Hemen Arayın Bize Ulaşın

Kına Yapılacak Mekanlar

Kına Yapılacak Mekanlar

İnsanların yaşamında kim olursa olsun kaç yaşında olursa olsun evlilik başlı başına bir milattır. Kişinin yaşam yolculuğunda başlı başına önemli bir yer teşkil eder.Dünyanın diğer ülkelerinde olduğu gibi ülkemizde de evlilik olgusunun kendi içinde ritüelleri vardır. İşte kına gecesi organizasyonu da bunların en başında gelir. Kına gecesi bilindiği gibi düğünden önce yapılan son etkinliktir.

Türk kültüründe başlı başına bir yer teşkil eder. Yurt dışında bekarlığa veda partisi organizasyonu olarak adlandırılan bir eğlencenin Türk kültüründe olan karşılığıdır. Lakin değişen dünya düzeni, küreselleşme gibi faktörler ile kına gecesi organizasyonlarında da ciddi bir değişim yaşanmıştır. Eskiden kına geceleri sadece gelin kız, kız arkadaşları, yakın arkadaş çevresi ile kız kıza yapılan bir eğlence etkinlik iken bugün artık damat adayının da katıldığı hatta birinci derece yakın eş dost akrabanın da katıldığı bir eğlence haline dönüşmüştür.

Kına Yakma Ritüeli Hakkında

kına gecesi organizasyonu, bekarlığa veda partisi organizasyonu, kına yapılacak mekanlar, Kına mekanları, organizasyon, kına organizasyonu, sünnet organizasyonu, söz ve nişan organizasyonu,
Kına Yakma

Kına gecelerinde gelin adayları Türk kültüründe bindallı olarak da adlandırılan kına gecesi elbisesini giyer. Etkinliğin sonlarında ya da ortalarında gelin adayı salonun orta yerine bir sandalyeye oturtulur. Yüzüne kırmızı bir örtü örtülür. Gelin kızın çevresinde arkadaşları dönerek kına türküsü söyler. Akabinde önce gelinin avucuna kına yakılır. Bu sırada kayınvalide gelinin avucuna çeyrek altın vb. şeyler koyar. Akabinde gelin adayının yüzü açılarak diğer insanlara da kına yakılarak eğlence şarkılı türkülü devam eder. Son dönem kınalarda damat adayı kınanın bir yerinde davullu zurnalı girip aşkını ilan etmektedir. Kına yapan taraf ise kız tarafıdır.

İşte biz de bu yazıda artık kına evlerde yapılmadığı için İstanbul şehrinde çok özel kına yapılacak mekanlar hakkında bilgiler vereceğiz. Hadi dilerseniz hemen başlayalım. İşte o mekanlar.

Mugwort Hotel & Spa:

Sade şık bir mekan olarak rahatlıkla ifade edilebilir.

Kapasitesi: 100 ile 200 kişi arasında

Adresi: Cumhuriyet mahalesi. Nazım Hikmet Bulvarı. no 71 Esenyurt/İstanbul

Telefon: 0212 963 08 29

Yemeksiz fiyatları hafta içi ve hafta sonu aynıdır. Ortalama olarak burada kına gecesi yapma maliyeti 2022 senesi bugün itibarı ile 10.000 Türk Lirası ile 20.000 Türk Lirası arasında değişkenlik göstermektedir. Kişi başı fiyatlar da 100 TL ile 200 TL arasında değişir.

Ramada by Wyndham Istanbul Golden Horn

Özel bir kına gecesi organizasyonu için görkemli gözalıcı bir mekan.

Kapasitesi: 100 ile 200 kişi arasında

Adresi: Sütlüce Mah. İmrahor Cad. No:12 İstanbul

Telefon: 0212 963 36 95

Kına mekanları içinde özel bir yere sahip olan mekan ile ilgili verilebilecek olan diğer bilgiler şunlardır: Kişi başına hafta içi olan fiyatları 2022 senesi için 80 TL ile 100 TL arasında iken hafta sonu rakamları ise 100 TL ile 150 TL arasındadır. Paket fiyatı olmayan tamamen kişi başına verilen fiyatları vardır.

Margaret Event Hall By Aslı

Bu mekan ille de Kadıköy’de kına yapmak isteyenler için en ideal mekandır.

Kapasitesi: 200 ile 300 kişi arasında ki kalabalık bir grupla kına yapmak isteyenler için de biçilmiş bir kaftandır.

Adresi: Green Park Bostancı Otel Kat:11 Bostancı / İstanbul

Telefon: 0216 706 25 69

Bu mekanın paket fiyatı yoktur. Fiyat olarak da ele alındığında ister hafta içi, ister hafta sonu kişi başı 100 Türk Lirasından daha az bir kişi başı ücreti vardır. O yüzden ekonomik yönü ile cazip kına mekanlarından bir tanesidir.

Violet Kına Davet Harem Avcılar

Violet Kına Davet Harem Avcılar, kına gecesi organizasyonu, bekarlığa veda partisi organizasyonu, kına yapılacak mekanlar, Kına mekanları, organizasyon, kına organizasyonu, sünnet organizasyonu, söz ve nişan organizasyonu,
Violet Kına Davet Harem Avcılar

Avcılar de en bilinen kına mekanı olarak alanında haklı bir üne sahiptir.

Kapasitesi: 500 ile 750 kişi arasında olduğu çok kalabalık organizasyonlar için bu kapasitede bulunabilecek yer sayısı oldukça azdır.

Adresi: Cihangir mh.E.5 karayolu yan yol üzeri İGS durağı No:197 Avcılar

Telefon: 0212 963 23 57

Hafta içi minumum kişi başı için olan fiyat 100 ile 200 TL arasında iken hafta sonu ise 100 TL değerinden azdır. Yemeksiz hafta içi fiyatları 20 bin 30.000 TL arasında, hafta sonu fiyatları ise 40.000 ile 50.000 TL arasında değişir.

Elbette bu mekanlar dışında da değişik mekanlar vardır. Tercih tamamen çiftlere kalmış durumdadır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir