Palyaço Ne Anlama Gelir?

Palyaço Ne Anlama Gelir?

palyaço ne anlama gelir, palyaço ne yapar, Joker palyaço, Animasyon Doğum Günü Balon Süsleme, Palyaço Kiralama, Balon Süsleme, Doğum Günü Organizasyonu,
Palyaço Ne Anlama Gelir?

Gündelik yaşamın stresi içinde, yoğun geçen koşturmalar içinde insanların karşısına farklı farklı karakterler ve etkinlikler çıkar. Bunlar da rutinden kişileri uzaklaştırır. İşte onlar arasında son derece özel yere sahip olan bir de insanları farklı düşüncelere iten palyaço adı verilen kişiler vardır. Bu yazıda da bu konu hakkında bilgiler verilecektir.

Adım adım giderek öncelikle palyaço ne anlama gelir sorusunun yanıtını vermek gerekir. Palyaço sözcüğünün karşılığı sözlüklerde şu şekilde ifade ediliyor: Yüzü boyalı, acayip kıyafetleri olan oyuncu. Palyaçolar birer performans oyuncularıdır. Standart palyaço kostümü olarak adlandırılan giysileri vardır. Kırmızı kıvır saçlar, yuvarlak tuhaf renkli bir burun, üzerinden düşecek gibi duran bol paça pantolonlar, abartılı bir yüz makyajı palyaçoların olmazsa olmazları arasında yer alır.

Palyaço Ne Yapar?

Şimdi de acaba palyaço ne yapar derseniz onun yanıtı da şu şekilde verilebilir: Palyaçolar sirklerin vazgeçilmez unsurları arasında yer alır. Bunun yanı sıra günümüzde her türden işyerinin açılışında yer alırlar. Genelde konuşmazlar. Şarkı söyledikleri etkinlikler olabilmektedir. Yine çocukların doğum günü partilerinde onlarla yarışır, şarkı söyler, dans ederler. Görevleri insanları eğlendirmektir. Kimi zaman özel gösteriler de yaparlar. Sirklerde bazen hokkabaz, bazen cambaz gibi davranırlar. Yine asıl görevlerinden bir tanesi her şart altında insanların gülmelerini ve bulundukları ortamdan mutlu ayrılmalarını sağlamaktır. Bazen de işyeri açılışlarında dikkat çekme amaçlı olarak çalışırlar ve işyerine ait broşür dağıtırlar. Kısaca görevleri bulundukları ortama göre değişiklik gösterebilir.

Nasıl Palyaço Olunur?

Palyaço olmak istiyorum ama eğer nasıl palyaço olunur bilmiyorum diyorsanız o zaman onun da yanıtını verelim. Dünyanın hiçbir yerinde palyaço olmak için verilen özel bir eğitim yoktur. Bu tamamen güdüsel içten gelen bir durumdur. Kişinin bu işi yapmayı istemesi ve belli bir takım yeteneklerinin olması ve palyaçoluk yapacağına kendisinin inanması gerekir. İlkokul mezunu bile bu işi rahatlıkla yapabilir. Ama yine de temel tiyatro eğitimi almak, işi daha profesyonel yapmak için ciddi bir katkı sağlayacaktır.

Joker Filmi

Tüm bu bilgilerden sonra bir de bir palyaço karakterine hayat veren ve kısa bir dönem önce çekilmiş olmasına rağmen son derece kült bir yapıt haline gelen Joker filminden bahsederek yazımızı tamamlayalım dilerseniz.

Joker sözcüğü İngilizce bir sözcük olup şakacı anlamına gelir. Joker karakteri birçok kere filme çekilmiştir. Son olarak çekilen Joker filmi ise dünya çapında çok ses getiren ve başrol oyuncusuna Oscar heykeli getiren bir filmdir. Film hakkında kısa kısa söylenebilecek olanlar ise şunlardır:

Joker palyaço olarak da adlandırılabilecek bu film Amerika Birleşik Devletleri yapımı olup 2019 yılında çekilip gösterime girmiştir. Filmde kendisine Oscar heykelciği kazandıran Athur Fleck karakterine başarı ile imza katan Joaquin Phoenix başarılı olamayan tam anlamı ile tutunamamış olan bir karakterdir. Toplum tarafından dışlanmış çevresi ile iletişim sorunları olan bir kişidir. Son derece yalnızdır. Genelde palyaçoluk yaparak hayatını kazanır durumdadır. Bir gün her şeyden çok sıkılır ve film tam da bu noktadan hızla ilerler ve hız kesmeden devam eder. Filmin son derece çarpıcı bir final sahnesi vardır. Geçen zaman içinde bu silik karakterin başka bir biçime dönüştüğü ve ünlü kötü çizgi roman karakteri Joker haline dönüştüğünü görürüz. Film özünde suç ve ceza üzerine de göndermeler yapar. Bu filmde biraz da Joker karakterinin neden Joker olduğuna dair felsefi yönü olan bir yapısı vardır.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir