Nişan Organizasyonu

Nişan Organizasyonu

Aşk ve evlilik dünyanın en güzel olgusu değil midir? İnsanlar sevdikleri insanlar ile ölene kadar iyi günde kötü günde mutlu mesut yaşamak ister. Evlilik ise aile olmaktır. İnsanlar birlikte evlenerek uzun bir yola çıkarlar. Evliliğin ise bizim gibi geleneklerine bağlı olan toplumlarda kendi içinde ritüelleri vardır. Adım adım gidildiğinde kız isteme, söz ve elbette nişan organizasyonu, akabinde ise düğün gelir. Nişan olgusu bizim kültürümüzde kız tarafının yaptığı ve nişan yüzüklerinin sağ parmağa takıldığı bir gündür. Son derece anlamlıdır.
Nişan organizasyonu yapmak isteyen çiftlerimiz için mükemmel bir hizmet sunuyoruz. Evde nişan organizasyonu veya dışarıda yapmak isteyenler için unutamayacakları bir an yaşatıyoruz. Nişan masası organizasyon firmamız tarafından dilediğiniz şekilde titizlikle hazırlanır. Her çeşit nişan organizasyon malzemeleri firmamızda bulunmaktadır.

Söz nişan organizasyonu yapmak isteyen çiftlerimiz için ayrı ayrı paketlerimiz bulunmaktadır. Nişan masası çeşitleri ile birlikte sizlere birbirinden mükemmel konseptler hazırlayabiliriz. Nişan organizasyonu kiralama hizmetimiz ile birlikte kendinizde çeşitli konseptler oluşturabilirsiniz.

Nişan organizasyonu hizmetlerimizi İstanbul ve çevresine vermekteyiz. En kaliteli nişan organizasyon şirketlerinden biriyiz. Söz veya nişan organizasyonu için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Nişan Organizasyonu Nasıl Yapılır?

Üstte yapılan bu genel girişten sonra şimdi de nişan organizasyonu nasıl yapılır sorusunun yanıtını vermek gerekir. Çünkü bu son derece önemli olan bir parametredir. Öncelikli nişan gününe iki aile ve evlenecek olan çiftler karar verir. Bundan sonra nişanın yapılacağı yer seçimi yapılır. Bu son derece önemlidir.Mevsimine göre, kişilerin istemine bağlı olarak farklılıklar gösterir. Yine bu dönemde nişanda giyilecek kıyafet seçimleri gelin ve damat adayları için belirlenir. Bu aşama da geçildikten sonra nişanda sunulacak olan ikramlar belirlenir. Nişana çağrılacak kişi sayısı belirlenir. Müzikler de belirlendikten sonra gün geldiği zaman o nişan büyük bir keyifle gerçekleştirilir. Nişan olayı işin özünde düğünden çok daha farklıdır. Öyle de olmalıdır.

Nişan Organizasyonu Çeşitleri

Nişan organizasyonu çeşitleri bizim ülkemizde yöresel farklılıklar gösterebilmektedir. Örneğin Ege bölgesine özellikle İzmir’e gidildiğinde nişanda giyilen özel kıyafetler vardır. Benzer bir durum Doğu Anadolu Bölgesinde Mardin, Diyarbakır gibi kentler için de geçerlidir. Bu tür olan nişanlar eski usül kimi zaman kız evinde yakın çevre ile gerçekleştirilir.

Bugün metropollerde işin ekonomik boyutu da düşünülerek söz nişan yüzük takımı bir arada da yapılabilmektedir. Bu da bir başka nişan organizasyonu çeşidi olarak ifade edilebilir. Bir diğer nişan türü ise otel balo salonları, kır bahçeleri, nişan salonu gibi yerlerde kalabalık bir kitle ile nişan yapılmasıdır. Kimi zaman da sadece birinci derece aile yakınları katılarak yüzükler takılır. Bu da bir başka seçenek ve seçimdir.

Nişan Hazırlıkları

Boyu boyuna huyu huyuna ideal bir damat adayı gelip de ‘Benimle evlenir misin?’ dediyse hazırlıklar başlamış demektir 🙂   Düğün hazırlıklarının bir evveli olan hazırlık NİŞAN HAZIRLIĞIDIR. Nişanlanan çift eski zamanlardan bu vakte kadar taşınmış olan örf ve adetlere, gelen ve göreneklere göre bir nişan sürecine girer. Genelde aileler tanışıp söz kesme merasimi gerçekleştirdikten sonra nişan tarihine karar verilir.

Çiftler hızla hazırlık sürecinin içine girerler. Zaten söz hazırlıklarında biraz tecrübe kazanacağınız için nişan hazırlıklarını kolay bir şekilde halledeceğinizi düşünüyoruz. 

Adım Adım Nişan Hazırlıkları:

  • Nişan tarihi net olarak belirlenmelidir.
  • Nişan mekanı herkese uygun olacak bir şekilde seçilmelidir.
  • Nişan yüzükleri denenerek alınmalıdır.
  • Nişan elbisesi ve damatlıkları gerekli provalar yapılarak seçilmelidir.
  • Süslemelere karar verilmelidir.
  • Nişan ikramlıkları seçilmelidir.
  • Nişan pastası modelleri incelenip sonuca varılmalıdır.
  • Nişan tepsisi seçilmelidir.
  • Hediyelikler belirlenmelidir.
  • Nişanda takılacak takılar belirlenmeli ve alınmalıdır.

Eğer nişan alışverişinizin kusursuz ve itinalı bir şekilde olmasını istiyorsanız, doğru bir düzenleme ve planlama ile işe koyulmalısınız.

Nişan organizasyon şirketleri, düzenlemelerini yaparak çiftlerin üzerindeki yükü oldukça hafifletiyor. Dönemin son derece değerli bulunduğu günümüzde, genelde çiftler organizasyon şirketlerinden yardım almayı tercih ediyorlar. Bir yandan iş yaşamı bir yandan nişan koşuşturmacası derken, organizasyon şirketleri yaşam kurtarıyor diyebiliriz.

Yani yalnızca süreyi kısıtlı çiftler amacıyla değil, aynı vakitte bütçesi kısıtlı çiftler amacıyla de nişan organizasyon şirketleri ile çalışmak daha ideal olacaktır. Tabi bunların yanı sıra kaliteli hizmet alabilmek isteyen gelin ve damat adayları amacıyla da organizasyon şirketleri doğru bir tercih.

Nişan Masası

Tıpkı söz masası gibi ikramlıkların ve dekoratif aksesuarların bulunduğu özenle süslenmiş masadır.

Nişan masası süsleri neler olmalı, nişan masası süsleme nasıl yapılmalı, nişan masası, fiyatları, nişan masası malzemeleri, ne tür bir nişan masa örtüsü seçmeliyiz hepsine beraber karar verelim.
Tıpkı söz masası gibi ikramlıkların ve dekoratif aksesuarların bulunduğu özenle süslenmiş masadır.Söz masasına göre daha büyük ve daha gösterişli olabilir. Mesela masa yanlarına iki adet çiçekli ferforje koymak nişan masasını tamamlayan şık bir görüntü yakalamanı sağlayacaktır.Özellikle evde nişan masası süslemelerinde daha çok tercih edilen balonlar, fotoğraf çekimleriniz de çok hoş bir görüntü elde etmenize ve masanıza hareketlilik katmakta çok etkililer.

Nişan Makası

Nişan kurdelesinin kesileceği makas kuşkusuz bütün nişan aksesuarları kadar önemlidir. Boncuklu, taşlı, püsküllü, çiçekli ve vintage gibi çeşitleriyle karşımıza çıkan nişan makası amacıyla eminim ki karar vermekte zorlanacaksın. Sana bir tavsiyede bulunmamı istersen ben muhakkak kendinden desenli vintage makasları öneririm. Hem gerektiğince şıklar hem de daha ardından amacıyla kolaylıkla evinde kullanabilirsin.

Nişan Tepsisi

Nişan tepsisi deyince kimilerinin tercihi kurdele olurken, kimileri tülden olsun diyor. Çiçeklerle süslü nişan tepsiler Romantizm tutkunu çiftlere hitap ederken, gül her vakitte olduğu gibi favoriliğini koruyor. Sıralar halinde incilerle süslü olanlar ise sadeliği ve zerafeti aynı anda sunmak isteyenlerin tercihi olarak baş köşede kendine yer buluyor.

Renk renk tüylerle bezeli olanlar biz farklıyız diyenlerin tercihi olurken, kenarları taşlı olan nişan tepsileriyse ihtişamı seviyoruz diyenlerin sesi oluyor. Tepsinin biçimi şemali de ayrı bir ciddiye tabi. Köşeli, yuvarlak, oval, kalp ne dilerseniz mevcut. Diagonal şekiller bile var.

Nişan Takıları

Nişan takıları gelinin  damada, damatın da geline aldığı hediye takıları ifade eder. Özellikle gelin damada şık bir saat armağan alırken, damat da geline takı seti ya da bilezik tipi takılar alır. Tabii bu durumu belirlemede tarafların bütçe halleri kesinlikle çok önemli bir etkendir. O amaçla şu ya da bu alınmalıdır diye bir kural konulmaz, konmamalıdır da.

Nişan Süslemesi

Öncelikle temanıza ideal olarak masanızın üstüne örtecek bir örtü seçmelisiniz. Daha sonra üstüne yerleştirecek nişan süslemeleri ve nişan masası süsleme objelerini yerleştirebilirsiniz. Masa örtünüzün gösterişli olması masanızın yalın olması gerektiği manasına gelmez. Ama aynı anda aniden çok stili birleştirirseniz bu göz yorucu olabilir.

Hemen İletişime Geçin!

nişan, nişan organizasyonu,

Sadece aile yakınlarınız olsun istiyorsanız, evinizin salonunda çok şık bir organizasyon yapabilirsiniz. Veya davetli sayınıza göre bir mekân kiralayıp etkileyici bir ortamda yaratabilirsiniz.

Alışkan Organizasyon ekibi olarak söz ve nişan organizasyonuna dair ihtiyaç duyacağınız her şey için yanınızdayız. Profesyonel ekibimiz Söz-Nişan Organizasyonunuzu unutulmaz kılmak için büyük bir titizlikle çalışacaktır.

Evlilik öncesinde çiftlerin beraber atmış olduğu önemli adımlardan bir tanesi nişan. Geçmiş dönemlerde nişan organizasyonu denildiği zaman insanların büyük bir kısmı bunu evlerinde oldukça basit bir şekilde yapmayı tercih ediyorlardı. Ancak daha sonrasında evlerinde dahi olması fark etmez, çiftler aynı düğünleri için olduğu gibi oldukça detaylı bir şekilde nişanlarını organize etmek istiyorlar.

Fakat gerek nelere dikkat etmeleri gerektiğini bilememeleri gerekse düğün ile alakalı detaylar ile zamanlarını geçirdikleri için nişanları istedikleri gibi kurgulanamıyor. Hâlbuki, nasıl ki düğün organizasyonlarında belirli detayların üzerinde durmanın sonucunda planlama işlemi çok basit bir şekilde ilerliyorsa, aynı şey nişan organizasyonu için de geçerli olacaktır.

Hayalinizdeki nişan merasiminin sizde yarattığı heyecanı yaşamaya hazır olun. Arzu ve isteklerinize göre şekillenecek nişan merasimini kendi deneyim ve tecrübelerimizle harmanlayarak eşsiz bir nişan töreni hazırlıyoruz. Sevdiklerinizin ve arkadaşlarınızın hayran kalacakları ve asla unutmayacakları nişan merasiminin romantik, canlı, neşeli ve mutlu geçmesini sağlayacak atmosferi yaratıyoruz.

Yoğun iş temponuz ve heyecanınız içerisinde nişan merasimi hazırlıklarının stresini yaşamak istemiyorsanız, en doğru tercih olarak nişan hazırlık süreçlerinin organizasyonunu devretmeniz gerekiyor. Tamamen sizin hayallerinize uygun olarak düzenlenecek nişan merasiminin riskiz ve kusursuz bir şekilde tamamlanmasını sağlayacak.

Nişan Organizasyonu Fiyatları

Nişan organizasyon şirketleri fiyatları belirlerken, çiftlerin talep ettiği hizmetlere göre değişir. İlk olarak  kokteyl mi yoksa yemekli bir nişan mı yapılacağına karar verilmelidir. Yetkililer  ona göre nişan salonu fiyatları dökümü yapacaklardır. Bazı çiftler nişan amacıyla yalnızca kendi aralarında yemek organizasyonu yaparlar. O şekilde Nişan yemeği menüleri de fiyata dahil edilebilir.

Bu tarz butik organizasyonlarda fiyatlandırmalar her vakit kullanılacak malzemelerin sayısına göre degişmektedir. Nişan Organizasyon mekanının mesafeside fiyatlarda değişikliğe sebep olacatır.  Eger nişan mekanı uzaktaysa doğal olarak işin içine nakliye bedelide gireceğinden fiyat hesaplandırması ona göre yapılmaktadır.

NİŞAN İÇİN ÇOK FAZLA FİRMA ARAMAYIN , unutmayın  bir çok firma ile görüşmek her hususta aklınızı karıştırıp karar almanızı zorlaştıracaktır. Tavsiyemiz en çok 2 iyi firmayı belirleyip kafanızda hayalinizde birlikte nasıl bir Nişan Organizasyon istediğinizi nişan organizasyon şirkelerine anlatarak , net bir sonuca ilerlemektir.

Her vakit bildirdiğimiz gibi Nişan Organizasyon şirketleri bu hususta oldukça deneyim sahibidirler. Biz firma olarak bizleri arayan müşterilerimize ilk  şunu soruyoruz ‘ nasıl bir Nişan Konsepti istiyorsunuz ve fiyat düşünceniz nedir ?

Açık ve net ilerlemek her vakit iyidir , bütçe belirlenir ve o fiyata istinaden Nişan Organizasyonu yapılır.

Nişan Organizasyonu Resimleri

Hemen İletişime Geçin!