Hemen Arayın Bize Ulaşın

Şişme Oyun Parkı Nasıl Ortaya Çıktı?

Şişme Oyun Parkı Nasıl Ortaya Çıktı?

Şişme oyun parklarının ilk çıktığı zaman 1983 yılıdır. Çıkış yeri de İngiltere olarak bilinmektedir. İngiltere’de çocuklardan ziyade büyüklerin de eğlenmesi amacı ile şişme oyun parkı üretilmiştir. Sonra gelişen teknoloji ve geçen zamana göre bu araç çocuklara indirgenmiştir. Özellikle İngiltere’ de bütün bir yıl boyunca kapalı hava şartlarının görülmesinden dolayı, çocuklarını dışarı çıkaramayan aileler AVM içlerindeki şişme oyun parklarına yönelmişlerdir. İngiltere’ den de dünyaya hızlı bir şekilde yayılma göstermiştir.

C:\Users\bs\Desktop\indir (2).jpg

Ülkemizde iklimsel amaçlı olarak AVM içlerinde kullanımı sınırlı değildir. AVM içinde ya da dışında hem kapalı alana özel hem de açık alana özel olarak kullanım şekli gelişen İstanbul şişme oyun parkları, olabildiğince lüks ve konforlu bir görünümde amaca hizmet etmektedir. Çocukların eğlenmesine yönelik olarak çeşitleri çıkan ve çizgi karakterler ile sevimli hale getirilen şişme oyun parkları günümüzde çocukların en çok sevdiği eğlencesi konumuna gelmiştir. İklimsel sebeplerden ötürü çıkış yakalayan ve buna ek olarak de gelişen teknoloji ile farklı kullanım amacını belirleyen şişme oyun parkları güvenlik önlemleri çerçevesinde üretilmektedir. Bu sayede birçok firma kendi güvenlik protokollerini belirleyerek bu parkları üretime dahil etmekte ve hem satışını hem de kiralama işlemini gerçekleştirmektedir.

Öyle ki hem hijyen şartlarının hem de güvenlik şartlarının bir arada bulunduğu bu parklar, çocukların vazgeçilme eğlencelerinin bir aracı haline gelmiştir. 1990’lı yıllarda İstanbul, Ankara, İzmir gibi sadece büyük şehirlerde belirli yerlerde bulunan bu parklar günümüzde artık her ilde, ilçede organizasyon şirketleri aracılığı ile bölgede hizmet görmektedir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir