Palyaço Kiralama, Palyaço Nedir, Palyaço Türleri, Palyaço Etkinliklerimiz,

Palyaço Kiralama Hizmetlerimiz

Palyaço Kiralama


Çocuğunuz veya çocuklarınızın doğum günü kutlamaları için eğlence düzenlemek istiyor ve bunu sağlamak için uygun bir palyaço kiralama hizmeti mi arıyorsunuz?

Doğru adrese çoktan geldiniz bile.Yıllardır organizasyon sektöründe başarılı ve müşterilerimizi memnun edecek şekilde faaliyet gösteren Alışkan Organizasyon olarak, her türlü palyaço kiralama ihtiyacınız için bizi tercih ettiğiniz için asla pişmanlık yaşamayacaksınız.

Peki, günümüzde daha çok çocuk eğlenceleri ve doğum günü partisi etkinleri denince akla gelen palyaçoların ne olduklarını ve ilk olarak nasıl ortaya çıktıklarını hiç merak ettiniz mi?

Palyaço Nedir

Palyaço Kiralama, Palyaço Nedir, Palyaço Türleri, Palyaço Etkinliklerimiz,
Palyaço

Günümüzde hala önemini koruyan ve insanları güldürebilen bir meslek olan palyaçoluğun ismi; İtalyan dilindeki Pagliaccio kelimesinden gelmektedir ve Türkçe’de ise ”kendisini seyredenleri güldürüp eğlendiren değişik kılıklı, yüzü ve tavırları komik olan boyalı oyuncular” anlamına gelmektedir.

Kökeni M.Ö.1600’lere kadar dayanan köklü bir meslek olan palyaçoluk, ortaya çıktığı ilk günlerden günümüze kadar çeşitli değişimlerden geçmiş ve farklı şekillerde icra edilmiştir.

Bugünkü anlamıyla; yani çocukları güldüren bir eğlence olarak icra edilmesini sağlayan bir meslek olarak bilinen modern palyaçoluk ise, ilk olarak ”Joey” takma adı ile 1850 yılında İngiltere’de sahneye çıkan Joseph Grimaldi ile başlamıştır.

Peki, her gittikleri ortamda ilgiyi üzerlerine çeken ve kimilerine de sempatik gelen palyaçolar söz konusu olduğunda pek çok çeşitte geldiklerini biliyormuydunuz?

Palyaço Türleri

Amatör palyaço, Sokak palyaçosu, Kızılderili palyaçosu ve Rodeo palyaçosu gibi birbirlerinden farklı pek çok çeşidi olan palyaçoların günümüzde en yaygın biçimde bilinen üç çeşidi vardır.

Bunlardan ilki, karakter palyaçodur. İnsancıl bir tiplemeye sahip olan bu palyaçolar; giydikleri renkli ve yamalı pantalon, yırtık ayakkabı ve uzun paltoları ile dikkatleri üzerlerine çekmektedir.

Yaygın olarak bilinen ikinci palyaço çeşidi ise, şapşal palyaço olarak bilinen auguste’dir. Abartılı derece büyük giysileri, dağınıklıkları ve sakarlıkları ile dikkatlerini üzerine çeken bu palyaço tiplemesi, gülünç durumlara düşen iyi ve temiz kalpli kişileri temsil eder.

Son olarak; en yaygın bilinen ve hepimizin tanıdığı palyaço çeşidi ise beyazyüz palyaçolardır. Kel görünmek amacıyla ten renginde bir başlık giymesi ve yüzünü kapladığı beyaz boya sayesinde herkesin tanıdığı bu palyaço tiplemesi, ağzını belirginleştirmek ve burnunu da büyük ve yuvarlak göstermek için kullandığı kırmızı boya ile bilinmektedir.

Her şey iyi hoş da, palyaço kiralama hizmetleriniz kapsamında palyaçolarınız hangi etkinlikleri gerçekleştirmektedir diye kendinize soruyorsunuzdur.

Palyaço Etkinliklerimiz


Sağladığımız palyaço kiralama hizmetlerimiz söz konusu olduğunda merak edilen konulardan birisi de; düzenlenmesini istediğiniz etkinliğe gelecek palyaçolarımızın, çocukları eğlendirmek için ne gibi aktiviteler yapacağıdır.

Buna örnek vermek gerekirse; çocuk doğum günleri için 2 saat kadar süren bir palyaço eğlence programımız mevcuttur. Canlı ve eğlenceli şarkılar ile beraber dans ederek ortaya çıkan palyaçolarımız; çocukların kendine ısınması ve müziğe alışmaları için en azından ilk şarkı tamamlanana kadar bunu devam ettirir.

Böylece kendini tanıtan palyaço, çocukları selamlar ve onları eğlendirmek için ufak şakalar yapmaya başlar ve önceden belirlenmiş pek çok etkinlik ile devam eder.

Palyaçolarımız; etkinlik için yanlarında getirdiği malzemeye bağlı olarak, ilüzyon gösterileri, sıcak soğuk, yumurta taşıma, çuval yarışı, halat çekme, içinde dışında, sandalye kapmaca, don danset, yüz boyama ve mizansen oynama gibi birbirlerinden farklı çeşitlerde pek çok eğlenceli etkinlikler bu alanda örnek olarak verebileceğimiz etkinliklerden bazılarıdır.

Firmamız tarafından sağlanan palyaço kiralama hizmetlerimiz kapsamında palyaçolarımız tarafından gerçekleştirilen diğer etkinliklerimiz veya yukarıda örnek olarak verdiğimiz diğer etkinlikler gibi kafanızı kurcalayan herhangi bir konu olması durumunda, sitemizde yer alan iletişim bilgilerini kullanarak bize ulaşabilir ve bilgi alabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir