BUBBLE SHOW GÖSTERİLERİMİZ HAKKINDA

BUBBLE SHOW GÖSTERİLERİMİZ HAKKINDA

Bubble Show, Köpük balon, Balon Gösterisi,
Bubble Show

            Bubble Show ya da Türkçe ismiyle Balon-Baloncuk Gösterisi dememizin yanlış olmadığı bu gösteri, isminden de anlaşılacağı gibi baloncukların oluşturabileceği eşsiz şovu adeta gözler önüne seriyor.Türkiye’de de kendisine yer bulan baloncuk gösterisi yediden yetmişe herkesin dikkatini çekse de küçük çocukların bu gösteriye ilgisi haliyle bir başka oluyor.

Çeşitli organizasyonlarda veya sahne önünde gösterilen bubble show, baloncuklarla dolu bir dünyanın kapılarını seyirciye ayırıyor. Ayrıca devasa boyutlara ulaşabilen bu baloncuklar karşısındakilere de adeta büyüklüğüyle meydan okuyor.

Köpük Balon

Bubble Show, Köpük balon, Balon Gösterisi,
Köpük Balon

            Köpük balon denilince akla gelen şeylerden bir tanesi de henüz küçükken veya büyüdükten sonra çocuğumuza bakkallardan aldığımız o oyuncak oluyor. Çubuğu bulunan o çemberi içerideki köpüklere daldırıp çıkartarak ve sonrasında üfleyerek oluşturduğumuz balonlar eminim bir çoğumuzun aklındadır.Köpük balon denilince bunların aklına gelmesi çok güzel çünkü bu içi saydam rengarenk baloncuklar bugünlerde organizasyonların da bir parçası haline gelmiş durumda. Çeşitli yaş gruplarından çocukların veya yetişkinlerin eğlencesi haline dönüşen köpük balon, görsel şölen ve göz zevki açısından insanları oldukça tatmin ediyor.

Balon Gösterisi

Balon gösterisison yılların en gözde eğlence aracı olmasa da insanları eğlendirme konusunda oldukça ileri gelmektedir. Gerek aileler gerekseçocuklar için hoş vakit geçirmenin yollarından olan bu gösteriler kendi içinde de çeşitli numaraları barındırıyor. Nitekim bu şovlarda kendi içinde köpük, balonun içinde insan, baloncuk saçılımı gibi çeşitli organizasyonlar gerçekleştiriliyor. Farklı yaş aralığındaki seyircilerine gösteri düzenleyen organizasyonlar o insanları gerçek hayatın yalınlığından bir nebze koparıp bu muhteşem dünyada eğlenmesini sağlıyor. 

Peki, balon gösterileri nasıl yapılır?Bu konuyu merak ettiğinizi biliyoruz ve hemen açıklıyoruz. Bildiğimiz bu köpükler aslında küçük baloncuklardan oluşmaz. İnsanı da içine alacak kadar büyük balonlardan oluşur. Yapımı ve patlaması kolay değildir. Bu köpükleri yapabilmek için işin ustalığını bilmek gerekir. Bu duruma göre köpükleri hazırlarken oluşan karışımı da olabildiğince yavaş karıştırmak gereklidir. Bu işin sırrı tekniğindedir. Teknik olarak da yavaş karışım, yavaş hareket ve yavaş hava ile temas uygulaması yapılmaktadır.

Bu gösterinin dünyada oldukça ünlü isimler tarafından takip edilmesi bilinen bir durumken Türkiye’de ne yazık ki birkaç kişi ile profesyonel anlamda yürütülmektedir. Seyirci sayısı da diğer ülkelere nazaran az durumda olan bu gösteriler meraklılarını her daim beklemektedir. Henüz çoğu kişinin dikkatini çekememiş olsa da azımsanamayacak seyircisi olan bu alan, meraklılarını beklerken kendini de geliştirmeye devam ediyor.

Şimdilik büyük şehirlerde olması nedeni ile bu organizasyonlar aşağı yukarı belirli yerlerde olmaktadır. Belirli durumlar eşliğinde de çalışmalar sürdürülmektedir.

Oldukça şehvetli olan balon gösterileri, köpükler ile dolu baloncukların dünyasına yolculuk yapan insanlarla dolu. Siz de bu gösterileri izlemek isterseniz hemen araştırmaya başlamalısınız çünkü bu dünya epey büyüleyici ve merak uyandırıcı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir