SİHİRBAZ KİRALAMA HAKKINDA

SİHİRBAZ KİRALAMA HAKKINDA

Sihirbaz Nedir?

SİHİRBAZ KİRALAMA, İllüzyon, Sihirbaz, ucuz sihirbaz kiralama, sihirbaz
Sihirbaz Kiralama

İllüzyon gösterileri ile insanları eğlendiren kişilere sihirbaz denir. Sihirbazlar normal yaşamda gerçekleşmesi imkansız olan olayları çeşitli göz yanıltıcı tekniklerle olmuş gibi insanları eğlendirir. Gösterilerin tamamında illüzyondan yaralanırlar ve sihir yaparken “hokus pokus”  ya da “abrakadabra” derler. Peki hokus pokus ya da abrakadabra ne demek? Abrakadabra kelimesinin çok eski çağlara dayanıldığı düşünülmektedir. Hatta abrakadabra kelimesinin eski çağlarda baş ağrısı ve zatürre gibi hastalıkların iyileştirilmesinde kullanıldığı düşünülmektedir. Kısacası abrakadabra şifalı bir kelimeydi eski insanlar için. Hokus pokus ise 1655’li yıllarda dünyaca ünlü bir sihirbaz tarafından insanların dikkatini dağıtarak el çabukluğu ile zaman kazanmak için kullanıldığı kaydedilmiştir. O dönemlerde kelime şu şekilde kullanılmaktaydı “okus pokus tontustalontus”. Kelimenin özel bir anlamının olmadığı düşünülmektedir. Sihirbazlıkta sürekli duyduğumuz illüzyon kelimesinin anlamı nedir bileniniz var mı?

İllüzyon Nedir?

İllüzyon el çabukluğu ile yapılan bazı hareketlerin gerçekmiş gibi algılanmasını sağlayan durumdur. Sözlük anlamı da az önce bahsettiğimiz gibi yanılsamadır. Dünya da yüzlerce ün yapmış sihirbaz bulunmaktadır. Bunların en bilinenleri arasında Dynamo, Harry Houdini, ArefGhafouri, CrissAngel ve David Copperfield’dir. Bahsettiğimiz gibi aslında tüm bu isimler el çabukluklarının sayesinde meşhur olup ünlerini tüm dünyaya yaymayı başarmışlardır. Hatta ArefGhafouri çeşitli yarışmalara katılarak adının daha hızlı şekilde yayılmasını sağlamıştır. Kısa süre içerisinde tüm dünyada adını duyuran genç sihirbaz olma özelliğine nail olmuştur. Yaptıkları iş gerçekten zordur. Çünkü aslında tüm gözler üzerlerindeyken onlar kimseye belli etmeden gösterilerini ve el çabukluklarını sergilemeye devam ederler. Tebrik etmek gerekiyor. Peki günlük hayatımızda sihirbazları nerelerde daha çok sıklıkla görmekteyiz?

SİHİRBAZ KİRALAMA, İllüzyon, Sihirbaz, ucuz sihirbaz kiralama, sihirbaz
Sihirbaz Kiralama

Gösteri dünyasında en çok ilgiyi çeken ve en çok karşılaşılanlar tartışmasız sihirbazlardır. Günlük yaşantımızda sihirbazlar ile en çok doğum günü, sünnet, açılış, okul, tiyatro ve festivallerde karşılaşmaktayız. Özellikle çocukların bakımının zor olduğu yerlerde sihirbazlar aileler için büyük bir kolaylık sağlarken çocuklar için de eğlence kaynağı olmaktadır. Sihirbazlar sadece çocukları eğlendirmekle kalmazlar tabii ki. Yetişkin insanlarda sihirbazlar ile çok ilgilidir. Ama bunun sebebi yaptıkları illüzyonları ya da el çabukluklarını çözebilmek adına olan bir ilgidir. Çoğu yetişkin bu illüzyonları fark etmekte zorlanırlar. Eğer hiç anlaşılmasını istemiyorsanız bizimle iletişime geçerek hem kolayca ucuz sihirbaz kiralama seçeneğine sahip olursunuz hem de özel günlerinizdeki illüzyonlar ile uzunca bir süre hatırlanırsınız.

Ucuz sihirbaz kiralama seçeneği ile özel günlerinize farklı anlamlar yükleyebilirsiniz. Herkes palyaço kiralar ya da balon süslemesi yaptırır ama çok az insan ucuz sihirbaz kiralama yapar. Bu da sizin özel gününüzün diğer insanlarınkinden bir adım önüne geçmesini sağlar. İster Anadolu isterseniz Avrupa Yakası’nda olun hiç fark etmez. Ucuz sihirbaz kiralama ile her zaman her yerde yanınızdayız.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir