AVM Etkinlikleri Bahar ve Yaza Hazırlanıyor

AVM Etkinlikleri Bahar ve Yaza Hazırlanıyor

 

AVM Etkinlikleri Bahar ve Yaza Hazırlanıyor, Sosyal Etkinliklerde Yaz Sohbetleri, Müşteri İhtiyaç ve Beklentileri Neler?, Çocuklar İçin Özel Faaliyetler, AVM’lerde Sokak konsepti , AVM yönetimleri , AVM,
AVM Etkinlikleri

Pandemi sebebiyle yaklaşık 1 yıldır hareketliliğin azaldığı AVM’ler, hazırlıklarını bahar ve yaz aylarındaki ihtiyaçlara göre revize ediyor.

Sıcak havaların yaklaşmasıyla beraber AVM’leri de tatlı bir telaş sardı. Büyük şehirlerin boşalmasıyla boşalan alışveriş merkezleri, kendi içlerinde alacakları belli tedbirlerle fark yaratmaya çalışıyor.

Sosyal Etkinliklerde Yaz Sohbetleri

Sosyal açıdan müşterileriyle güçlü bağlar kuran AVM’ler bu dönemlerdeki etkinliklerinde de ihtiyaçları dikkate alıyor. Yaklaşan;

  • Sevgililer Günü
  • Kadınlar Günü ve benzeri etkinliklere önem veren alışveriş merkezleri,
  • Şimdi de Yaza Hazırlık temalı etkinliklere yer veriyorlar.

Bu süreç içinde kadın sağlığından form tutmaya, yaz yiyecekleri hazırlığından sağlık tüyolarına kadar farklı konularda ilgi çekici faaliyetler düzenleyebilen yönetimler, müşterilerinin gözünde istedikleri etkiyi de yaratabiliyorlar.

Müşteri İhtiyaç ve Beklentileri Neler?

Müşterisini doğru tanıyan ve taleplerini iyi analiz eden AVM yönetimleri bu aşamada farklarını net bir şekilde ortaya koyabiliyor. Sigara yasağının sınırlarının genişlemesiyle beraber, farklı ihtiyaçların ortaya çıkmasıyla beraber gereken tedbirleri alan adresler, müşteriler tarafından da tercih edilebiliyor. Bahar ve yaz dönemlerinde özellikle kadınlar tarafından ilgi gören konular arasında;

  • Sağlık
  • Yaza kilo vererek hazırlanma,
  • Yaz tatları ve
  • Çocuklarla etkileşim konuları sayılabilir.

Bunun yanı sıra bahçe ve bahçe hazırlıkları konulu bilgi ve etkinliklerde özellikle bahçeli eve sahip olanların tercihlerini oluşturuyor.

Çocuklar İçin Özel Faaliyetler

“Perakende de kaçan günün tekrarı yok” mantığıyla hareket eden AVM’ler hemen her gün için özel aktiviteler düzenlemeyi de ihmal etmiyor. Bu aşamada alışveriş merkezinin içindeki mağazalardan da destek alan yönetimler sırasıyla Anneler Günü, Babalar Günü, Yaz Tatili, 23 Nisan ve 19 Mayıs etkinliklerini planlamaya başladı.

Bu yıl Nisan ayı ortasında başlayacak olan Ramazan ayı, perakende sektörü üzerinde negatif etki yaratırken, Şeker Bayramının da bahar aylarına denk gelmesi tatil trafiğiyle beraber alışveriş merkezleri için sürecin olumsuz etkilenmesine neden olacak.

Açık alanlara sahip olan AVM’ler bu aşamada avantaj yakalarken, açık alanı olmayan alışveriş merkezilerinde de mimari plan değişiklikleri gündeme geliyor. Özellikle yeni açılacak olan AVM’lerde Sokak konsepti daha fazla tercih ediliyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir