Animasyon Gösterisi Nedir?

animasyon gösterisi nedir 

Animasyon Gösterisi Nedir?

Animasyon kelimesinin birden fazla anlamı vardır. Bilgisayarda grafiklerin kullanılarak ve bir senaryo oluşturularak canlandırmasına animasyon adı verilen. Bu animasyon çeşidinde birçok tekniğe ihtiyaç duyulur. Bu bilgisayar ve sinema sektörünün bir alanıdır. Animasyon kelimesi aynı zamanda canlandırma anlamında da kullanılır. Turizm sektörüne ise biraz daha bu anlamıyla geçmiştir. Günümüzde tatile gelen insanları otellerde ya da belli mekanlarda eğlendirmek amacıyla oluşturulmuş gösteriler bütününe animasyon gösterileri ya da animasyon etkinlikleri denir.

Animasyon Etkinlikleri Neleri Kapsar?

Her otelin ya da işletmenin kendine özgü bir animasyon çizelgesi bulunur. Bu hem tatilci kitlesine yönelik hem de işletmenin bütçesiyle doğru orantılı hazırlanır. Bu aktivitelere örnek olarak ateş gösterilerini hem yöresel hem de modern dans ekiplerini, akrobatik gösterileri, taklit ve yetenek gecelerini gösterebiliriz. Bu aktivitelerde seyirciyi içine çekmek esas amaç olmalıdır.

Alışkan Organizasyon animasyon ekipleri
Alışkan Organizasyon animasyon ve gösteri ekipleri

Otellerde Animasyon Neden Önemlidir?

Bütün kış boyunca çalışan ve tatilde eğlenmeyi amaçlayan insanlar günümüzde kaldıkları yerleri artık yemekler ve temizlik kadar eğlence – animasyon etkinlikleriyle de puanlamaya başladılar. Ekibin kalitesi, gün boyunca güler yüzlülüğü ve misafirleri etkinliklerin içerisine çekebilmesi insanların en dikkat ettiği noktalardandır. Özellikle uzun süre tatil yapan kişiler otellerde yer alan animasyon ekibiyle arkadaşlık bağı kurarak bir aile olurlar. Bir sonraki sene yalnızca aynı insanlarla eğlenebilmek için aynı oteli tercih eden birçok insan vardır. Bu yüzden animasyon etkinliklerine harcanan bütçe kesinlikle boşa değil, tatilin olmazsa olmazlarından biridir.

 

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir