Evde Köpük Baloncuk Nasıl Yapılır?

Evde Köpük Baloncuk Nasıl Yapılır?

Evde Köpük Baloncuk yapmak

Köpük balonlarla oynamak özellikle çocuklar için zevkli ve eğlenceli bir aktivitedir. Dışarıda satılan köpük baloncuk yapma aparatlarını alıp çocukların o gülen yüzlerini izlemeye doyum olmuyor. Ancak çocuk bu işte, o kaptaki baloncuk yapma sıvısını tükettikten ya da yere döktükten sonra tekrar istiyorlar. Bu durumda da sürekli aynı oyuncağa para vermek ebeveynleri sıkıntıya sokuyor.

Bu gibi durumlarda evde köpük baloncuk yapmak daha cazip hale geliyor. Bunun için bir araştırma yaptık ve sizler için birçok köpük baloncuk yapma tarifi bulduk. Sizler de bu tarifleri uygulayarak hem çocuklarınızı eğlendirecek hem de sürekli köpük baloncuğa para vermek zorunda kalmayacaksınız.

Köpük Baloncuk Sıvısı Evde Nasıl Yapılır?

Sizlere ilk olarak vereceğimiz tarifi çocuğunuzun içmeyeceğinden eminseniz uygulayın. Kısacası çocuğunuzu her an gözlem altında tutacaksanız bu tarifi uygulayın. Şimdi geçelim tarife;

  • İlk olarak baloncuk sıvısı hazırlamak için bir su bardağı alın.
  • Bardağın yarısına kadar gliserinli deterjan doldurun.
  • Bardağın ¼’ü kadar kolonya doldurun.
  • Daha sonra üzerine 10-20 damla arasında aseton ekleyin. Dilerseniz asetonu daha fazla da ekleyebilirsiniz.
  • Tüm malzemeyi iyice çalkalayarak karıştırın.
  • Çalkalama işlemi bittikten sonra üzerinde oluşan köpükleri temizleyin.
  • Daha önceden kullandığınız eski köpük baloncuk yapma kaplarından birinin içine doldurun.

Yukarıdaki hazırlayacağınız sıvıyı 4 yaşın altındaki çocuklara vermeyin. Diğer çocuklara da bu sıvıyı ağızlarına götürmemeleri konusunda mutlaka uyarın. Çocuğunuz bu köpükle oynarken mutlaka gözetim altında tutun.

Evde Yapılabilecek Diğer Köpük Baloncuk Tarifleri

Yukarıdaki tarifi denemek istemeyenler için aşağıda sizlere birkaç köpük balon formülü daha paylaşacağız. Sizlere vereceğimiz bu tarifler yukarıdaki tarife göre nispeten daha masum tarifler. Ama siz yine de köpük baloncuklarla oynayan çocuklarınızı gözetim altında tutun.

  • Gliserinli köpük balon tarifi; 2 litre su içine 1,5 bardak bulaşık deterjanı ekleyin. Üzerine eczaneden kolaylıkla bulabileceğiniz 1-2 yemek kaşığı gliserini ekleyin ve iyice çalkalayın. Üzerindeki köpükleri temizledikten sonra köpük baloncuklarınız hazırdır.
  • Mısır şuruplu köpük balon yapımı; bir bardak suyun üzerine bir bardaktan biraz daha az bulaşık deterjanı ekleyin. Bardağın dibinde bir parmak ölçüsünde mısır şurubu ilave edebilirsiniz. Tüm malzemeyi iyice çalkalayarak köpük baloncuk sıvınızı elde edebilirsiniz.
  • Şekerli köpük baloncuk sıvısı; iki bardak suya yarım bardak bulaşık deterjanı ekleyin. Üzerine iki çay kaşığı da şeker ilave edin ve iyice çalkalayın. Köpük balon sıvınız hazırdır. Hadi iyi eğlenceler.

Yukarıda hazırlayacağınız tariflerle köpük baloncuklar elde edebilir ve çocuklarınızı eğlendirebilirsiniz. Çocuklarınızı dev köpük balon etkinliğine götürerek de daha fazla eğlenmelerini sağlayabilirsiniz. Bunun için organizasyon firmalarının düzenlediği etkinlikleri takip ederek çocuklarınızı bu etkinliklere götürebilir ve insanları içine alan dev köpük balonları izlemelerini sağlayabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir