Jonglör Ne Demek? Jonglörlük Nedir? Nasıl Yapılır?

Jonglör Ne Demek? Jonglörlük Nedir? Nasıl Yapılır?

Jonglör, Jonglörlük, İllüzyon Gösterisi, Vantrolog Kukla, Kılıç Gösterisi, Ateş Gösterisi, İstanbul Jonglör,
Jonglör

Jonglör, tarihsel kökeni bakımından, orta çağ Fransa’sında ortaya çıkmıştır. Orta çağda görevleri, şıklara ve ozanlara yardım etmek ve gezgin şekilde hareket ederek insanları etkilemekti. Norman İngiltere’si ve Orta çağ Fransa’sıyla ün kazanan Jonglörlük tarihsel gelişimi açısından, çok eski ve saray eğlencelerine damga vurmuş bir sanat dalıdır.

Günümüzde de jonglörlüğe ilgi epey fazladır. Her ne kadar çocuklar içinmiş gibi gelse de yetişkinlerin de çocuklar kadar eğlenebileceği, hareketli ve enerjik bir sahne sanatı olma unvanını elinden hiç bırakmamıştır.

Jonglörlük; dans, hokkabazlık, akrobasi ve hokkabazlık gibi abartılı beceriler içeren ve yeten isteyen seyir zevki yüksek, tiyatral bir meslektir. Jonglörlüğün ilgili olduğu bazı gösteri türleri şunlardır;

İllüzyon Gösterisi

sahne, gece göğü içeren bir resim

Açıklama otomatik olarak oluşturuldu

İllüzyon gösterisi deyince çoğumuzun aklına, kendi sosyal konumunun çok üzerinde bir kadının sevgisini kazanmaya çalışan The Illusionist (Sihirbaz) gelmektedir. Hepimiz büyü, sihir gibi kavramların gerçek olmadığını bilsek de bir illüzyonisti izlemek kadar keyif veren -seyir zevki daha yüksek- çok az şey vardır elbette.

Vantrolog Kukla

kişi, adam, kravat içeren bir resim

Açıklama otomatik olarak oluşturuldu

Vantrolog gösterilerini izlemeyi kim sevmez ki? Peki nedir bu izlenceyi özel kılan? Esas itibarıyla, kukla oynatıcısının karnından konuşmasıyla, dudaklarını oynatmadan konuşabilmesiyle gerçekleşen, sanki bir başkası konuşuyormuş gibi hissettiğimiz zevkli bir sahne sanatıdır. İzlemeye doyum olmayan gösterileriyle, neşe ve eğlencenin ilk durakları arasında yerini çoktan almıştır.

Kılıç Gösterisi

arak oluşturuldu

Kılıç gösterisi, evde sakın ama sakın denenmemesi gereken, hünerli ellerde devleşen bir sanat olmakla beraber, izlerken tüylerinizin diken diken edeceği şüphe götürmez bir gerçektir. Yetenekli ve işlerinde uzman insanların yapabileceği zor meslekler arasındadır.

Ateş Gösterisi

ateş, doğa içeren bir resim

Açıklama otomatik olarak oluşturuldu

Ateş gösterileri, tehlike ve dansın muhteşem uyumudur. Ateş gösterisi yapan kişileri izlemek, seyirci için; korku ve endişenin zevkini eğlendirme yoluyla, her hücrenize aksettiren eşsiz seyir zevki ve heyecanın doruğa çıkarılması demektir.

İstanbul Jonglör

İstanbul’dasınız ve hala gösteri için firmamızla iletişime geçmediyseniz eğlenmek için gerçekten kendinize ve sevdiklerinize vakit ayırmıyorsunuz demektir. Gerek ücretlerimizin uygunluğuyla gerekse müşteri memnuniyeti konusunda, net olarak ortaya koyduğumuz eğlendirme kaygımızla siz değerli İstanbullularla buluşmak bize büyük keyif verecektir.

Zaman, mekan fark etmeksizin, sizlerin ve sevdiklerinizin keyifli ve dolu dizgin eğleneceğiniz muhteşem organizasyonlarınıza imza atmak için bekliyoruz.

Zaman, sevdiğimiz şeyleri yaparken ve eğlenirken su gibi akıp gider. Peki siz eğlenmek ve bu zamanlarınızı dolu dolu geçirmek isteyenlerden misiniz?

Çocuklarınızın doğum günü etkinlikleri, düğün ve sünnet merasimi gibi birçok kutlamalarınızın, akıllarda iz bırakan bir etkinliğe dönüşmesi ve unutulmaz keyiflerden biri olarak hafızalarınıza kazınmasını istiyor musunuz?

Kurumsal firmanızda motivasyon günleri mi düzenlemek istiyorsunuz?

O zaman ne duruyorsunuz? Birbirinden yetenekli ve tecrübeli sanatçılarımızla eş, dost toplantılarınız, şölene dönüşmek için sizi bekliyor! Siz neyi bekliyorsunuz?

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir