Skip links

Çocuk Ve Tiyatro

Çocuk Ve Tiyatro

Çocuk Ve Tiyatro, çocuk tiyatrosu, İstanbul çocuk tiyatrosu , Tiyatro,
Çocuk Tiyatrosu

Her çocuk çok değerlidir. Her insanın çok değerli olduğu gibi.  Lakin bir çocuk büyütmek tam anlamı ile bir proje gibidir ama elbette çocuklara proje mantığı ile bakmamak gerekir. Bir çocuk için şefkat ve sevgi ama saf sevgi çok önemlidir. Öyle çok pahalı hediyeler almak yerine, saçını okşamak, onunla kaliteli zamanlar geçirmek, gözlerinin içine bakarak konuşmak son derece önemlidir.

Tüm bunların yanında üstte de ifade edildiği gibi çocuğa proje çocuk muamelesi yapmadan sanat dalları ile bağlantı kurmasını sağlamak gerekir.  İstanbul çocuk tiyatrosu da tam olarak burada devreye giriyor ama gelin işin en başına dönelim.

Çocuklar Neden Tiyatroya Gitmeli?

Çocuk Ve Tiyatro, çocuk tiyatrosu, İstanbul çocuk tiyatrosu , Tiyatro,
Tiyatro ve Çocuklar

Şimdi doğal olarak ekonomik durumunuz ne olursa olsun teknoloji bu kadar ilerledi neden çocuklarımız tiyatoya gitsin diye düşünebilirsiniz. Televizyon var, sinema var, elinin altında internet var bu da nereden çıktı diyebilirsiniz. Çocuğumu gitar öğrenmeye gönderiyorum, bale yapıyor falan diye düşünenler de olabilir. Tüm bunlar içinde kendi içinde haklı kendi gerçekliğinize uygun nedenleriniz olabilir ama çocuklar için tiyatro çok önemlidir. Tıpkı bizler için son derece önemli olduğu gibi.

Tiyatro çok yönlü parametreleri olan bir sanat dalıdır. İnsanlar gitar çalmaya istedikleri gibi giyinip kuşanıp gidebilir. İş tiyatroya gelince durum biraz daha farklılaşır. Öyle görünmese de tiyatro giderken sanata duyulan saygıdan dolayı olması gerektiği gibi özenle giyinmek gerekir ki bu da son derece önemli olan bir öğretidir.

Bir başka sebep çocuk tiyatrosu çocukların kendi akranları biraraya gelmesini, sosyalleşmesini ve tüm bunlardan çok daha önemlisi toplum içinde nasıl davranması gerektiğini öğrenir. Edep, adap, nezaket gibi şeyleri öğrenebileceği en iyi yerlerden bir tanesi çocuk tiyatrosu alanlarıdır. Yani tiyatro en keyifli, çok fakrlı şekillerde öğrenim görülen bir alandır. Sanatın iyileştirici, farkındalık yaratan kısmını da elbette es geçmemek gerekir.  Biz de .  İstanbul çocuk tiyatrosu olarak bu konuda üzerimize düşeni fazlası ile yapıyor ve bu konuda üzerimize düşen misyonu gerçekleştiriyoruz.

İLGİLİ  İstanbul'daki En İyi 4 Tiyatro Salonu

Çocuklar Hangi Oyunları İzlemeli?

Çocuk Ve Tiyatro, çocuk tiyatrosu, İstanbul çocuk tiyatrosu , Tiyatro,
Çocuk Tiyatrosu

İşin en önemli püf noktalarından bir tanesi de tam olarak bu. Siz şimdi her gördüğünüz oyuna sırf çocuk oyun izlesin diye götürecek misiniz? Elbette öyle bir durum söz konusu değil.  Çocuk tiyatrosu deyip geçmemek gerekir. Dünyanın en ciddi işlerinden bir tanesidir. Oyun seçimlerinde son derece dikkatli olmak gerekir. Kaş yapayım derken, göz çıkarmamak gerekir.

Çocuğun yaşına uygun, doğru bir dil kullanılan oyunlar seçilmelidir. Oyunun yazarı ve elbette oyunun konusu da son derece önemlidir. Çok iyi araştırma yapılmalı ve seçimler ona göre yapılmalıdır. Aksi halde çocuk ömür boyu tiyatroya gitmek istemeyebilir. Biz de .  İstanbul çocuk tiyatrosu olarak tüm bunların farkında olan bir kurum olarak çocuklar için en uygun, en doğru içinde öğretici yönü de olan oyunları oynuyoruz. İçiniz rahat olsun.

Leave a comment