercih olacaktır. 

Her iki ekip için de önemli olan bir diğer husus seçilen ekibin alanında uzman olan bir ekip olmasıdır. İşinin profesyoneli olan bir ekip seçilmesi son derece önemlidir. Bu alanda bir seçim yapılırken organizasyon firması aracılığı ile bu hizmet alınacak ise mutlaka işinin ehli olan bir organizasyon firması ile çalışılması gerekir ki Alışkan Organizasyon bu alanda hizmet alınabilecek en doğru adresleri başında gelir. Her zaman için en doğru, en profesyonel hizmeti verir.

Hemen İletişime Geçin!

Canlı Müzik Bando Ekibi Resimleri