Skip links

Hızlı Teklif Al

  Kına Organizasyonu

  Düğün öncesinde gelinlerin en fazla önemsediği gecelerden biri kuşkusuz kına organizasyonlarıdır. Bilindiği gibi artık kına organizasyonu ile bu geceler çok daha eğlenceli ve keyifli hale getirilmektedir. Kına organizasyonu nasıl yapılır ve nasıl daha eğlenceli hale getirilir merak ediyorsanız sizlere bu konuda bilgi vermek istiyoruz. Bizler bu alanda organizasyon hizmeti veren önemli bir ekip olmaktayız. Sizlere profesyonel ve kaliteli organizasyon hizmetleri sunmaktayız. Bizler ile iletişime geçerek sizlerde en özel gecelerinizde çok daha eğlenceli ve muhteşem zamanlar geçirebilirsiniz.

  Kına organizasyonu gerçekleştirmeyi düşünüyorsunuz ve nereden başlayacağınız ile alakalı bir fikriniz yok ise okumaya devam edin

  kına organizasyonu

  Kına Organizasyonu Nasıl Yapılır?

  Kına organizasyonu uzun zamandır kişilerin faydalandığı bir hizmet olmaktadır. Bu özel gecede özellikle gelinlerin istediği birçok detay organizasyon ekipleri tarafından sağlanmaktadır. Bu organizasyon nasıl yapılır ve nelere dikkat edilir merak ediyorsanız sizlere bilgi vermek istiyoruz. Şöyle ki;

  Öncelikle kına organizasyonunda baskın olarak kullanılacak temalar ve unsurlar belirlenmektedir. Bunun için baştan sona kadar özel detaylar belirlenirken aynı zamanda kişilerin istekleri doğrultusunda hazırlanan kına organizasyonu paketleri sayesinde hazır paketlerde direkt olarak seçilebilmektedir.
  Organizasyonda yer alacak olan tüm detaylara karar verilmektedir. Eğer erken belirlenmesi gereken bir durum var ise organizasyon ekipleri bu konuda sizleri uyarmaktadır.
  Davete katılacak olan kişi sayısı ve davette kullanılacak olan menüler vesaire önceden belirlenmektedir. Mümkün olduğunca belirlenen rakamlara ve menülere sonradan müdahale edilmemelidir.

  Nikah organizasyonları ile ilgili olarak ayrıca merak edilen bazı soru işaretleri vardır. Öncelikle Nikah organizasyonu yasak mı gibi sorular fazlası ile sorulmaktadır. Normal koşullarda böyle bir durum söz konusu değil iken içinde bulunduğumuz pandemi sürecinde bazı kısıtlamalar olduğunu söyleyebiliriz.

  Kına Organizasyonunda Neler Var?

  Kına organizasyonları daha önce bu konuda hizmet almamış olan için biraz kafa karıştırıcı olabilmektedir. Özellikle birçok kişi kına organizasyonunda neler var sorusunun cevabını fazlası ile merak etmektedir. Öncelikle bu organizasyonlar kapsamında kişilerin isteğine göre birçok detayın eklenebileceğini söyleyebiliriz. Tabi hukuki ve ahlaki olarak sakıncası olmayan unsurlardan bahsediyoruz. Yani bu organizasyonlara her detayın eklenebilecek olması sizlere hiç sınır olmadığını düşündürmemelidir. Genel olarak dans gösterileri, temaya uygun olarak gerçekleştirilen etkinlikle ve gösteriler sizlere sunulan hizmetlerden yalnızca bazılarıdır. Daha detaylı bilgi almak için bizler ile iletişime geçebilir veya bizleri ziyaret edebilirsiniz.

  Kına Gecelerinizi Kendi Düğünümüz Gibi Benimseyip Kınanın Bitimine Kadar Hizmet Veriyoruz.
  Artık Gelinler kesinlikle Strese Girmesin… Artık Kına Geceleriniz Profesyonel Ellerde. Anadolu Kına Organizasyon Sizlerin Yerine Her Ayrıntıyı Düşünüyor. Sizlere Sadece Kına Gecenizde Eğlenmek Ve Kına Gecenizin Tadını Çikarmak Kalıyor.

  Kına gecelerinde ilaveten birtakım malzemeler olmadan kına gecesi tam manasıyla sonuçlanmış olmaz. Peki nedir bu Kına malzemeleri?

  Kına Organizasyonunda Neler Var?

  Kına Malzemeleri

  • Kına tepsisi
  • Kına sepeti
  • Çerez kesesi
  • Kına Yüz örtüsü
  • Kına Mumu
  • Kına Testisi
  • Tef

  Kına Kaftanı

  Kaftan, ayak ucuna kadar uzanan, astarsız olarak dikilen kına amacıyla elbise çeşitlerindendir. Astar yerine kullanılan kaftanın amacıyla elbise giyilir. Bu elbise genelde kına gecesinin gelişen saatlerinde, kaftan eksiltildikten sonra, gelinin üstünde kalacak olan abiye kıyafettir. Günümüzde biraz farklılaşsa da, kaftanın kollarında ve ön doğrultusunda şeritler durumunda altın renkli süslemeler bulunur.

  Kaftan, Osmanlı zamanında, Sultanlar, cariyeler doğrulusunda giyiliyordu. Fakat bugünümüzde gelinler, kına gecelerinde kadife kalın kumaşı ve altın renkli işlemeleriyle elbiseye bambaşka bir ebat katmıştır.

  Kına Tahtı

  Kına Organizasyonunun olmazsa olmazı kına tahtı ; geçmişten bu yana kına gecelerinde gelinin kına yakılırken oturduğu ihtişamlı ve görsel yönden büyüleyici çağdaş tahta imalatlarıdır. Kına organizasyonlarının vazgeçilmezi olan bu ürünün geçmişine bakılırsa adetlerimiz üstüne çok çok eskilere dayanmaktadır. Gelin adayının arkadaşları ve bayan çevrisinin en çok değer verilen kına tahtı renkleri bakımından da gelin adayının giyeceği elbiseyle uyumlu olmasına ilgi edilmelidir.

  Kına tahtı amacıyla çiçekli, kubbeli, tüllerle süslü, özel taşlarla boncuklarla döşenmiş, değişik renklerde ve şekillerde tasarımlar bulunur, fakat mühim olan kına gecesi amacıyla gelin doğrulusunda seçilen konsept ve gelinin giyeceği kıyafete ideal olarak hazırlanmasıdır.

  Kına tahtı modelleri ;kafes,şato,ferforje,klasik,sarmaşık,yelpaze vs gibi sayılamayacak kadar çok kına tahtı modeli vardır. Kına organizasyonlarının olmazsa olmazı kına tahtı evli çiftlerin en çok değer verilen organizasyon ekipmanıdır. Gelin adayının giydiği elbiseye o elbisenin rengine uyumlu olması öneme alıncak en mühim detaydır.

  Kına Mekanları

  Kına organizasyonu amacıyla seçeceğiniz mekanı saptamak amacıyla, düğün tarihiniz belli olduktan sonra düğün salonu amacıyla tetkik yapar iken kına bölgeleri ile ilgili da bilgi almanız yararlı olacaktır. Eğer bir yaz düğünü planlıyorsanız kına gecesi organizasyonu amacıyla de kır düğünü bölgeleri tercih edilebilir. Fakat biraz daha bekarlığa veda partisi konseptinde ve yakın çevrenizle geçireceğiniz bir kına gecesi fikriniz varsa teknede kına organizasyon fikrini değerlendirmek isteyebilirsiniz.

  Unutulmaz bir kına organizasyonu geçirmek amacıyla karar vermeniz gereken en mühim husus ise kına gecenizi yapacağınız mekândır. Eskiden kına gecelerine yalnızca yakın aile fertleri katıldığından daha çok kız evinde yapılırdı. Ama bundan sonra kına gecesi bir bekarlığa veda olarak düşünülüyor ve bunun amacıyla de daha detaylı organizasyonlar planlanıyor. Eğer siz de bu tür bir şey gerçekleştirme istiyorsanız, sayınıza uygun, ferah ve şık bir kına gecesi salonu tercih etmelisiniz. Hem de kına gecesi mekânının size ve davetlilerinize sunmuş olduğu imkânlar; ikramlar gibi hususlarda da kesinlikle bilgi sahibi olmalısınız. Çünkü belirlediğiniz kına gecesi mekânı; size salon süslemeleri, kına malzemeleri gibi basitlikler vererek bütün yükü üzerinizden alabilir. Bu sayede size de yalnızca gecenin keyfini çıkarmak kalır!

  Kına Gecesi Konseptleri

  Kültürümüzün en mühim geleneklerinden birisi de kına geceleridir. Ancak son senelerde bu özel geceye organizasyon firmalarının el atmasıyla beraber, geleneksel kına geceleri çok değişik bir ebat kazandı. Artık kına gecesi konusu ile ilgili tek bir seçeneğiniz yok; aksine sınırsız seçeneğe sahipsiniz. Dolayısıyla da kına gecesi gerçekleştirme istemeyenlerin dahi hoşuna gidecek değişiklıkta kına gecesi konseptleri bulunuyor. Bu durum, gelinlerin karar verme sürecini zorlaştırsa da, tekrar de konuklarınızın aklında harika anılar bırakmak ve unutulmaz bir gece yaşam sürdürmek amacıyla son derece anlamlı.

  Günümüzde kına organizasyonları birbirinden değişik konsept ve temalarla karşımıza çıkıyor. Kına gecesi konseptleri o kadar değişik çeşitlerle karşımıza çıkıyor ki gelin adayları seçim gerçekleştirmeta zorlanıyor. En güzel kına gecesi düşüncelerini yaşama geçirmek isteyen gelinleri hummalı bir çalışma bekliyor. Ancak bundan evvelce kına gecesi ilişkisine karar vermek gerekiyor. Alışkan Organizasyon ailesi olarak sizin için en güzel kına gecesi konseptlerini ve düşünce önerilerini derledik. Bu birbirinden keyifli kına gecesi düşünceleri neler mi? Gelin beraber inceleyelim.

  Hint Kına Gecesi Konsepti

  Eğer siz de bol dans edilecek bir kına gecesi hayal ediyorsanız, bu keyifli konsept tam size göre demektir. Rengarenk Hintli giysilerin giyileceği gecede, kınaya katılanlara ve geline Hint motiflerinden meydana gelen Hint kınası dövmeler yapılır.

  Bollywood filmlerinde gördüğümüz uyumlu danslar, keyifli figürler ve ritm Hint temalı kına gecelerinden bir an olsun eksik olmuyor.

  Osmanlı Konseptli Kına Gecesi

  Etrafınızda cariyelerin olduğu ve sizin bir tahtta oturduğunuz bir kına gecesine ne dersiniz? Cariyeler sizin içi tef çalarken siz kına gecesinin tadını çıkaracaksınız.
  Misafirlerin karşılanması bile Osmanlı tipine yaraşır şekilde olurken aynı vakitte mekan süslemesi de dikkatli bir şekilde incelenerek ayarlanmaktadır.

  Salon dekorunda kesinlikle uzun gelin yolları ve minderler ile bezenmiş bir taht olmalı. Siz zümrüt, yakut ya da safir tacınız ile tahtta otururken size eşlik edecek nedimeler yalın ve şık kıyafetleri ile temanızı destekleyebilirler.

  Hamamda Kına Gecesi

  Neşeli hamam havasını kına gecene taşımaya ne dersiniz? Cevabınız “Evet!” ise hamam kınası tam size göre. Hamamda kına genelde iki aşamadan oluşur. Öncelik ile gelin hamamı yapılır ve ardından ise hamamın soğukluk bölümünde şarkılar, danslar, oyunlar ve ikramlar ile birlikte kına gecesi gerçekleştirilir.

  Eğer misafirleriniz için daha değişik br atmosferde ağırlamak istyorsanız kına gecenizi hamamda yapabilirsiniz. Hamamda oluşturulan kına gecelernde ilk yapılacak hamamın sıcak bölümüne gelin hamamı yapılır. Daha sonra hamamın soğuk seksiyonuna geçilir ve burada eğlenilir. Gelen misafirlere hediye olarak sabun, kese ve peştamalden oluşan br hediye paketi verilir.

  Hamamda kına gecesi organizasyonunuzda mekan yetkilileri ile görüşerek dekorasyon ve süsleme ayrıntılarını planlayabilirsiniz. Geleneksel kına gecesi konseptlerimizden olan hamamda kına gecesinde isminize özel bornoz ya da kırmızı peştamal kullanabilirsiniz. İkramlık olaraksa bünyenizi çok çok yormayacak yiyecekler tüketmenizi tavsiye ediyoruz.

  Evde Kına Gecesi

  Samimi bir kına organizasyonu düzenlemek isteyen gelin adayları evde kına gecesi konseptlerini sık sık tercih ediyor. Organizasyonlarınız da kişi sayısı çok olmayacaksa eğer evde kına gecesi süslemelerinde yaratıcı fikirlerinizi sergileyebilirsiniz.

  Evde kına gecesi fikirleri ile istediğiniz gibi süsleyebildiğiniz evinize bütün dostlarınızı çağrabilir, felekten bir gece çalabilirsiniz. Aklınıza gelebilecek bütün detayları kusursuz bir şekilde hazırlayabilirsiniz. Hem de unutmayın, kına gecesi amacıyla yalnızca yakın arkadaşlarınıza göndereceğiniz keyifli ve değişik davetiyeler hazırlamak artık bundan sonra moda! Bu davetiyeleri bastırmadan da yalnızca dijital ortamlardan mail olarak gönderebilirsiniz.

  Kına Organizasyon İstanbul Firması Arayanlar

  İstanbul’da hizmet veren organizasyon firmamız bu alanda firma arayanlar için en ideal seçim olmaktadır. Kına organizasyonu İstanbul firması olarak insanlara bu özel gecelerinde en güzel şekilde destek oluyoruz. Sizlerde bu desteklerimizden yararlanmak istiyorsanız gönül rahatlığı ile bizleri tercih edebilirsiniz. Profesyonel ve deneyimli ekiplerimiz sizlere mükemmel organizasyon hizmetleri sunacak ve herhangi bir sorun çıkmasını engelleyecektir. Böylece sizlere de bu özel geçenini keyfini çıkarmak ve unutulmaz bir kına gecesi geçirmenin zevki kalacaktır.

  Kına Organizasyon Fiyatları

  Kına organizasyonu fiyatları hakkında bilgi almak isteyenler için bilgi vermek istiyoruz. Daha önce de bahsettiğimiz gibi bu organizasyonlar aslında çok farklı ve gösterişli olabilmektedir. Tabi bunun yanında çok daha sadede olabilmektedir. Kısacası o gecenin ne kadar ihtişamlı veya sade olacağı sizlerin tercihlerine ve bütçenize göre değişecektir. Bu yüzden de nikah organizasyonu ne kadar tutar gibi sorularınıza buradan cevap vermemiz çok zordur. Aslında bu organizasyon siz ne kadar isterseniz o kadar tutacaktır.

  Nikah organizasyonlarına ilişkin olarak merak ettiğiniz tüm soruların cevabına bizleri ziyaret ederek ulaşabilirsiniz. Ayrıca bu şekilde sizlere olabilecek temaları ve fikirleri de kolaylıkla sunabiliriz. Kına organizasyonu için yardım alabileceğiniz en iyi ekiplerden biri olarak sizlere en iyi şekilde yardımcı olmaya çalışmaktayız. Bu yüzden de bizleri tercih etmek sizlere büyük fayda sağlayacaktır.

  Kına organizasyonu şirketlerini aramaktan yoruldu iseniz ve organizasyon fiyatlarını yüksek buluyorsanız aliskanorganizasyon.com sitesini kesinlikle ziyaret edin.

  Tüm bu hizmetlerin yanı sıra kına gecesi organizasyonlarının avantajlı fiyatlarından da yararlanabilirsiniz. Kına organizasyonu fiyatları ile alakalı bilgi alabilmek amacıyla sitemiz ya da sosyal medya üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  Hayatınızın en özel gününü en özel bir şekilde sürdürmek istiyor ve gelecekte de aynı mutlulukla ve aynı heyecanla anmak istiyorsanız, kesinlikle Alışkan Organizasyon diyoruz. Sizlerin istekleri için her türlü imkânı seferber ediyor ve dillere destan bir kına gecesi sunuyoruz. Hem olanaklar ile hem de ideal kampanya seçenekleri ile kına organizasyonu şirketleri İstanbul olarak sizi şımartmaya ve muhteşem bir kına gecesi hazırlamaya talibiz.

  Farklı kına gecesi fikirleri her gelin adayının zevkine göre şekillenebilir. Kına gecesi konseptleri ne olursa olsun bütün kına organizasyonları eğlencenin ve dansın eksik olmadığı unutulmaz gecelere dönüşüyor. En güzel geleneklerimizden birisi olan kına geceleri her gelin adayı için hem eğlenceyi hem de hüznü aynı anda yaşatan organizasyonlar olarak öne çıkmaktadır. Kına gecesinin yapıldığı mekan ya da dekorasyonu nasıl olursa olsun mühim olan bu güzel duyguları bütün sevdiklerimizle paylaşmak.

  Peki ya siz, nasıl bir kına gecesi konsepti düşünüyorsunuz?

  Hemen İletişime Geçin!

  Kına Gecesi Paketleri

  Mini PaketKına Gecesi Paketleri

  3500₺

  Fiyatlar yapılacak işin yerine, zamanına ve saatine göre değişiklik gösterebilir. İsteğe göre paketler revize edilebilir.

  • 2 Kişi Kostümlü Nedime
  • Misafirlerin Karşılanması ve Lokum İkramı
  • Kına Tahtı, Cibinliği, Pufları ve Kırmızı Halısı
  • Gelin Hanımın Kaftanı ve Eldiveni
  • Nedimeler İle Davullar ve Tef Eşliğinde Kına Çıkışı
  • Gelin Duvağı
  • Kına Yakımı
  • Gelin Hanım ve Arkadaşlarının Bindallısı (5 Adet)
  • Kına Tepsisi ve Kına Sepeti
  • Yaş Kına (Gelin İçin)
  • Kuru Kına ( 100 Adet)
  • 10 Adet Tef
  • 10 Adet Halay Mendili
  • 10 Adet El Mumu
  • 10 Adet Kına Nedime Taçları
  • 4 Adet Volkan
  • 2 Adet Konfeti

  Ekonomik PaketKına Gecesi Paketleri

  3750₺

  Fiyatlar yapılacak işin yerine, zamanına ve saatine göre değişiklik gösterebilir. İsteğe göre paketler revize edilebilir.

  • 3 Kişi Kostümlü Nedime
  • Misafirlerin Karşılanması ve Lokum İkramı
  • Kına Tahtı, Cibinliği, Pufları ve Kırmızı Halısı
  • Gelin Hanımın Kaftanı ve Eldiveni
  • Nedimeler İle Davullar ve Tef Eşliğinde Kına Çıkışı
  • Gelin Duvağı
  • Damat Yeleği ve Fesi
  • Kına Yakımı
  • Gelin Hanım ve Arkadaşlarının Bindallısı (10 Adet)
  • Kına Tepsisi ve Kına Sepeti
  • Yaş Kına (Gelin İçin)
  • Kuru Kına ( 150 Adet)
  • 15 Adet Tef
  • 15 Adet Halay Mendili
  • 15 Adet El Mumu
  • 15 Adet Kına Nedime Taçları
  • 4 Adet Volkan
  • 4 Adet Konfeti

  Lüks PaketKına Gecesi Paketleri

  4250₺

  Fiyatlar yapılacak işin yerine, zamanına ve saatine göre değişiklik gösterebilir. İsteğe göre paketler revize edilebilir.

  • 4 Kişi Kostümlü Nedime
  • Misafirlerin Karşılanması ve Lokum İkramı
  • Kına Tahtı, Cibinliği, Pufları ve Kırmızı Halısı
  • Gelin Hanımın Kaftanı ve Eldiveni
  • Nedimeler İle Davullar ve Tef Eşliğinde Kına Çıkışı
  • Gelin Duvağı
  • Damat Yeleği ve Fesi
  • Kına Yakımı
  • Gelin Hanım ve Arkadaşlarının Bindallısı (15 Adet)
  • Kına Tepsisi ve Kına Sepeti
  • Yaş Kına (Gelin İçin)
  • Kuru Kına ( 200 Adet)
  • Rengarenk Kemer
  • Kar Spreyi
  • 20 Adet Tef
  • 20 Adet Halay Mendili
  • 20 Adet El Mumu
  • 20 Adet Kına Nedime Taçları
  • 8 Adet Volkan
  • 6 Adet Konfeti

  VIP PaketKına Gecesi Paketleri

  3500₺

  Fiyatlar yapılacak işin yerine, zamanına ve saatine göre değişiklik gösterebilir. İsteğe göre paketler revize edilebilir.

  • 4 Kişi Kostümlü Nedime
  • Misafirlerin Karşılanması ve Lokum İkramı
  • Kına Tahtı, Cibinliği, Pufları ve Kırmızı Halısı
  • Gelin Hanımın Kaftanı ve Eldiveni
  • Nedimeler İle Davullar ve Tef Eşliğinde Kına Çıkışı
  • Gelin Duvağı
  • Damat Yeleği ve Fesi
  • Kına Yakımı
  • Gelin Hanım ve Arkadaşlarının Bindallısı (20 Adet)
  • Kına Tepsisi ve Kına Sepeti
  • Yaş Kına (Gelin İçin)
  • Kuru Kına ( 300 Adet)
  • Rengarenk Kemer
  • Kar Spreyi
  • 30 Adet Tef
  • 30 Adet Halay Mendili
  • 30 Adet El Mumu
  • 30 Adet Kına Nedime Taçları
  • 10 Adet Volkan
  • 10 Adet Konfeti
  • Fotoğraf ve Video Çekimi
  • Karşılama Masası
  • Kareografi Show

  Hemen İletişime Geçin!