Cephe Folyo Kaplama, Cephe Folyo Kaplama Nedir, Cephe Folyo Kaplama Nasıl Yapılır, Cephe Folyo Kaplama Neden Yapılır, Cephe Folyo Kaplama Fiyatları,

Cephe Folyo Kaplama 

Cephe Folyo Kaplama 

Gündelik yaşamda çok farklı türden insanların karşısına çıkan olgular yer alıyor. Değişim ile beraber farklı kavramlarda ortaya çıkıyor. Hızla değişen dünya düzeni içinde rekabetin de kaçınılmaz olduğu son derece net bir gerçek. Tüm bunlar içinde özellikle reklamcılık sektöründe de hızla bir değişim ve dönüşüm yaşanıyor. Bu noktada da yeni yeni olgular ortaya çıkıyor. İşte onlardan bir tanesi de cephe folyo kaplama olgusudur. Günümüzde nerede ise karşımıza çıkmayan yer yok gibidir. Şimdi dilerseiz bu konuda adım adım bilgiler verelim.

Cephe Folyo Kaplama Nedir?

Cephe Folyo Kaplama, Cephe Folyo Kaplama Nedir, Cephe Folyo Kaplama Nasıl Yapılır, Cephe Folyo Kaplama Neden Yapılır, Cephe Folyo Kaplama Fiyatları,
cephe_folyo_kaplama

Cephe kaplama nedir öncelikle bu sorunun yanıtı verelim. İşin özünde hiçbirimize yabancı olan bir olgu değil. Birçok yerde karşımıza çıkıyor. Ağırlıklı olarak herhangi bir dış mekanda folyo isimli malzeme ile yapılan bir kaplamadır. Diğer kaplama türlerinde olduğu gibi kısa süreli ya da uzun süreli olarak yapılabilen bir uygulamadır.

Cephe Folyo Kaplama Nasıl Yapılır?

Folyo kaplama nedir sorusunun yanıtını da bu biçimde verdikten sonra şimdi de cephe folyo kaplama nasıl yapılır sorusunun yanıtını verelim. İlk adım olarak hangi alan kaplanacak ise o alan ile ilgili fizibilite çalışması yapılır. Kaç metrekare folyo malzeme kullanılacak belirlenir. Buna istinaden ne tür folyo kullanılacak o belirlenir. Sonrasında üzerine basılacak var ise baskı o belirlenir. Tüm bu aşamalardan sonra artık olay sürecin başlamasına gelir. İşi yapacak olan firma yetkilileri kendi ofislerinde alanında uzman arkadaşlara varsa yapılacak baskıyı yaptırır. Akabinde kesimler gerçekleşir. Son kontroller yapılıp müşteri onayı alındıktan sonra artık cephe folyo kaplaması vardır. Müşteri ile belirlenen gün ve saatte müşterinin adresine gidilerek cephe önce bir gözden geçirilir. Ana hatları ile bir temizlemesi yapılır. Bunun akabinde de en ufak bir boşluk deformasyon hava kabarcığı kalmayacak biçimde cephe folyo kaplama yapılır.Böylece de süreç tamamlanmış olur. Özel bir uzmanlık alanıdır.

Cephe Kaplama Neden Yapılır?

Cephe Folyo Kaplama, Cephe Folyo Kaplama Nedir, Cephe Folyo Kaplama Nasıl Yapılır, Cephe Folyo Kaplama Neden Yapılır, Cephe Folyo Kaplama Fiyatları,
cephe_folyo_kaplama

Cephe kaplama yapılmasının en temel nedeni reklamdır. Yeni bir ürün, yeni bir firma piyasada varlığını göstermek için cephe folyo kaplaması yaptırabilir. Cephe folyo kaplaması bir duvara yapılabileceği gibi özel lightbox ile yapılabilir. Özel stantlarda kullanılabilir. Keza fuar kongre ve konferans, festival gibi süreçlerde de bu tür çalışmalar bazen süreç boyunca bazen de uzun süreli olarak yapılabilir. Örneğin Mavi jeans yeni bir ürününü cephe kaplaması yaptırarak tanıtabilir. Bu aynı zamanda pazarlamanın da doğal bir parçasıdır. Kısaca hem reklam hem pazarlama amaçlı yapılan çalışmalardır.

Cephe Folyo Kaplama Fiyatları

Cephe kaplama fiyatlarına gelindiğinde de burada da net bir rakam verilemez. Öncelikle olarak kullanılan folyonun türü fiyatı belirleyen en temel unsurdur. Bunun yanı sıra toplam kullanılan folyo miktarı da rakamları değiştirir.Üzerine yapılan baskı, işi yapan firmanın fiyat politikası da nihai rakamı etkileyen olgulardır. Ödemede ise karşılıklı anlaşmalara bağlı olarak farklı ödeme biçimleri olabilmektedir.Seçim müşteriye kalmış durumdadır.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir