dijital baski

Buzdolabı Kaplama

Buzdolabı Kaplama

Gündelik yaşam içinde birbirinden farklı amaçlar için kullanılan çok değişik türden objeler yer alıyor. İşte onlardan bir tanesi de teknolojinin ilerlemesi ile alanında an be an gelişmeler değişmeler yaşanan buzdolaplardır. İşin özünde buzdolabı bugün teknolojide gelinen noktanın en belirgin göstergesidir. Nitekim günümüzde öyle buzdolabı modelleri var ki insanların hayal gücünü zorlayabiliyor. Dahası kullanılmadığı alan da yok gibidir. Hal böyle olunca işin içine bu kadar vazgeçilmez bir olgu için giren olgular vardır. Nitekim bu yazıda çok farklı yönleri ile ele alacağımız buzdolabı kaplama da bunlardan bir tanesidir. Şimdi dilerseniz sözü daha fazla uzatmadan adım adım konuya girelim.

Buzdolabı Kaplama Nedir?

Önce bilmeyenler ya da daha fazla bilgi sahibi olmak isteyen kişiler için buzdolabı kaplama sorusunun yanıtını verelim. Kavramın kendisinden de işin özünde net bir biçimde anlaşılabileceği gibi mevcut olarak çalışan görünürde olan bir cihazının yüzeyinin kaplama malzemesi ile kaplanmasına buzdolabı kaplama tanımlaması yapılır.

Burada elbette işin bir temel püf noktası vardır. Buzdolabı sürekli olarak açılıp kapanan bir beyaz eşyadır. O yüzden doğru kaplama malzemesinin seçilmesi ve dahası düzgün bir biçimde yüzeyde pot yapmayacak şekilde kaplanması son derece önemlidir. Yani kaliteli malzeme ve işçilik son derece önemlidir.Herkesin yapabileceği bir iş değildir. İşin özünde buzdolabı kaplama katmanları olan bir zanaattir denilmesi abartı olmaz.

Buzdolabı Kaplama  Buzdolabında Hangi Alanlara Yapılır?

 Şimdi de gelelim buzdolabı kaplama hangi kısımlara yapılır sorusunun yanıtını vermeye. Elbette böylesi bir hizmet alacak olanlar istedikleri yere kaplama yaptırabilir. Lakin iç yüzeylere buzdolabı kaplama yaptırılması cihazın güvenliği ve sağlıklı çalışması açısından da çok önerilen bir durum değildir. Bunun dışında tüm dış yüzeye kaplama yapılabilir. Ya da tercihe bağlı olarak sadece ön yüzeyine yapılabilir. Sadece üst kapağa ve/veya sadece sadece alt kapağa da kaplama yapılabilir. Tercih burada da kişiler kalmış olan bir durumdur. Sonuçta bu bir zevk meselesidir.

Buzdolabı Kaplama Neden Yapılır?

Buzdolabı kaplama yaptırılmasının elbette çok farklı nedenleri olabilir. Sonuçta her insan bir bireydir. Kendince böylesi bir hizmet alması için farklı nedenleri olabilir. Bunların en başında buzdolabının eski olması ve yüzeyinde ortaya çıkan görüntü kirliliğini ortadan kaldırma amaçlı olarak uygulanabilmektedir. Bir diğer neden ise en basit düşünce biçimi ile insanların değişiklik istemesidir. Dekorasyonu güçlendirmek isteyenler de kimi zaman buzdolabını kaplatma yoluna giderler. Tüm bunların ötesinde kimi zaman fuar gibi alanlarda bir firmanın tanıtımı ve reklamı için de kaplama uygulaması yaptırılmaktadır.

Desen olarak da çok farklı sonsuz sayıda seçenek vardır. Deniz dalgası, ünlü bir ressamı çalışması, Eyfel Kulesi, Galata Kulesi gibi popüler mekanlar, geometrik desenler ilk anda söylenebilecek olan kaplama desenleridir. Elbette bunların dışında çok daha özel başka desenler de müşterinin istemine bağlı olarak olabilir. Ayrıca tek renk üzerine baskı olmadan da  buzdolabı kaplama yapılabilmektedir.

Buzdolabı Kaplama Nasıl Yapılır?

Buzdolabı kaplama yapılır iken öncelikli olarak buzdolabı yüzeyi iyice temizlenir. Bunun akabinde yüzeye yapılan baskı kaplanır. Burada bu işin öncesinde ölçü alınır. İstenen baskı hazırlanır. Sonrasında da kaplama gerçekleşir. Kullanılan malzeme genelde folyo kaplama olarak tabir edilen malzemedir.

Buzdolabı Kaplama Fiyatları

Buzdolabı kaplama fiyatları farklı parametrelere değişkenlik arz eder. Bunlar ise şunlardır:

  • İlgili firmanın fiyat politikası
  • Kullanılan malzemenin türü ithal ya da yerli olması
  • Toplam kullanılan malzeme miktarı
  • Üzerinde baskı olup olmaması

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir