Kına Organizasyonlarımız Hakkında

Kına Organizasyonu

Sevgi dünyanın en güzel şeyi ama bir o kadar da zor olan olgusudur.İnsan birine aşık olduğu zaman tam anlamı ile dünyası değişir ve kimi zaman eli ayağı birbirine dolaşır. O çok bilinen tabir ile içinde kelebekler uçuşur an gelir insan sevdiği insanla sonsuza kadar mutlu mesut yaşamak için adımlar atar. Ülkemizde bunun da kendi içinde ritüelleri vardır. Onlardan bir tanesi de kına organizasyonu ritüelidir. Kına organizasyonları gelinin düğünden önce yakın arkadaş çevresi ile ailesi ile yaptığı bir organizasyondur. Son derece gelenekseldir. Evliliğin olmazsa olmaz önce faaliyetleri arasında yer alır.

organizasyon, kına organizasyonu, sünnet organizasyonu, söz ve nişan organizasyonu,
Kına Organizasyonu

Kına Organizasyonu Nasıl Yapılır?

Üstte verilen bu bilgiden sonra şimdi de kına organizasyonu nasıl yapılır, kim yapar gibi soruların yanıtlarını vermek gerekir ise o noktada verilebilecek olan bilgiler de şöyledir. Adım adım gidilecek olursa olsun öncelikle kına organizasyonun yapılacağı yer belirlenir. Eskiden kız evinde kına yapılır iken şimdi cafelerde, patisseria gibi yerlerde, açık alanlarda yapılmaktadır. Akabinde elbette kına gecesi gelin adayının giyeceği kına giysisi belirlenir. Burada kimi zaman gelin adayları bir gecede iki farklı kıyafette giyebilmektedir. Bu durum tamamen kişiye kalmış durumdadır. Bunun yanı sıra işin doğası gereği kına alımı yapılır. Günümüzde artık kına gecesine gelen kişilere ikram edilmek üzere küçük paketler halinde kınalar vardır. Ayrıca çerez ve içecek ikramları da belirlendikten sonra belirlenen türde kına organizasyonu yapılır. Elbette kına gecelerinde davetiye de günler öncesinden davetlilere gönderilir. Bu da sürecin bir parçasıdır.

Kına gecesinin orta yerinde gelin kızın yüzü kırmızı bir örtü ile örtülür. Çevresinde kadınlar kına türküsü söyleyerek avucuna kına yakılır. Yine bu süreçte kayınvalidenin gelinin kınasının üzerine altın koyması işin bir başka ritüelidir. Sonra gelin kızı yüzü açılır ve gece devam eder.

KINA ORGANİZASYONU, Kına Organizasyonu Nasıl Yapılır?, Kına Organizasyonunda Neler Var?, Kına Gecesi Malzemeleri, Kına Kaftanı, Kına Tahtı, Kına Mekanları, Kına Gecesi Konseptleri, Hint Kına Gecesi Konsepti, Osmanlı Konseptli Kına Gecesi, Hamamda Kına Gecesi, Evde Kına Gecesi, Kına Organizasyon İstanbul Firması Arayanlar, Kına Organizasyon Fiyatları, ucuz kına organizasyonu, Kına Gecesi Paketleri,

Kına Organizasyonu Fikirleri

Kına organizasyonu her ne kadar son derece klasik bir organizasyon gibi görünse de değişik şekilerde yapılabilmektedir. Klasik tarzda olanlar olduğu, gündüz başlayıp gecenin ilerleyen saatlerine kadar devam eden yemekli olan türleri de yok değildir. Damadın gelip davullu zurnalı kına gecesine katılması da son yıllarda adeta adet haline gelmiştir. Eskiden kızlar kına, erkekler zamah yapar ve bu bir tür hem cinsler arasında bekarlığa veda gibi olurken şimdi durum birazdaha değişmiştir.

Bunun yanı sıra müzik olarak da Türk Halk Müziği ezgileri çalınır. Horon, halay, çiftetelli bölgelere göre değişse de oyun havası bu işin olmazsa olmazıdır. Kimi zaman gelin kıza kınaya taht içinde getirilebilir. Böyle daha değişik kına organizasyonları da yapılabilmektedir.

Kına Organizasyonu Fiyatları

Kına organizasyonu fiyatları yukarıda belirtilen her bir parametreye göre değişir. Yani kına yapılacak olan mekan, sunulacak olan ikramlar, katılacak kişi sayısı fiyatları belirleyen temel faktörlerdir. Firmamız size en uygun fiyatları sunar. Hizmet kalitesi ise son derece yüksektir. Bizim yaptğımız kına gecelerinden memnun olmamak imkansızdır.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir