UÇAN NESNELERİN EFENDİSİ JONGLÖRLER

UÇAN NESNELERİN EFENDİSİ JONGLÖRLER

Siz havaya attığınız kaç nesneyi elden ele geçirip tekrar havaya atabilirsiniz? Bir, iki ya da üç mü? Hatta bunu topluluk içerisinde dikkatiniz dağılmadan yapabilir misiniz diye sormak daha doğru olacaktır. Jonglör, kelime anlamı olarak belli sayıda nesneyi havaya atıp tutarak, bir objenin havada kalmasını sağlayarak sirk ve sahnelerde gösteri yapan kişilerdir. Havaya atıp tuttuğu nesneler top, halka, kumaş, lobut veya ateş olabilir. Bu gösteriler arasında en çok dikkat çekeni ateş ile yapılan gösteriler olmasına karşın en çok tercih edilen basit ne güvenilir olan toplardır. Top ve lobut ile yapılan gösteriler genel olarak okul öncesi ve ilkokul çağındaki çocuklar için yapılan gösterilerde kullanılmaktadır. Jonglör gösterileri çoğunlukla fuarlar, festivaller, açılışlar, şenlikler ve bazen de düğünlerde yapılmaktadır. Sizlerde özel günlerinizi jonglör gösterisi ile süslemek istiyorsanız bizimle iletişime geçerek profesyonel jonglörlerimizin unutulmaz gösterilerinden faydalanabilirsiniz.

Herkesin Gerçek Sandığı Gösteri İllüzyon

Yediden yetmişe herkesin gerçek sandığı bazı illüzyon gösterileri vardır. Hatta nasıl yaptıklarını anlamak için onları dikkatle izlersiniz ama hem onların hızları hem de insan beyninin yanılsamaya fazlaca müsait olmasından dolayı bir türlü nasıl yaptıklarını çözmezsiniz. Çocukların birçoğu bu gösterilere sihir demektedir. Çocuklar için illüzyonistler birer sihirbazdır. Bizde bu hissi uyandıran duygu illüzyonistlerin el çabukluğudur. Hepimiz belki onların yerinde olmak isteriz. Çünkü yapmış oldukları illüzyon gösterileri bizi onlara hayran kılar. Başkalarının da bize hayran kalması için onlar gibi olmak isteriz. Dünyaca ünlü birçok illüzyonist bulunmaktadır. Bu kişilerin ün yapması düşündüğümüz kadar kolay olmamıştır elbette. Çünkü illüzyon gösterileri zaman içerisinde illüzyonistin kendini geliştirmesi ve hızlandırması ile daha da ilgi çekici hale gelecektir. İllüzyon gösterileri genel olarak açılış, doğum günü, fuar ve festivallerde fazlaca tercih edilmektedir. Özellikle çocuk misafirlerin olduğu ortamlarda hem çocukları sosyalleştiren hem de keyifli zaman geçirmelerini sağlayan bir gösteri çeşididir. Eğer siz de organizasyonunuzda illüzyon gösterilerine yer vermek istiyorsanız bize ulaşabilir ve tecrübeli illüzyonistlerimizden hizmet alabilirsiniz. İllüzyonistlerimiz sürekli kendilerini geliştirerek gösterilerine yenilerini eklemektedirler.

Bu Yazıyı Okuyunca Vantrolog Olmak İsteyeceksiniz

Vantrolog kelimesini ilk kez duyuyor olabilirsiniz. Muhtemelen çevrenizdeki yüz kişiden belki de sadece onu vantrolog kelimesini duymuştur. Duyanların birçoğu anlamını bile bilmiyor olabilir. Vantrologlar ağızları kapalı şekilde konuşabilirler. Ağızları kapalıdır fakat bu kişilerin karınlarından konuşma gibi bir yetenekleri vardır. Vantrologlar gösterilerini yaparken bir başkası konuşuyormuş gibi hissedersiniz. Tüm marifetleri budur ve gerçekten yetenek gerektiren bir iş yapmaktadırlar. Doğustan gelen bir yetenek söz konusu değilse eğer eğitim almış olmak gerekmektedir. Vantrologlar çocuklar tarafından çok sevilmektedir. Bu yüzden minik misafirleriniz olduğu bir organizasyonda vantrolog arkadaşlarımızdan yararlanmak hem size hem de minik misafirlerinize keyif verecektir. Vantrolog gösterilerinden yararlanmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir