Skip links

Baby Shower Organizasyonu Nasıl Yapılır?

Baby Shower Organizasyonu Nasıl Yapılır?

C:\Users\w764\Desktop\Baby Shower.jpeg

Son yıllarda ülkemizde baby shower partiler çok sık organize edilmeye başladı. Baby shower partiler genellikle anne adayına hamileliğinin son aylarında, arkadaşları ve eşi tarafından organize edilen bir parti türüdür.

Baby shower partiler bebeğe hazırlık olarak anne adayının ve misafirlerinin hoşça vakit geçirmeleri için düzenlenmektedir. Parti, ev ortamında düzenlenebileceği gibi farklı bir mekânda da organize edilebilir. Ancak partiyi organize edeceklerin çözüme kavuşturmaları gereken konular vardır.

Baby Shower Parti Ortamının Düzenlenmesi

Parti anne adayına özel olarak hazırlandığı için anne adayının zevkine göre bir mekân seçilmesinde fayda vardır. Burada bütçe çok önemlidir. Zira sadece mekân tutmakla iş bitmiyor. Bununla birlikte süslemelerin yapılması ve ikramlıkların hazırlanması için de bütçeye ihtiyaç vardır.

Sarıyer bebek parti organizasyon evde yapılacaksa evde masanın, sandalyelerin, oturma gurubunun ve vitrinin süslenmesi gerekir. Dış mekânda yapılacak bir organizasyon için seçilen konsepte göre bir mekân dizayn edilebilir.

Süs için kullanılacak olan eşyalar hazır alınabileceği gibi, anne adayının sevebileceği şekilde elde de hazırlanabilir. Örneğin Sarıyer bebek doğum süsleri, doğacak bebeğin cinsiyetine göre pembe ya da mavi tonlarda seçilebilir. Balonlar, isimli biblolar, duvar tabloları ve renkli gözlükler baby shower parti organizasyonlarında sıklıkla tercih edilmektedir.

Misafirlere Sunulacak İkramlıklar

Parti gününde özellikle aile büyükleri tarafından çeşitli ikramlıklar hazırlanabilir. Başta pasta olmak üzere, kek, poğaça, börek, kurabiye gibi ikramlıklar hazırlanarak misafirlere ikram edilebilir. Hazırlanan ikramlıklar çeşitli aperatifler ile de zenginleştirilebilir.

Sarıyer bebek organizasyon partisinin en anlamlı ikramı bebeğin konseptine göre hazırlanmış olan pastadır. Pasta yaptırılırken tüm detaylara dikkat edilmelidir. Gelecek misafirlerin sayısına uygun ideal boyutlarda bir pasta yeterli olacaktır. Pasta üzerindeki süslemeler ve anne adayına verilecek küçük bir mesaj oldukça etkili olacaktır.

İLGİLİ  Harika Bir Doğum Günü Organizasyonu

Hediyelik Eşyaların Seçimi

Baby shower partilerde seçilecek olan hediyeler hem anne adayına hem de bebeğe uygun hediyeler olabilir. Hamilelik masrafsız geçse de doğumdan sonraki süreç maliyetleri de arttıracaktır. Bu nedenle anne adayının arkadaşları ve yakın çevresi parti için uygun hediye seçimi yapmalıdırlar. Seçilecek olan hediyeler bebek kıyafetleri, oyuncaklar vs. bebek odaklı hediyeler olmalıdır.

Baby Shower Partisine Yaratıcı Fikirler

Anne adayının eşi ve yakın arkadaşları tarafından mutlaka orijinal fikirler yaratılabilir. Ancak daha profesyonel bir baby shower parti organizasyonu hazırlamak için bu alanda profesyonelce faaliyet gösteren Sarıyer bebek organizasyon şirketleri değerlendirilebilir. Bu işi profesyonel olarak yapan firmalar sizin düşünemediğiniz en ince ayrıntıları düşünerek partinin çok daha eğlenceli hale gelemsini sağlarlar.

Leave a comment