Hayat Bir Mucize midir?

Hayat Bir Mucize midir?

İnsan elbette ne zaman dünyaya geleceğini, kim olacağını, hatta ne zaman öleceğini seçemiyor. Bunun yanı sıra doğumla ölüm arasında olan o uzun yolculukta yaşamına güzellik katan şeyler yapabilir.

Yaşama güzellik katmak herkesin her dem için hakkıdır. Burada yaşamı güzelleştiren olgulardan bir tanesi de sıradanlığın dışına çıkaracak olan basit arada yapıldığında insana mucize gibi bir güzellik katan olgulardır. İş de onlardan bir tanesi sihirbaz kiralama olgusudur. Bir sihirbaz kiralandığı zaman insan kısa bir süre için bile olsa bambaşka bir dünyaya gider.  Biz de İstanbul Organizasyon olarak sizlere hem Anadolu yakası ölçeğinde, hem Avrupa yakasında bu alanda kesintisiz olarak ne zaman dilerseniz sihirbaz kiralama hizmeti veriyoruz.

Hangi Hallerde Sihirbaz Kiralanır?

Gelelim sihirbazların hangi hallerde kiralandığına. Elbette bunun bir kısıtlaması sınırı yok. Dilediğiniz zaman kiralama hizmetini firmamızdan alabilirsiniz. Burada bir kısıtlama yok. En basit tabiri ile uyarınıza ne zaman gelir ise ama genel olarak bakıldığında sihirbazların en sık kiralandığı durumlar şunlardır:

  • Her yaştan doğum günü etkinliklerinde
  • İşyeri açılışlarında
  • Tanıtım etkinliklerinde
  • Firmaların toplu olarak yaptıkları etkinliklerde  sıklıkla sihirbazlık hizmeti alınır.

Burada her bir sihirbazlık etkinliği kendince güzeldir. Her bir sihirbazlık etkinliği kendine göre yapılır. Örneğin doğum günü için olan ile firmaların özel etkinlikleri için olanlar birbirinden farklıdır.

Sihirbaz Kiralama

Kimler Sihirbaz Olabilir?

İşin özünde herkes sihirbaz olabilir. Bu işi yapmak isteyen, böylesi bir işten para kazanmak isteyen bu işi seven herkes sihirbazlık yapabilir.  Yalnız sihirbazlık bu kadar basit olan bir olgu değildir zira kendi içinde başlı başına yetenekler gerektirir.

Bunun yanı sıra sihirbazlık el becerisi gerektirir. Ayrıca bilgi ve deneyim gerektirir. Bu işi yaptıkça kişilerin yetkinliği artar. Üstelik yine sihirbazların bu alanda yaşanan gelişmeleri takip etmesi ve kendisini sürekli olarak yenilemesi gerekir. Yani sihirbazlık öğrenmenin gelişmenin hiçbir biçimde bitmediği bir iş alanıdır. İnsanlara hitap edebilmek, insanları sevebilmek ve işini her şart altında profesyonel bir biçimde yapmak, gösteri dünyasının bir parçası olduğunu unutmamak gerekir.İşe sırf para bazlı bakmamak gerekir.

Sihirbazlık evet bir illüzyon olgusu yaratırlar. Kişinin o an bakışını başka yere çevirerek algı yönetimi yaparlar. Burada insanlar ile sahnede kurdukları iletişim de son derece önemlidir.  Elbette söylemeye bile gerek yok kılık kıyafet de son derece önemlidir.

Bizim sihirbazlarımız da tüm bu bilinç ile hareket eder çok özel, unutulmaz gösteriler sunarlar. Kısa bir anda olsa o meşhur adam kesme gösterisinde, şapkadan tavşan çıkarma etkinliğinde insanları bambaşka bir dünyaya götürürler. İnsanları mutlu eder. Her insan iyi güzel şeyleri hak eder. Bu tür etkinlikler de kişi kim olursa olsun kendini iyi mutlu hissetmesini sağlar. Hayat da belki de son dönemlerde en çok ihtiyacımız duyduğumuz şey o küçük mucizeler.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir