Skip links

Eyvah Çocuğum Mühendis Oluyor!

Eyvah Çocuğum Mühendis Oluyor!

eğlenceli bilim deneyleri, ilkokul deneyleri, bilim gösterileri , bilim deneyleri,
eğlenceli bilim deneyleri

Çocuklar bizim her şeyimiz. Onlar bizim yaşama sebebimiz. Onlar olmasa belki de hayat anlamını yitirecek. O zaman çocuklarımız için elbette yapacak çok şey var.  Burada anne baba olanların da çok iyi bildiği gibi işin en temel iki püf noktası var.  İlki elbette çocuklarınızı çok ama çok sevmeniz. İkincisi ise onları çok dikkatli bir biçimde takip ederek, yetenekleri ve heveslerine paralel olarak yönlendirmek.

Tüm bunları yaparken de onlar ile kaliteli vakit geçirmeyi unutmamak.  Çocuklar ile hem öğrenmelerini sağlayacak, hem de birlikte keyifle vakit geçirebileceğiniz çok şey var. İş de onlardan bir tanesi de eğlenceli bilim deneyleri. Eğer çocuğunuz çevresinde olan metal bir şeyleri karıştıyor, televizyon kumandası ile ısrar ile uğraşıyor ve bu alanlarda çok fazla soru soruyor ise sizin çocuğunuzun içinde de bir mühendis yatıyordur. Neden geleceğin Steve Jobs’u ya da Albert Einstein’i olmasın ki? Her çocuğun içinde işin özünde doğru bir yönlendirme ile bilim insanı yatar unutmamak gerekir.

İstanbul Organizasyon Olarak Biz Buradayız

eğlenceli bilim deneyleri, ilkokul deneyleri, bilim gösterileri , bilim deneyleri,
ilkokul deneyleri

Biz de size İstanbul Organizasyon olarak basit deneyler noktasında yol gösterebiliriz. Size alanında uzman hocalarımız ile gereken desteği sunabiliriz. Bu noktada ilkokul deneyleri, bilim deneyleri yapmanıza vesile olabiliriz ve bundan çok mutluluk duyarız.

Yok benim çocuğum hiç ilgi duymuyor ama işin özünde içinde öyle bir potansiyel var diyorsanız o zaman size öyle bilim gösterileri hazırlarız ki çocuğunuz ısrarla bilim deneyleri yapmak isteyecektir.

Günümüzde bu konuda hazırlanan videolar, kitaplar da çocuklara bilim deneyi yapmasında çok faydalı oluyor ama bizim size sunduğumuz gösteriler son derece sihirli ve masal gibi.

İLGİLİ  Bahçelievler Bilim Deneyleri

Çocuklara Bilim Deneyi Nasıl Sevdirilir?

Gelin işin en başından başlayalım. Siz mutlaka yapmışsınızdır.  Çok basit, her evde yapılabilecek pamukta fasulye yetiştirme deneyi ile rahatlıkla başlayabilirsiniz. Son derece eğlenceli ve keyifli uygulaması kolay bir deney olacaktır. Burada önemli olan çocuğun yaşına göre, onun dikkat durumuna göre deneylerin seçilmesidir. Ciddi, cool bir hava ile bilim deneyleri yaptırılmasından itina ile uzak durulmalıdır.

Bizimle değil kendi başına çocuğunuz ile yapacağınız farklı meyveleri kullanarak yapacağınız dünya nerededir deneyi aynı zaman çocuğunuzun yemeyi sevmediği yiyecekler var ise onlar noktasında son derece katkı sunacak ve böylece sosyal bir misyonu da olacaktır.

Hiç merak ettiniz mi, yapraklar neden yer değiştirir? Siz de bilmiyorsunuz, aslında jadi itiraf edin hiç düşünmemiş de olabilirsiniz, o zaman bu son derece eğlenceli ve keyifli deneyi ister bizimle, ister bir biçimi ile öğrenerek çocuğunuzla yaparak öğrenebilirsiniz. Öğrenmenin yaşı yok sonuçta.

Arşimet yasasını gemilerin neden batmadığını da portakal ile basitce bir bardakta deneyebilirsiniz. Tüm bunlar çocuğunuz ile üstte de ifade edildiği gibi hem keyifle zaman geçirmenizi, hem öğrenmenizi, hem de ileride ne olacağına karar vermesine vesile olacaktır.

Leave a comment