Hemen Bizi Arayın : +90 [541] 883 36 87

İstanbul İp Cambazı (2022)

İp Cambazı, İp Cambazı kiralama, ip cambazı gösterisi, ip cambazı jonglörOldukça eski bir tarihe sahip olan ip cambazlığı önemli bir eğlence aktivitesidir. Cambaz kelime anlamı olarak canla oynamak veya canıyla oynayanlar gibi ifadelere sahiptir. Bu gösteriye bakıldığında da tam anlamı ile anlamının hakkını verdiği görülmektedir. İp cambazı olan kişi yaptığı gösteri ve cesareti ile gerçek anlamda canıyla oynamaktadır. Geçmişten bu yana sirklerde ve panayırlarda ip cambazlığı gösterilerine oldukça yer verilmektedir. Bu tehlikeli gösteri birçok kişi tarafından heyecan ile izlenmekte ve büyük keyif vermektedir. Günümüzde ise daha çok bu gösteriye organizasyon ve etkinliklerde yer verilmektedir. İp cambazı bisiklet gösterileri vesaire bunların arasında öne çıkar.

Hemen İletişime Geçin!!

İp Cambazlığı Tarihi

İp cambazlığı daha önce de bahsettiğimiz gibi oldukça eski bir tarihe sahiptir. Geçmişte ilk ip cambazı gösterisi 1500’lü yıllara kadar dayanmaktadır. Osmanlı döneminde eğlencelerde ve önemli günlerde sıklıkla ip cambazlarına yer verilirdi. O dönemin en meşhur ip cambazı ise Üsküdarlı Sipahi olmuştur. O dönemler ayrıca İstanbul’da iki binden fazla ip cambazı adam olduğu düşünülmektedir. Adapazarlı Abdullah ise Cumhuriyet Döneminde ipe çıkan ilk cambaz olmuştur. En meşhur gösterisi ise ip üzerinde kurban kesmesi olmuştur.

Günümüzde ip cambazı PhilippePetit en meşhur ip cambazlarından biri olmaktadır. İp cambazı Dünya Ticaret Merkezi gösterisi ile popüler olmuştur. Dönemin ip cambazları, metrelerce yükseklikte, ip üzerinde nefes kesici gösterilere imza atmıştır. Günümüzde de halen aynı şekilde bu gösteriler gerçekleştirilmektedir.

İp Cambazı Gösterileri

İp cambazlığı gösterilerinin nasıl olduğunu aslında az çok herkes biliyordur. Bu kişiler bir ip üzerinde oldukça yükseklikte en basit şekilde yürümeye çalışırlar. Sadece yürümekle kalmayıp ayrıca bu kişilerin oldukça çılgın hareketler yaptığını söyleyebiliriz. Hayatınızda bir kez olsun sirke gittiyseniz veya bir sirk izlediyseniz mutlaka ip cambazı gösterisine denk gelmişsinizdir. Oldukça etkili olan bu gösterilerde heyecan, gerilim ve şaşkınlık gibi duygular baskındır. Her an kişiler ipten düşecek gibi gelir ancak onlar bir şekilde o ince ip üzerinde sanki normal bir zeminde hareket ediyor gibi gösterilerine devam ederler. Gösterilerin yanı sıra ip cambazı rekor denemeleri vesaire de oldukça sık karşılaşılan durumlardan biridir.

İp Cambazlarının Gösterilerdeki Rolü

İp cambazları gösterilerde önemli bir role sahiptir. Cambazlar arasında gösteriye en son çıkar ve aslında gösterinin zirvede tamamlanmasını sağlar. İp cambazı kiralama hizmeti son zamanlarda oldukça popüler hale gelmiştir. Bizler ip cambazı İstanbul organizasyon firması olarak sizlere bu konuda destek veriyoruz. Cambaz gösterilerinin en önemli anını gerçekleştiren ip cambazları hakkında daha detaylı bilgi almak için bizler ile iletişime geçebilirsiniz.

Organizasyonlarda İp Cambazlığı Kiralama

İstanbul’da ip cambazı kiralama hizmeti sunan bir firma olarak sizlere organizasyonlarınızda destek oluyoruz. Profesyonel ve tecrübeli İp cambazı ustaları ile eşsiz gösteriler sunuyoruz. Sizlerde gösterilerinizde bu ekiplere yer vermek istiyorsanız bizler ile iletişime geçebilirsiniz. Organizasyon ve etkinlikleriniz için ihtiyaç duyduğunuz tüm konularda bizlerden yardım alabilirsiniz.

© Alışkan Organizasyon 2017