Şişme Oyun Parkı Nasıl Kurulur?

Şişme Oyun Parkı Nasıl Kurulur?

C:\Users\bs\Desktop\şişme oyun parkı nasıl kurulur.jpeg

Şişme oyun parkı kurmak için düz bir zemine ihtiyaç vardır. Ayrıca zeminin ıslak, engebeli, taşlık veya pis olması durumunda şişme oyun balonunun altına PVC altlık konmalıdır. Zeminde bulunan cam kırığı, büyük taş gibi cisimler şişme oyun balonuna zarar vermemesi açısından iyice temizlenmelidir.

şişme oyun parkı dev bir rulo şeklindedir. Öncelikle bu rulo dikkatli bir şekilde açılmalı ve köşelerinden mümkün olduğunca çekilerek zeminde düz bir hal almasına özen gösterilir. Arka tarafında bulunan hava giriş borusu motorun ağzına sıkıca bağlanır. Şişme oyun parkı üzerindeki hava tahliye borusunun ağzı sıkıca kapatılır.

Şişme oyun parkının üzerinde kimsenin olmadığından emin olduktan sonra motor çalıştırılır ve balonun şişmesi beklenir. Şişme oyun balonları minimum 3 dakika içinde şişer ve kullanıldığı süre boyunca motor açık kalmalıdır.

Dış alanda kullanılacak olan şişme oyun parklarının tabanında bulunan aparatlardan yere sabitlenir. Çok rüzgârlı havalarda şişme oyun parklarının kullanılması tehlikelidir.

Şişme Oyun Parkı Nasıl Toplanır?

C:\Users\bs\Desktop\tırmanma-duvarı.jpeg

Buraya kadar şişme oyun parkı nasıl kurulur, sorusunun cevabını vermeye çalıştık. Burada ise işiniz bittikten sonra şişme oyun parkını nasıl toplayacağınızı anlatacağız. Şişme oyun parkı üzerinde herhangi bir çocuk ya da başka bir yabancı cisim kalmadığından emin olduktan sonra motor kapatılır.

Motorun kapatılmasının ardından hava giriş borusu motordan ayrılır. Daha sonra yaklaşık olarak 10 dakika bekleyerek şişme oyun parkının tamamen inmesi beklenir. Şişme oyun parkı tamamen indikten sonra tabanı iyice gerdirilerek merkeze doğru katlanır.

Şişme oyun parkı sarılırken tahliye borusundan hava çıkmasına müsaade edilir. Herhangi bir şekilde şişme oyun parkı ıslak olarak toplandıysa mutlaka en kısa süre içinde kurutulmalıdır. Yoksa şişme oyun parkınızın dikişleri çürüyerek zarar görebilir.

Şişme Oyun Parkı Nasıl Temizlenir?

C:\Users\bs\Desktop\şişme oyun parkı nasıl temizlenir.jpeg

şişme oyun parkı fiyatı oldukça maliyetli olduğu için bakımının iyi yapılması gerekir. Şişme oyun parkları çok fazla temizlik gerektirmezler. Ancak yine de temizlemek istendiğinde, güneşli ve yağışsız bir hava seçilmelidir. Şişme oyun parkını temizlemek için sünger ve bir kova suya ihtiyaç vardır. şişme oyun parkı büyük olduğu için temizliği gözünüzü korkutabilir. Ancak temizliği oldukça basittir.

Ürünün öncelikle tavanını temizleyin. Temizleme işlemi sırayla yapılmalıdır. Bölüm bölüm yapılırsa bir önceki bölüm de kurumaya başlar. Su kirlendikçe değiştirilmelidir. Daha sonra şişme oyun parkının dış kısmı temizlenir.

Oyun parkının iç kısmı elektrik süpürgesi ile temizlenerek iç kısmın temizliği de tamamlanır. Şişme oyun parkının temizliğinin tamamlanmasından sonra şişirmeden ve toplamadan önce mutlaka kurumasına izin verilmelidir.

Şişme oyun parkının üzerinde küf oluşmuşsa, çamaşır suyu ve suyu yarı yarıya karıştırarak küflü kısma uygulanırsa etkili olacaktır. Küflü kısmı temizledikten sonra o alanı iyice durulamanız gerekir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir