Skip links

Şişme Oyun Parkları Nerede Kullanılır?

Şişme Oyun Parkları Nerede Kullanılır?

Şişme Oyun parkları günümüzde oldukça gelişmiş ve olabildiğince büyük şekilde çocukların kullanım amacına uygun şekilde konforlu olarak dizayn edilmiştir. İstanbul şişme oyun parkları çocukların istek ve ihtiyaçlarına yönelik oluşturulmuştur. Antialerjiktir. Bu sayede alerjisi olan çocuklar bile içinde rahatlıkla oyun oynayabilir. Ayrıca yanmaz, kesilmez, patlamaz, devrilmez özellikleri ile insan hayatını riske etmeyecek şekilde dizayn edilmiştir.

C:\Users\bs\Desktop\images (7).jpg

Şişme oyun parklarının kullanım alanı oldukça yaygınlaşmıştır. Aslında ilk çıkış yeri kapalı mekan parkı olarak olsa da günümüzde bu yerler oldukça çeşit sağlamıştır. Hem kapalı alanlarda hem de açık alanlarda varlığını sürdürdüğü otuz yıllık bir geçmiş boyunca birçok kullanım yerinde bulunmuştur. İstanbul şişme oyun parklar artık her köşe başında bulunması kolay bir alan haline gelmiştir.

Kapalı alanda kullanım yerleri

Başta AVM lerin oyun alanlarıdır. Burada çocukların kış ve sonbahar gibi olumsuz hava koşullarında park ihtiyacını karşılamaya yöneliktir.

Günümüzde cafelerde, restoranlarda, sahil kenarlarında topluluğun bulunduğu her yerde çocukları eğlendirmek amaçlı şişme oyun parkları kurulmaktadır. Bu sayede çocuklar bu parklarda sosyalleşirken, aileler de sosyalleşebilme imkanı bulmaktadır. Kapalı salonlar, kapalı eğlence merkezleri, parti evleri gibi alanlarda da organizasyon amaçlı kullanılabilmektedir.

Açık Alanda Kullanım Yerleri

Açık alan olarak lunapark, sahil kenarları, boş çim arazide etkinlik amaçlı kullanılmaktadır. Bununla birlikte doğum günü partilerinde, özel gün ve etkinlikleri için de şişme oyun parkı kurulumu yapılmaktadır. Konser alanlarında, eğlence ve etkinlik alanlarında çocuklar için ayrılmış köşedir. Her açık etkinlik alanının olmazsa olmazıdır.

İLGİLİ  Büyükçekmece Şişme Oyun Parkı

Leave a comment