salonda nisan toreni

Salonda Nişan Töreni Nasıl Yapılır?

Birçok çift, salonda nişan töreni nasıl yapılır sorusunun yanıtını arar. Bu organizasyon için dikkate alınması gereken çeşitli ayrıntılar mevcuttur. Bilindiği gibi nişan, çiftin birbirlerine verdiği sözün resmiyet kazanması halidir. Türk toplumunda da evlilikten önce gerçekleştirilen en önemli etkinliklerden biridir. İyi bir nişan töreni için organizasyon desteği almak ise bu bağlamda en önemli adımlardan biridir.

Salonda Nişan Töreni Planlaması Nasıl Olur?

salonda nisan toreni 1

Salonda nişan töreni için ilk olarak planlama yapmanız lazım. Bu süreçte stresli olduğu için her şeyi önceden hazırlamak ve organize olmak oldukça mühim. Bunun için dikkat etmeniz gereken bazı hususlar şunları içerir:

Bütçeyi Belirleyin

Diğer tüm ayrıntılardan önce bir bütçe planlaması yapmalısınız. Bütçeniz dahilinde nelere odaklanmanız gerektiğini daha net anlayabilir ve buna göre aksiyon alabilirsiniz.

Nişan Salonunu Belirleyin

Bütçeden sonra yapmanız gereken şey nişan salonunu belirlemektir. İstek ve ihtiyaçlarınıza uygun bir seçim yapmaya özen gösterin. Salonu tercih ederken kişi sayısını ve lokasyonu, ayrıca salonun sunduğu olanakları göz önünde bulundurmalısınız. Böylece doğru bir adım atmış olacaksınız.

Davetiyeleri Hazırlayın

Salonda nişan töreni için bir diğer adım ise davetiyeleri hazırlamak oluyor. Bunun için kişi sayısını netleştirmelisiniz. Kişi sayısına göre davetiyeler için bir firma ile anlaşabilirsiniz. Diğer yandan dijital davetiyeyi de düşünebilirsiniz. Dijital davetiye, hem size kolaylık sağlar hem de ekstra maliyetlerin önüne geçer. Davetiye tasarımında nişan temanıza uygun bir seçim yapmanızı öneririz. Bu da sonuç olarak uyumlu bir görüntüyü teşvik eder.

Misafir Listesini Doğru Bir Şekilde Ayarlayın

Misafir listesi, salonda nişan töreni söz konusu olduğunda en önemli detaylardan biri olarak karşımıza çıkar. Çünkü misafir listesine göre salon, ikramlık, davetiye gibi birçok konuda karar kılınır.

salonda nisan toreni 2

Catering Hizmetinin Detaylarını Araştırın

Salonda nişan töreni için yiyecek ve içecek servisine önem vermelisiniz. Törende yemek hizmeti verilecek ise listeyi ve ayrıntıları önceden belirlemelisiniz.

Süslemeleri Planlayın

Nişan töreninin dekorasyonu ve teması en önemli hususlar arasında konumlanır. İç mekanın daha şık, özgün ve göz alıcı güzellikte olması, hayallerinizi süsleyen o nişan törenini deneyimlemenizi sağlar. Nişan töreni için bir konsept belirlemelisiniz. Ardından konsepte uygun dekorasyon ürünleri tedarik etmelisiniz. Eğer bir organizasyon firması ile anlaşırsanız, bu tür ayrıntıları dert etmekten kurtulmuş olursunuz. Organizasyon ekibi, tam da istediğiniz gibi bir dekorasyon ile iç mekanın dekore edilmesini sağlayacaktır.

Nişan Kıyafetlerini Hazırlayın

Nişan gününüz için gelin ve damadın giyeceği kıyafetleri önceden temin etmelisiniz. Bu sayede olası problemleri önlemiş olursunuz. Düğün temanıza ve zevkinize uygun bir kıyafet seçimi yapmaya dikkat etmelisiniz.

Fotoğrafçı ve Kameramanı Ayarlayın

Salonda nişan töreni için fotoğrafçıyı önceden ayarlamalı ve randevu almalısınız. Bu özel günü ölümsüz kılmak için fotoğraf ve videolara ihtiyacınız var. Bu nedenle fotoğrafçıyla erkenden anlaşmanız önemlidir.

Müzik Seçimini Planlayın

Nişan töreninin olmazsa olmazlarından biri de şüphesiz ki, müzik. Nişanınızda çalınmasını istediğiniz parçaları ve müzik stilini belirleyin. Özel bir dans gösterisi düşünüyorsanız; birkaç gün süren özel dans kurslarını deneyebilirsiniz.

Nişan Töreni İçin Gereken Malzemeleri Tedarik Edin

Nişan töreninden bir ay öncesine kadar bazı malzemeleri tedarik etmeniz gerek. Bunlar arasında nişan yüzükleri, tepsi, makası, takı, davetiye, süsleme ve dekor ürünleri, giyim gibi malzemeler yer alır.

Salonda nişan töreni hakkında tüm önemli detaylar bu şekilde. Kusursuz ve stressiz bir nişan töreni için siz de Alışkan Organizasyon firmamızın hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Bunun için bizlerle iletişim kurabilirsiniz!

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir