Nikahına Beni De Çağır Sevgilim Dedirten Gelinlikler

Nikahına Beni De Çağır Sevgilim Dedirten Gelinlikler

Duvak Modellerinde Moda

Gelinliklerin en şık ve en zarif tamamlayıcılarından olan duvaklarda birbirinden şık ve oldukça özel tasarımlar bulunmaktadır. Eğer hayalinizde bir duvak modeli bulunmuyorsa siz de gelinliğiniz için en uygun olan duvak tasarımını arayışa koyulmuş olmalısınız. Duvak modellerinde moda olan tasarımları öncelikle sizin gelinlik stilleriniz belirlemektedir. Örneğin kabarık straplez gelinlikler için son zamanlarda moda olan duvak tasarımları kabarık tüllerden oluşan kısa duvaklar olmaktadır. Bu duvaklar gelinliğinizin daha mükemmel görünmesini sağlamaktadır. Duvak modellerinde moda değişse de değişmeyen tasarımlar arasında yer alan ve senelerdir pek çok gelin adayının tercih etiği uzun duvak modellerini de göz ardı etmemek gerekir. Bu duvaklar birçok genç kızın hayalinde olan tasarımlardır. Duvak modellerinde moda başlığı altında bahsi geçen uzun duvaklarda ise özellikle dantel işlemeli uzun duvaklar oldukça moda. Sizlerin de bildiği gibi dantel kadınlara farklı bir zarafet katmaktadır. Bu zarafeti gelinliklerinde ve duvaklarında da taşımak isteyenler bu uzun duvakları tercih edebilirler.

Aklınızda bir kır düğünü varsa sizin için en uygun olan duvak modeli tasarımı ise orta boydaki duvaklar olacaktır. Tabii bunlar tamamen benim ön görülerim. Siz gelinliğinize uyum sağlayacağını düşündüğünüz farklı bir duvağı da tercih edebilirsiniz. Fakat kısa veya orta boy olan duvaklar kullandığınız taktirde duvağın ayağınıza bulaşma ihtimali kalmayacaktır. Bu da size daha rahat hareket etme olanağı sağlayacaktır.

Gelinlik Modelleri

Her kadının henüz küçük bir kız iken kurduğu hayallerin merkezindedir gelinlikler. Ve herkesin aklında bir gelinlik tasarımı bulunmaktadır. Hayalinizde yer alan gelinliği tasarımcınıza tarif ederken gelinlik modellerinin isimleriyle anlatırsanız daha başarılı olursunuz. Düğün gününüz yaklaştığı zaman sizi saran gelinlik seçme ve karar verme telaşı da başlayacaktır. Bir gelinlikçiye gittiğinizde aklınızda olan modeli anlatmada başarılı olamayacağınızı düşünüyorsanız öncelikle beğendiğiniz gelinlik modellerini aslını astarını internet aracılığı ile araştırmanızı öneriyoruz.

Gelinlik modellerinde birçok farklı kesim şekli ve tasarımı bulunmaktadır. Bu modeller arasında yaygın olarak kullanılan bazı gelinlik modelleri ise şu şekildedir. A gelinlik modeli. Bu gelinlik modeli vücudun üst kısmını sık bir şekilde sararak göğüslerinizi toparlayıp aşağı doğru çok fazla olmasa da hafif kabarık bir şekilde inen gelinlik tasarımlarıdır. Son zamanlarda gelin adaylarının sıklıkla tercih ettiği gelinlik modellerinden en ihtişamlı olan tasarımlardan biri de balık kesim gelinlikler olmaktadır. Alışılmışın dışında bir gelinlik kullanmak istiyor ve farklılığınızı gelinliğinize de yansıtmak istiyorsanız balık model gelinlikleri tercih edebilirsiniz. Bu model ise dizlere kadar vücudu sıkı bir şekilde sararak sonrasında balık kuyruğu gibi genişleyen tasarımdır. Balık model gelinliklerde yarım ve tam balık tasarımları bulunmaktadır. Tam balık modeli dizlere kadar uzanan, yarım balık modeli ise kalçanın altına kadar sıkı bir şekilde sararak daha aşağısına bol bir şekilde uzanan tasarımlardır. Fakat balık gelinlik modelleri sizlerin hareket alanınızı da kısıtlayacaktır. Düğünüzde bol bol oynamayı düşünüyorsanız bu gelinlik modeli sizler için pek de uygun olmayabilir.

İthal Gelinlikler

Düğüne kısa bir süre kala gelin adayları gelinlik seçimi konusunda detaylı araştırmaya koyulurlar. Gelin adayları düğünü için en güzel ve en şık gelinliği almak isterken fiyat olarak da cazip olmasını isterler. Piyasada yer alan birçok gelinlik oldukça fiyatlı olması sebebiyle düğün sahiplerini zora sokmaktadır. Veya gelin adayları o çok beğendiği gelinlikten vazgeçmek durumunda kalmaktadırlar. Böyle bir durumla karşılaşmak istemiyorsanız sizler için birbirinden farklı ve şık olduğu kadar uygun fiyatlı olmaları sebebiyle de ithal gelinlikler tam da sizlerin ihtiyaçlarınızı karşılayacak niteliktedir. Biraz araştırma yaparak piyasada ithal gelinlikler in nerede satıldığı veya nereden temin edebileceğinizi öğrenebilirsiniz. İthal gelinlikler uygun fiyatlarına nazaran oldukça kaliteli ve şık kumaşlardan üretilmektedir.

Hem seçenek olarak hem de model olarak birçok farklı seçeneği ithal gelinlikler arasında bulabilirsiniz. Bu gelinliklerin kalitesi veya kötü olabileceğini düşünmeyin. İthal gelinliklerin yurt dışından temin edilmesi fiyatlarını düşürmektedir. Elbette ithal gelinlikler arasında oldukça pahalı tasarımlar da yer almaktadır. Fiyat değişimi ise kullanılan malzeme ve işçiliğe göre farklılık göstermektedir. Türkiye de üretilen gelinlikler de işleme ve kaliteye göre fiyat farkı yaşandığı gibi bu ithal gelinliklerde de aynı durum söz konusudur.

Siz de hem uygun fiyatlı hem de mükemmel görünümlü gelinlik alarak düğününüzde adeta bir prenses gibi görünmek istiyorsanız bu ithal gelinlikleri tercih edebilirsiniz.

Yerli Gelinlikler

Yaklaşan düğününüz için nasıl bir gelinlik seçeceğiniz konusunda hala karar alamadınız mı? Aklınızda olan gelinlik tasarımını nasıl bulacağınızı bilmiyor musunuz? Yerli gelinlikler sizlere bu konuda oldukça fazla seçenek sunmaktadır. Ünlü modacıların evlenecek gelinler için tasarladığı birbirinden şık ve özel yerli gelinlikler düğününüzde sizlerin oldukça ihtişamlı ve harikulade bir görüntüye kavuşmanıza yardımcı olacaktır.

Aklınızda bir gelinlik tasarımı yoksa o halde Türk gelinlik modacılarının yerli gelinlik modellerine bakabilirsiniz. Bu tasarımlar arasında eminim ki kendinize en yakışan tasarımı biraz zaman harcadıktan sonra kolaylıkla seçebilirsiniz. Birbirinden şık ve gösterişli gelinlik seçeneklerini bulabileceğiniz yerli gelinliklerde kumaş olarak da oldukça kaliteli tasarımlar bulunmaktadır. Ayrıca yerli gelinliklerde Osmanlı’ya hitap eden işleme ve tasarımlar da bulunmaktadır. Bu modelleri ithal gelinliklerde bulamazsınız. Siz de Osmanlı’nın muazzam işleme ve dantel detaylarını gelinliklerinizin üzerinde görmek istiyorsanız yerli gelinlik modellerini tercih edebilirsiniz.

Yerli gelinliklerin sizlere sağlayacağı bir diğer avantaj ise bu gelinlikleri tasarlayan tasarımcılara aklınızda olan gelinlik tasarımını anlattığınız taktirde sizlere hayalinizde ki gelinliği yapabilme imkânı sağlamalarıdır. Hayalinizde ki gelinliği giymek için servet ödemenize gerek yok. Yerli tasarımcılarımız sizlerin aklında olan gelinlik tasarımlarını sizlerin anlattığı şekilde kolaylıkla tasarlayabilir ve sizlere hayalinizdeki gelin olma olanağını sağlayabilir. Yerli malı yurdun malı herkes onu kullanmalı diyoruz ve sizleri de yerli gelinlik modellerini ve yerli tasarımcıları tercih etmenizi öneriyoruz.

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir