Folyo Baskı, Folyo Nasıl Bir Malzemedir, Folyo Baskı Uygulama Alanları, Folyo Baskı Neden Tercih Edilir, Folyo Baskı Fiyatları, Folyo Baskı Yaptırır iken Bilinmesi Gerekenler,

Folyo Baskı

Folyo Baskı

İnsanların yaşamında farklı gereksinimler için kullandığı birbirinde farklı malzemeler yer alıyor. Biz de bu yazıda da sizlere günümüzde birçok yerde insanların karşısına çıkan folyo malzemesi ve buna bağlı olarak folyo baskı uygulamaları hakkında bilgi verilecektir. Şimdi dilerseniz yazımıza adım adım başlayalım.

Folyo Nasıl Bir Malzemedir?

Folyo Baskı, Folyo Nasıl Bir Malzemedir, Folyo Baskı Uygulama Alanları, Folyo Baskı Neden Tercih Edilir, Folyo Baskı Fiyatları, Folyo Baskı Yaptırır iken Bilinmesi Gerekenler,
folyo-baskı

Folyo baskı hakkında bilgi vermeden önce işin alfabesinden başlayarak öncelikli olarak folyo nedir sorusunun yanıtını vermek gerekir. Folyo PVC türünde olan arkası yapışkanlı türde olan bir malzemedir. Kendi içinde çeşitleri vardır. Dijital baskı olgusunun en temel malzemesi olarak da adlandırılabilir.

Folyo baskı da folyo malzemesinin üzerine yapıla bir baskı çeşididir. Burada yıllardır gerek matbaacılıkta, gerek reklamcılıkta kullanılan plotter denilen aletler ile folyonun üzerine istenilen resimler, grafikler, yazılar basılıp kesilerek kullanılabilir. İç mekan için olanlar ve dış mekan için olanlar vardır Çok değişik renk seçenekleri vardır. Lazer makineleri ile de üzerine dijital baskı yapılabilmektedir.

Folyo Uygulama Alanları

Folyo Baskı, Folyo Nasıl Bir Malzemedir, Folyo Baskı Uygulama Alanları, Folyo Baskı Neden Tercih Edilir, Folyo Baskı Fiyatları, Folyo Baskı Yaptırır iken Bilinmesi Gerekenler,
folyo-baskı

Folyo uygulama alanları denilince aslında insanın olduğu her yerde bu baskılar vardır. Mağazaların vitrinlerinde görülen muhtelif türden yazılar ilk anda söylenebilecek olan alanlardır. Araçlarda ve beyaz eşyalarda kullanılan ürün tanıtım etiketleri de bu noktada verilebilecek olan bir diğer örnektir. Dekorasyon amaçlı olarak, resim ve fotoğraf baskıları, dış mekan giydirmeleri, lightbox gibi ürünler folyo baskı alanında insanların karşısına çıkan ilk kullanım alanlarıdır. Uygulama alanları giderek genişlemektedir.

Folyo Baskı Neden Tercih Edilir?

Folyo uygulamaları neden tercih edilir sorusuna verilebilecek yanıtların başında kullanım kolaylığı gelir. Kaliteli bir folyo ise üzerinde yer alan baskı uzun süre dayanır. Renk kaybı deformasyon olmaz. Her yerde kullanılabilir. Her türlü hava koşuluna dayanır. Baskı yapılması kolay bir malzemedir. Seri ve hızlı dijital baskı hatasız bir biçimde yapılabilir. İşin ekonomik yönüne gelindiğinde de folyo baskı tartışmasız bir biçimde çok daha ucuzdur.

Folyo Baskı Fiyatları

Folyo baskı fiyatları farklı parametrelere göre değişir. Kullanılan malzemenin ithal ya da yerli olması, baskı yapan firmanın fiyat politikası, kullanılan folyo miktarı, üzerine yapılan baskının türü rakamları değiştiren temel unsurlardır. Özel tasarım baskılarda rakamlar otomatik olarak değişir. Ödeme biçimi ise karşılıklı yapılan anlaşmalara bağlıdır. Değişik türden ödeme seçenekleri vardır. Müşteriler diledikleri gibi ödeme yapabilirler.

Folyo Baskı Yaptırır iken Bilinmesi Gerekenler

Son olarak da folyo baskı yaptırır iken bilinmesi gereken hususlara değinmek gerekir ise o noktada da şu bilgileri net bir biçimde verebiliriz.

  • Alanında kendini kanıtlamış resmi belgeleri olan firmalardan hizmet alınmalıdır.
  • Firmada bu işi yapacak kişilerin yetkinliğinden emin olunmalıdır
  • Firmanın referanslarına mutlaka bakılmalıdır
  • Kullanılan malzemenin kalitesinden emin olunmalıdır
  • Ne tür bir baskı istendiğinden emin olunmalı ve gereksiz masraflara girilmemelidir
  • Baskı kalitesi burada işin püf noktasıdır. Yüksek çözünürlüklü baskı yapılması gerektiği hizmet alınan kuruma mutlaka hatırlatılmalıdır.
  • Tüm bunların yanı sıra elbette işin maliyet kısmı da araştırılmalı ve en kaliteli ama bir o kadar da en uygun fiyatı veren firmadan hizmet alınması gerekir.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir