Çiçeği Burnunda Gelinler İçin Düğün Rehberi

Çiçeği Burnunda Gelinler İçin Düğün Rehberi

Kırmızı Nişan Elbisesi Modelleri

Kırmızı elbiseler özel günlerde ve gecelerde kadınların en çok tercih ettiği elbise renkleri arasında birinci seçimleridir. Kırmızının asaleti ve çekiciliği elbette ki tartışmaya gerek olmayan bir konudur. Kadınlara daha çekici ve daha havalı bir görünüm kazandıran bu elbiseler nişan elbisesi ve kına gecesi elbisesi olarak da yaygın olarak kullanılmaktadır. Kırmızı nişan elbisesi modellerinde hem düz kırmızı hem de siyahla karışık kırmızı renkleri sıklıkla görmekteyiz.

Kırmızı renk tonu olarak da farklı tonları barındıran bir renktir. Bu sebeple kırmızı nişan elbisesi modellerinde kırmızının her tonunu bulabilmek mümkündür. Bu elbiseler arasında yaygın olarak kullanılan tasarımlar ise vücudu saran ve sizlere hem şık hem de asil bir görünüm kazandıran uzun elbiseler olmaktadır. Bu uzun kırmızı elbiselerde isteyenler için uzun yırtmaç veya iddialı dekolteli tasarımlar bulunmaktadır. Nişan elbisesi seçimi yapılırken dikkat edilmesi gereken en önemli husus ise organizasyonun gerçekleştirileceği ortamdır. Eğer bu özel organizasyonu ev ortamında ve aile arasında yapacaksanız aşırı gösterişten uzak ve cırtlak olmayan kırmızı nişan elbisesi modelleri’ni tercih edebilirsiniz. Açık havada veya bir salon ortamında gerçekleştireceğiniz nişan organizasyonu için ise aklınıza gelebilecek her tasarımı kullanabilirsiniz. Yeni sezon nişan elbisesi modelleri arasında sıklıkla karşılaşılan modellerden olan kuyruklu elbiseler de bu kırmızı elbiseler arasın da fazlasıyla tercih edilmektedir.

Özel Nikâh Şekeri Modelleri

Gelen konuklarınızı eli boş göndermek istemiyor ve onlara sizin en özel ve en mutlu gününüzden bir hatıra kalması için nikâh şekeri ikram etmeyi mi düşünüyorsunuz?  Bu konuda bir fikriniz yoksa sizin için birbirinden özel nikâh şekeri modellerini araştırdık.

Nikâh şekeri denildiğinde genel olarak akla geleni karşılamayan nikâh şekerleri olsa da bu özel nikâh şekeri modelleri arasında yer alan makaron nikâh şekeri modelleri ile gelen konuklarına şık bir sunumla lezzetli ikramlar yapabilirsiniz. Farklı fikirler arayanlar için de oldukça ideal olan bu şekerleri nasıl temin edeceğinizi internetten araştırarak öğrenebilirsiniz. Özel nikâh şekeri modellerini gerçekten de kişiye özel yapan anahtarlık nikâh şekeri modelleri de özel nikâh şekerleri listemizde ilk sıralarda yer alıyor. Nikâh şekerinin görünümü kadar işlevselliğine de önem veren düğün sahipleri için oldukça mantıklı olan bu hoş anahtarlıklarda sizleri hatırlatacak ufak detaylar da yer almaktadır. Kullanışlı ve özel nikâh şekeri modelleri arasında kadınlar için gerçekten de çok kullanışlı olacağını düşündüğüm nikâh şekerleri arasında aynalı şekerler yer almaktadır. Minik ve saplı olan bu aynaların arka taraflarında düğün sahiplerinin isimleri yazmaktadır. Kadınların çantasından eksik etmek istemeyecekleri bu özel ve güzel aksesuarları da düğün sonrasında gelen konuklarınıza hediye alternatifleri olarak düşünebilirsiniz. Bu minik hediyeler gelen konuklarınıza sizin düğününüzden güzel birer hediye olarak kalacaktır.

Şık Nikâh Davetiyesi Modelleri

Sevdiklerinize ve yakınlarınıza hayatınızın en özel ve en mutlu günü için, yanınızda olması için davet gönderirken hem özenli olmalı hem de onlara kendilerini özel hissettirmelisiniz. Peki ne yapsanız da daha özel bir hatıra hazırlasanız?. Elbette ki davet ederken güler yüzünüz ve samimiyetinizin yanı sıra özenle hazırlanmış davetiyeler ile bunu başarabilir ve bu davetinizin geri çevrilmemesini sağlayabilirsiniz. Özenli bir davetiye konuklarınıza gösterdiğiniz özenin bir göstergesi olmaktadır. Bu sebeple nikâh davetiyeleri için de özenli davranmanız gerekmektedir.

Piyasada er alan firmalar birbirinden farklı ve şık nikâh davetiyesi modellerini sizlerin beğenisine sunmaktadır. Bu davetiyeler arasında en çok ilgi gören tasarıların başında ise işlevsel ve şık olan özenle hazırlanmış olan davetiyeler gelmektedir. Şık nikâh davetiyesi modelleri arasında ilk sırada yer alan tasarım şişe davetiyeler olmaktadır. Bu minik şişenin içerisine gerekli bilgilerin yazılı olduğu minik bir kâğıt koyulabilir. Davetliler de bu şık davetiyeleri aksesuar olarak kullanabilirler. Havuz başı veya deniz konsepti olan düğünlerde bu davetiyeleri kullanarak farklılık yaratabilirsiniz. Şık nikâh davetiyesi modellerinde ikinci sırada yer alan tasarım ise ayraç olarak da kullanılabilen davetiye tasarımları olmaktadır. Bu tasarımlarda gerekli bilgiler minik bir alana yazılmakta ve kâğıtta boş kalan diğer alanlar gelin ve damadı yansıtan çeşitli figürlerle süslenmektedir. Bu şık davetiyeler için şık kapaklar veya özel tasarımlı kutular da yer almaktadır.

Kına Gecesi Elbise Modelleri

Türk gelenekleri arasında yer alan kına geceleri hemen hemen her genç kız tarafından yapılmaktadır. Düğünden birkaç gün önce yapılan bu organizasyonda gelinler için birçok farklı ve yöresel kıyafetler yer almaktadır. Özellikle kına gecelerinde giyilmesi gelenekselleşen bindallılarda herkesin beğenisine hitap edecek olan renk ve modellerde tasarımlar yer almaktadır.

Kına gecesi elbise modelleri denildiği vakit kadınların ilk aklında olan seçimler kültürel doğamızdan kaynaklanan bindallılar olmaktadır. Kına geceleriyle adeta bütünleşen bu geleneksel kıyafetlerde ağırlıklı olarak kırmızı renkler kullanılmaktadır. Şapkası, elbisesi ve ayakkabısıyla sizlere hem geleneksel hem de şık bir görünüm katan bu elbiselerde isteyenler için kabarık, isteyenler içinse düz elbiseler bulunmaktadır. Kına gecesi elbise modelleri elbette sadece bindallılardan ibaret değil. Bindallı değil de normal bir elbise giymek isteyen gelin adayları için de farklı tasarımlarda şık kına gecesi elbise modelleri bulunmaktadır. Kına gecesinde hem elbise hem bindallı da tercih edebilirsiniz. Son zamanlarda gelin adayları genellikle kına yakılacağı zaman bindallı giyip diğer zamanlarda farklı elbise giyerek geceyi sonlandırabilirler.

Kına gecesi elbise modellerinde gelinliği andıran kabarık ve renkli elbiseler de son zamanlarda oldukça moda. Bu elbiselerde de renk olarak da tasarım olarak da kendinize göre olan elbiseyi kolaylıkla bulabilirsiniz.  Kına gecesi elbise modelleri; gecenin yapılacağı mekâna göre de farklılık göstermektedir. Açık alanda yapılacak olan organizasyonlar için daha rahat hareket edebileceğiniz elbiseleri tercih edebilirsiniz.

 

 

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir