Corona Günlerinde Evde Çocuklarla Birlikte Geçirmenin Yolları

Corona Günlerinde Evde Çocuklarla Birlikte Geçirmenin Yolları

Ülke olarak oldukça zorlu ve zorlayıcı günlerden geçerken, çoğunluğumuz evde günlerini geçirirken adeta başka bir dünyaya adımızı attık. Yaşamlarımız bir anda değişti ve bizler bir tür bu pandemi günlerinde adeta evlerde karantina altında yaşıyoruz. Gerek kendimiz, gerek çocuklarımız için korkuyoruz ve özellikle 18 yaş altında olan çocukları olan aileler evlerde çocukları ile nasıl bir çocuk organizasyon etkinliği yapıp, onları hem bu virüsün etkilerinden koruyacağını, hem de en eğlenceli bir biçimde sokağa çıkmadan onlarla birlikte olmanın tadını çıkaracağını düşünüyor.

Bu noktada hemen ifade etmemiz gereken, uzmanların önerdiği belli başlı bazı hususlar var. Bunların en başında evet süreç korkunç, sayılar git gide artıyor, çocukları evde tutmak zor ama anne baba olmak demek tam da bu demek. Kriz dönemlerinde süreci avantajlı hale getirmek, onlarla birlikte olmanın tadını çıkarmak. Şöyle bir düşünün en son çocuklarınız ile ne zaman bu kadar uzun süre vakit geçirdiniz? Zaman insan yaşamında en değerli olgu. O yüzden belki de böyle bir fırsatın bir daha uzun bir süre karşınıza çıkmayacağını düşünün. Ona göre olabildiğine bugünleri en unutulmaz hale getirmeye çalışın. Siz bir ebeveynsiniz. Bunu da diğer birçok şeyi hallettiğiniz gibi bunu pek ala yapabilirsiniz. Uzmanlar da tam olarak bunu öneriyor zaten.

çocuk organizasyon, korona, covid, illüzyon gösterisi, sihirli balon deneyi, bubble köpük show, Corona
Corona Günlerinde Evde Çocuklarla Birlikte Geçirmenin Yolları

Evde Bunları Yapmayı Deneyin

Biz zaten size bu konuda yardımcı olmaya çalışacağız. Size şimdi bu noktada ilk önerimiz illüzyon gösterisi. Nasıl son derece iyi bir fikir değil mi? İllüzyon gösterilerine hayır diyebilecek çocuk var mıdır acaba? Aslında yaşamın da büyükler için bir illüzyon olduğunu unutmamak gerekiyor. Bu tarz gösterileri iki biçimde yapabilirsiniz. Eğer bu konuda hiçbir fikriniz yok ise o zaman şapkayı önünüze koyup internet üzerinde kısa bir araştırma yapıp, öğrenin. Hatta dilerseniz bu işi çocuklarınız ile bile yapıp, çok daha fazla zaman geçirebilirsiniz. Artık uyarınıza hangisi gelir ise.

Evde Bunları Yapmayı Deneyin

Eğer çocuklarınız yaşı biraz daha büyük ise o zaman tüm ailece Hadi Anlat Bakalım tarzında bir oyun da oynamanız mümkün. Yerli, yabancı filmler, şarkılar, ya da başka bir konuda bu oyunu oynayarak pek ala vakit geçirebilirsiniz. Yine bir diğer seçenek olarak çok eskilerden gelen isim şehir, hayvan gibi oyunları da es geçmemek lazım. Özellikle bu oyunun kırk yaş üstü için son derece güzel anıları olduğu kesin.

Olmadı Bir De Bunları Deneyin

Yok yukarıda yer alan şeyler dışında benim çocuklarım küçük, daha eğlenceli şeyler yapayım diyorsanız alın size iki öneri daha. İlki sihirli balon deneyi. Eğer daha önce denemediyseniz sadece çocuklarınız değil siz de çok eğleneceksiniz ve çocukluğunuza döneceksiniz.

Son olarak size bu zor günlerin asla bitmesin diyeceğiniz önerimiz ise elbette bubble köpük showSeçin, beğenin alın. Uyarınıza hangisi gelirse. Bizden önerisi, sizden yapması.

bubble köpük show

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir