Hemen Bizi Arayın : +90 [541] 883 36 87

İstanbul Çocuk Tiyatrosu Oyunları (2022)

Çocuk tiyatrosu kolay gibi görünse de son derece özel bir hizmet alanıdır ve bu alanda İstanbul ölçeğinde değişik organizasyon firmaları bulunmaktadır. Bu bağlamda en iyi hizmetin alınabileceği adreslerin başında Alışkan Organizasyon firması gelmektedir. Alanında deneyimli ve eğitimli tiyatrocular çocuğun yaşına ve gelişimine uygun olarak onların kişisel gelişimine katkı sunacak gösteriler sunmaktadır.

Hemen İletişime Geçin!!

Çocuk tiyatrosu, tiyatro,
Çocuk Tiyatrosu

Çocuk Tiyatrosu Nedir?

Çocuk tiyatrosu, adından da anlayabileceğiniz üzere çocuklar için özel olarak hazırlanan ve onların gelişimlerine katkı sağlayan tiyatro oyunlarıdır. Tiyatronun yetişkinler için ne kadar önemli olduğu göz önünde bulundurulduğunda çocuk tiyatrosunun da çocukların gelişimleri için büyük bir öneme sahip olduğunu ifade edebilmemiz mümkündür. Bu noktada Alışkan Organizasyon olarak çocuklarımıza en eğlendiren ve bilgilendirici çocuk tiyatrolarını hazırlayıp sunuyoruz. Şimdi gelin söz konusu çocuk tiyatroları ile ilgili detayları hep birlikte inceleyelim.

Çocuk Tiyatrosu ile İlgili Detayları

Alışkan Organizasyon olarak çocuklarımıza sunduğumuz çocuk tiyatrolarının özelliklerini aşağıdaki gibi detaylandırabilmemiz mümkündür.

 • Alışkan Organizasyon olarak çocukları ön planda tutarak hazırladığımız tüm tiyatro gösterilerinin oturma düzeni tamamen çocuklara yöneliktir.
 • Çocuk tiyatrolarında ki oyuncular hem yetişkin hem de çocuk olabilmektedir.
 • Söz konusu tiyatro türünde çeşitli sahne dekorları ve kuklalar da oyunun bir parçası haline gelebilmektedir.
 • Söz konusu tiyatrolar okul öncesinde ya da okul çağında ki çocuklar için son derece özel bir şekilde uygulanmaktadır. Yani sahnelerde kullanılan dil ve oyuncuların rol yapma biçimleri çocuklara hitap edecek biçimdedir.
 • Dekor, ışık ve kullanılan tüm aksesuarlar çocuklara yöneliktir. Çünkü çocukların ilgisini çekecek olan ışıklı, renkli ve çocukların hayal güçlerini besleyecek olan aksesuarlar kullanılmaktadır.
 • Çocuk tiyatrolarında dans ve şarkı gösterileri çocuk tiyatrolarının en önemli parçalarını oluşturmaktadır.
 • Hemen İletişime Geçin!!

Çocuk Tiyatrolarının Çocuk Gelişimine Olan Etkileri

Çocuk tiyatrolarının çocuk gelişimine çeşitli etkileri vardır. Söz konusu etkileri aşağıdaki gibi detaylı bir şekilde inceleyebilmemiz mümkündür.

 • Tiyatro en temelinde basit bir oyundur. Bu da çocukların gelişimi için son derece önemlidir. Tiyatro sayesinde çocuklar oyun oynamayı, oyunlara çeşitli detaylar katmayı, arkadaşları ile bir şeyler paylaşmayı öğrenirler.
 • Çocuklar tiyatro sayesinde oyun oynarken rol yapabilmeyi ve oyunları çok daha eğlenceli bir hale getirmeyi öğrenirler.
 • Çocukların bu oyunlar sayesinde kendilerine olan güveni gelişir ve karşılarına çıkan problemleri çok daha kolay bir şekilde çözebilirler.
 • Çocuklar rol yapılanları gördükçe karşılarında ki ile daha iyi diyalog kurmayı öğrenir ve bu da iletişim becerilerinin arttırılmasını sağlar.
 • Çocuklar arkadaşları ile bir tiyatro göstertişi seyrettikçe toplu aktivitelerde yer almayı sever ve genel kültürlerini arttırır. Bu da çocukların çeşitli sosyal davranışlarının geliştirilmesini sağlar.
 • Çocuk tiyatroları ile çocukların öğrenme ve algılama süreçleri gelişir.

Tiyatro emek ister… Çocuk Tiyatrosu emek ve dikkat ister…

Sonuçta tematik olarak bakıldığında yetişkinler için olan tiyatro ile çocuk tiyatrosu oldukça farklı olan bir olgudur. Kendi içinde özel bir gösterim biçimi vardır ki bu alanda en doğru Türkçeyi kullanan, çocuğun anlamasını zorlamayacak firmalardan hizmet alınması gerekir. Aksi halde çocuk tiyatro gibi çok önemli bir sanat dalından soğuyabilir. Oysa tiyatro her yaşta insanların gereksinim duyduğu algıların başındadır.

Alışkan Organizasyon çatısı altında toplanan tiyatro ekiplerimiz, paylaşma, düşünme, toplum içinde düzgün ve güzel konuşma, hal ve davranış biçimi olarak çocuklara rol model olduklarının bilincinde işlerini ve sanatlarını titizlikle icra etmektedir. Ekibimiz; eğitimli oyuncuları, zengin dekor ve kostüm görselleri ile okul, alışveriş merkezi, kurum ve kuruluşlara oyunlar sergilemektedir.

Tiyatro, yaşamın aynasıdır. İnsanı eğitir ve eğlendirir, bunu yaparken de düşündürür.

AMACIMIZ;

Bildiğiniz üzere evrensel bir kavram olan tiyatro, insanların günlük hayatta yaşadıkları olayları içsel ya da dramatize bir biçimde işlenerek sahnelenmesi olayıdır. Amacımız; yukarıdaki tanımdan hareketle eğitici-öğretici oyunlarımızla, siz tiyatro severlerin tebessüm eden yüzlerini görmek sizlerin gönüllerinde iz bırakabilmek ve alkışlana bilmektir.

TİYATRO Oyunlarımız Hakkında

Hemen İletişime Geçin!!

Çocuk Tiyatrosu Oyunlarımız İçin Tıklayın
Çocuk Tiyatrosu Oyunlarımız İçin Tıklayın
https://aliskanorganizasyon.com/istanbul-cocuk-tiyatrolarimiz/
Kukla Tiyatrosu oyun afişi
Kukla Tiyatrosu Oyunlarımız İçin Tıklayın
https://aliskanorganizasyon.com/istanbul-cocuk-kukla-tiyatrosu/

© Alışkan Organizasyon 2017


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/aliskanorganizas/public_html/wp-includes/functions.php on line 5275

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/aliskanorganizas/public_html/wp-includes/functions.php on line 5275