Bubble Show Nasıl Yapılır? Bubble Show Gizemi Nedir?

Bubble Show Nasıl Yapılır? Bubble Show Gizemi Nedir?

Bubble Show Nasıl Yapılır? Bubble Show Gizemi Nedir?

Bubble Show, adeta gizemli bir şölen gibidir. Köpükler ile dolu baloncukların dünyasına yolculuk yaparsınız. Bu nedenle de nasıl yapıldığı, içine ne konulduğu ve bu işin ustalığı tam bir sırdır. Sadece Bubble Show etkinliği ile uğraşan kişiler bu sırrı bilir.

Peki, Bubble Show nasıl yapılır? Bu Show Türkçeleştirildiği zaman köpük balon gösterisi anlamına gelmektedir. Bu köpükler bildiğimiz gibi küçük baloncuklardan oluşmaz. İnsanı da içine alacak kadar büyük balonlardan oluşur. Patlaması zor ve yapımı da oldukça zordur. Bu köpükleri yapabilmek için işin tekniğini bilmek gerekir. Bu tekniğe göre köpükleri hazırlarken oluşan gizli karışımı da olabildiğince yavaş karıştırmak gereklidir. Bu işin sırrı tekniğindedir. Teknik olarak da yavaş karışım, yavaş hareket ve yavaş hava ile temas uygulaması yapılmaktadır.

Bu gösteri dünyada büyük yankılar uyandırırken Türkiye’de ne yazık ki birkaç kişi ile profesyonel anlamda yürütülmektedir. Bu nedenle meraklılarını beklemektedir. Bu alan meraklılarının eğitimden geçmesi ile ülkemizde daha yaygın hale gelecek ve yanına eklenmiş olan Showlarla da bir bütünlük sağlayacaktır. Şimdilik büyük şehirlerde olması nedeni ile İstanbul Bubble Show organizasyonları belirli yerlerde sahne almaktadır. Belirli organizasyonlar eşliğinde çalışmalar sürdürülmektedir. Yapılışındaki gizem ile daha çok meraklılarını da beklemektedir. Bu nedenle İstanbul başta olmak üzere tüm Türkiye’de yeni yayılmaya başlamış bir etkinlik sanatı olarak sayılmaktadır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir