Genç Kızların Büyülü Rüyası Adım Adım Gelin Oluyorum

Genç Kızların Büyülü Rüyası Adım Adım Gelin Oluyorum

Parlak Nişan Elbiseleri

Nişan elbiseleri seçimi yaparken dikkat edilecek olan en önemli husus organizasyonun yapılacağı mekândır. Eğer nişanı ev ortamında yapacaksanız sade ve çok fazla şatafatlı olmayan nişan elbiselerini tercih edebilirsiniz. Nişanınızı bahçede veya bir salonda yapmayı planlıyorsanız o halde size birçok farklı seçenek doğuyor.

Açık hava nişanlarında veya salon nişanlarında gelin adaylarının en sık tercih ettiği elbise modelleri parlak nişan elbiseleri olmaktadır. Parlak elbiseler genel olarak bakıldığında özel ve önemli davetlerde kadınların en sık kullandıkları kıyafetler arasında yer alıyor. Parlak nişan elbiseleri de bu elbiseler arasında ilk sırada yer alıyor. Gelin adayları kendisi için oldukça özel olan bu günde güzelliği ve şıklığıyla dikkat çekmek ve adeta bir yıldız olmak isterse parlak nişan elbiselerini tercih edebilir. Uzun ve parlak nişan elbiseleri sizlerin hem ilgi çekici hem de şık olmanızı sağlayacaktır.

Parlak nişan elbiselerinden birini tercih edecekseniz saç modeli ve gelin makyajı hususunda da çok zahmete girmeyecekseniz demektir. Çünkü bu elbiseler başlı başına abartılı oldukları için kullanacağınız saç stilinin ve makyajın daha doğal olmasına dikkat etmelisiniz. Böylelikle Güzelliğinizi ve şıklığınızı dengede tutmuş olabilirsiniz. Parlak nişan elbiselerinde kol tasarımı olarak ve yaka tasarımı olarak birçok farklı seçenek bulunaktadır. Sizlere sunulan bu seçenekler arasında siz de giyim tarzınıza en yakın olan ve sizleri en şık yapacağına inandığınız bir elbise modelini seçerek kendinizi gecenin parlayan yıldızı yapabilirsiniz.

2021 Bindallı Modelleri

Mutlu bir yuva kurma kararı aldıktan sonra, söz ve nişan aşamaları da geçildikten sonra sona doğru yaklaşılıyor. Düğün gününden birkaç gün önce yapılan ve gelenekselleşen kına geceleri her genç kızın baba evindeki son gecesi olarak bilinir ve özel bir yere sahiptir.

Kına gecelerinin olmazsa olmazları arsında yerini alan ve Türk kına gecesi geleneklerinde ayrı bir yere sahip olan bindallılar, her sezon farklı tasarımlarla sizlerin beğenisine sunuluyor. Kına gecesinde şüphesiz ki gelin adayları tüm ilgiyi üzerinde toplayacaklardır. Kına gecesi denildiğinde akla ilk gelen bindallılarda 2021

sezonu için farklı tasarımlar bulunuyor. 2021 bindallı modelleri arasında isteyenler için kabarık, isteyenler için düz bindallı tasarımlar yer alıyor. Bu tasarımlar arasında gösterişi seven bayanlar için allı pullu ve oldukça havalı bindallı modelleri bulunurken, tercihini sadelikten yana kullanan gelin adayları için de oldukça sade ve şık tasarımlar bulunmaktadır. 2021 bindallı modellerine bakıldığında aman aman bir farklılık görmek çok da mümkün değildir. Birçok bindallı modeli Osmanlı’nın dokusunu taşımaktadır.

2021 bindallı modelleri arasında alışılmışın aksine sadece kırmızı ve sarı tonlarının ağırlıklı olarak kullanıldığı tasarımların yerini farklı renk alternatifleri almaktadır. Yine Osmanlı işlemelerinin bulunduğu bu bindallılarda daha çok kol kısmı geniş olan modeller yer alıyor. Yeni sezon bindallılar arasında hem ren olarak hem de işleme ve süsleme detayları olarak birçok seçeneği bulabilirsiniz.

 

Nikâh Davetiyesi Modelleri

Nikâhınıza eşinizi dostunuzu çağırırken onlara kendilerini özel hissettirmenizi sağlayacak olan birbirinden şık ve farklı tasarımlarda nikâh davetiyesi modellerini birçok markanın sizlere sunmuş olduğu seçenekler arasında bulabilirsiniz. Nikâha gelmek isteyenler için yer ve saati belirten nikâh davetiyelerinin davetten daha fazlasını ifade etmesi için kendinizi anlatacağınız farklı nikâh davetiyesi modellerini biraz araştırma yaparak bulabilirsiniz.

Sizler için birbirinden farklı nikâh davetiyesi modellerini bu yazımızda derledik. Nikâh davetiyesinin bir kâğıt parçasından daha fazlası olmasını isteyen gelin ve damat adaylarının en çok aradığı nikâh davetiyesi modelleri şişe davetiyeler olmaktadır. Alışılmışın aksine farklılığıyla dikkat çeken bu şişe davetiyelerin içerisini çeşitli taşlarla ve renkli boncuklarla doldurup şık bir görüntüye kavuşabilirsiniz. Bu şişenin içerisine koyacağınız Kraft kâğıt ile nikâhın saatini ve mekânını paylaşabilirsiniz. Davetlilerin nikâhtan sonra da kullanabilecekleri bir davetiye arayanlar için kitap ayracı şeklinde olan davetiyeler sıklıkla tercih edilmektedir. Bu ayraçları tercih ettiğiniz figürlerle süsleyerek size özel hale getirebilirsiniz. Farkınızı davetiyelerine yansıtmak isteyenler için tasarlanmış olan nikâh davetiyesi modelleri arasında ise evlilik cüzdanı şeklinde olan davetiyeler yer almaktadır. Bu davetiyeler ile davetlilerinizi şaşırtabilir ve sempatiklik oluşturabilirsiniz. Son olarak en çok tercih edilen nikâh davetiyesi modellerinin başında gelen kutu davetiyelerden bahsedelim. Adından da anlaşılacağı gibi mink bir kutunun içerisinde davetlilerinize şeker ikramı ile düğün yeri ve saatini bildirebileceğiniz küçük bir kartı bu kutunun içerisine yerleştirebilirsiniz.

Gelinler İçin Kısa Saç Modelleri

Saç şekilleri her zaman kadınlar için en önemli detaylar arsında yer almaktadır. Bir kadın şık olmak istiyorsa dikkat etmesi gereken detaylar arasında en çok dikkat çeken saç şekilleri olmaktadır. Çünkü kıyafet tek başına bir anlam ifade etmemektedir. Kıyafeti ihtişamlı gösteren hem saç modelleri hem makyaj hem de aksesuarlardır.

Saçlar gündelik yaşamda bile bu kadar önemli iken kadınların en özel ve hayatlarının en güzel gününde önemli olmaz mı hiç. Elbette olur. Gelin adaylarının gelinlik kadar dikkat ettiği diğer bir husus da saç şekilleri olmaktadır. Gelinliği daha zarif ve sizi de daha hoş bir görünüme kavuşturacak olan saç modellerinde hem kısa saçlı kadınlar için hem de uzun saçlı kadınlar için farklı saç modelleri bulunmaktadır. Uzun saçın taranması, parlaklaştırılması, buklelendirilmesi gibi şekillendirme işlemleri daha kısa gelin saçı tercihlerine kıyasla hem kolay hem de pratik bir işlemdir. Biz gelinler için kısa saç modellerini sizler için araştırdık. Kısa saçlara sahip kadınlarca en çok sevilen ve beğenilen saç kesimlerinin ilk sıralamasında genelde dağınık saç modeli olmaktadır. Gelinler için kısa saç modelleri arasında özelikle maşa yardımı ile şekillendirilmiş olan saçlar hem şık hem de zarif bir görünüm sergilemenize yardımcı olmaktadır.

Gelinler için kısa saç modellerinde topuz yapılarak ortaya çıkartılan saç tasarımları da beğenilmektedir. Kısa saça topuz olur mu demeyin. Onların da çözümü var. Bilhassa olduğundan da küçük ve narin yani minyon gösteren kadınlar toplanmış saç şekillerini rahatlıkla tercih edebilirler.

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir