Aynanın Öteki Yüzü: Cambaz Olmak

Aynanın Öteki Yüzü: Cambaz Olmak

Alev Alev Dizisi Kamera Arkası

İş yaşamında çok sayıda olan iş türlerinden bir tanesi de cambaz olarak çalışmaktır. Hayatta her şeyin iki yüzü vardır. Burada bir görünen, bir de görünmeyen yüzü vardır. Nitekim cambazlık mesleği için de böyle bir durum söz konusudur. Dışarıdan bakıldığında, bu işi yapmayanlar için bu meslek muhteşem görünebilir. İnsanlar yapamayacakları oldukları her şeye çok büyük bir hayranlık duyar ve biraz kıskanır, biraz gıpta ederler.

Cambaz ip üstünde olan, üstün yetenekleri olan son derece dikkat ve motivasyon isteyen bir iş yapar ki bu da kim olursa olsun herkesin yapabileceği bir iş değildir. Dünyada çok önemli bilinen cambazlar vardır ve uzun yıllar boyunca bu işi yaparlar. Evet insanlar pratik kazandıktan sonra rahatlıkla bu işi yapabilirler. O zamana gelene dek de çok önemli bir yol katetmeleri gerekir.

Nitekim İstanbul Organizasyon olarak bizim bünyemizde olan ip cambazı olarak çalışan kişiler son derece profesyonel, işinin ehli olan insanlardır. Cambaz show kendi içinde kurgusu da olan bir iştir ki tam anlamı ile bir yetkinlik, bir akış getirir.  Kişinin deneyimi bu alanda çok önemlidir. Cambazlar kimi zaman rolla bolla denge gösterisi gibi gösteriler yapar. Hatta kimileri çok daha farklı etkinlikler yaparak çok yönlü olan yeteneklerini ortaya koyarlar.

Cambaz Deyip Geçme

cambaz, cambazlık mesleği, İstanbul Organizasyon, ip cambazı, Cambaz show, rolla bolla denge gösterisi,
Ateş Gösterisi

Oysa tüm bunların yanında bir de yazımızın en başında ifade etmeye çalıştığımız gibi görünmeyen yüzü vardır. Nitekim bu insanların da sizin gibi bizim gibi bir yaşamı vardır. Belki o gün cambaz show yaparken evde eşi ile kavga etmişlerdir, belki o gün bu işi asla yapmak istemiyorlardır belki çok mutludurlar ve o an başka bir şey yapmak istiyorlardır ama bu insanların böyle bir durumu yoktur. O meşhur sözde dediği gibi şov devam etmelidir. O yüzden her şart altında gösterilerini kusursuz bir biçimde yapmak durumundadırlar. Üstelik en ufak bir hataya yer verilecek bir durum da yoktur. Çünkü bu insanlar yaşamlarını riske atarlar ve en ufak bir hatada yaşamlarını riske atacaklarını bilirler. Üstelik cambazlar kendi beden sağlığına da dikkat etmek durumundadır. Zira bu iş bir performans işidir. Yaralanma, kırık çıkık gibi herhangi bir şeye bu meslekte yer yoktur.  Onlar da bunu bilerek kendilerine gereken özeni gösterirler.

Siz de sokakta ya da ip üstünde cambaz gördüğünüz zaman çok daha saygılı, çok daha özenli olarak onlara bambaşka bir gözle bakabilirsiniz. Hayatta her şey farkındalık ile başlar. Atacağınız adımlar duruş bir bakış ile bu tür insanların yaşamına olumlu bir dokunuş olacaktır. Tüm bunlara istinaden adım atmak unutulmamalıdır ki size de son derece iyi gelecektir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir