Açılış Organizasyon Önerileri

Açılış Organizasyon Önerileri

Yeni bir iş yeri açılırken tanıtım için nasıl bir organizasyon yapılacağı büyük önem arz etmektedir. Yapılacak olan organizasyonda doğru kararların alınması müşteri kitleri oluşturmak açısından oldukça önemlidir. Her mekân açılışı aynı tip organizasyon hizmeti gerektirmez. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli konu açılışın kime ve neden yapıldığıdır.

Birçok açılış organizasyonu sadece müşterilerin dikkatini çekmek için tanıtım üzerine kurulur. Bunun için en kolay yol ikram arabalarının açışlı yapılan mekânın önünde ücretsiz dağıtım yapması ve gelen müşterileri içeri alışveriş için davet etmektir. İkramlıklar genellikle popcorn, pamuk şeker, Osmanlı macunundan oluşur ve bunları nostaljik kıyafetler içerisinde elemanlar dağıtır.

Ayrıca müşterilerin dikkatini çekmek için broşür ve baskılı balonlardan faydalanılır. Bunlar palyaçolar ve maskotlar aracılığı ile semt halkına dağıtılarak açılışın duyurulması sağlanır.

Kurumsal Açılış Organizasyonları

Genellikle daha kapsamlı ve daha fazla detay gerektiren açılışlardır. Büyük bir süsleme yapılacaksa bir gün önceden hazırlıklara başlanır ve çevreden geçen insanların dikkati çekilir. Küçük bir işyerinin açılışı için organizasyon yapacaksanız balon süsleme, ses sistemi ve 2 palyaçodan oluşan organizasyon paketleri yeterli olacaktır.

Ancak her açılış için bunu söylemek doğru olmaz. Öyle firmalar vardır ki, açılış kokteyl organizasyon talep ederler ve bu organizasyon oldukça teferruatlıdır. Bu tarz organizasyonların ayrıntısını talep edeceğiniz organizasyon firması size yapacaktır. Çoğu zaman bu tip organizasyonlar kokteyl ve catering hizmetleri ile gerçekleşir.

Catering hizmetleri, kurumsal şirketlerin bayi toplantıları gerçekleştirdiği bu farklı etkinliklerde yiyecek ve içeceklerin ikram edildiği hizmetlerdir. Bu gibi organizasyonlarda kokteyl masaları ve konuşma yapmak için ses sistemi ve konuşma kürsüsüne ihtiyaç vardır. Bu tarz catering organizasyonları için yazılı fiyat teklifi almanız önemlidir.

Açılış organizasyonları her alanda sınırları zorlamaktadır. Açılış organizasyonu fiyatları 1000 TL’ye de açılış organizasyonu yapılabilmekte, 5000 TL’ye de yapılabilmektedir. Burada önemli olan doğru organizasyon firması ile anlaşma yapmaktır. Bizimde Açılış organizasyonu fiyatları genelinde bayi açılış, market açılış organizasyonları paketlerimiz mevcuttur. Bizimle iletişime geçerek organizasyon taleplerinizi iletebilir ve konu hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir