ORGANİZASYONLARIMIZ HAKKINDA

ORGANİZASYON

organizasyon, kına organizasyonu, sünnet organizasyonu, söz ve nişan organizasyonu,
Organizasyonlarımız Hakkında

Organizasyon nedir? Kelimenin köküne inerek önce organizasyonun ne demek olduğunu sonra konunun nerelere gideceğini hep birlikte görelim mi?

Öncelikle organizasyon kelimenin kökeni bakımından fransızcadan dilimize geçmiştir. Düzenleme ve düzenli bir grubun veya olayın tamamı olarak anlam kazanan bu kelime günlük hayatta da oldukça sıklıkla kullanılmaktadır.

Peki sizin organizasyon deninnce aklınıza ne geliyor? Şahsen benim gözümde canlanan söz ve nişan organizasyonu, sünnet organizasyonu hatta kına organizasyonu gibi eğlenceli durumlar oluyor. Hal böyle olunca bunlara merak sarmamakta elde değil. Davetliler listesi, gelenler, gelmeyenler, ilerleyen dakikalarda neler olacağı ve daha niceleri. Bunlar organizasyon için hazırladığımız düzenlemelerden sadece birkaçı niteliğinde.

Kına Organizasyonu

organizasyon, kına organizasyonu, sünnet organizasyonu, söz ve nişan organizasyonu,
Kına Organizasyonu

Oldum olası ilgi duyduğum ve size bahsetmek istediğim kısım kına geceleri ile ilgili olacak. Kına geceleri uzun bir geçmişi ve kültürü olan farklı fakat bir o kadar da güzel merasimlerdir. Gelinin baba evindeki son gecesi olan kına gecelerinde ana tema genelde duyguolur. Gelinde garip hisler uyandıran ve onu duygulandıran bu özel gece ilerleyen günlerde,aylarda hatta yıllarda dahi hatırlayacağı bir anı olarak hafızasında yer edinir. Hal böyle olunca kına gecelerinin de tarihçesine inmek sanırım çok yanlış olmaz.Edinilen bilgilere bakıldığında başlangıçta paganizm inancına sahip insanlarla birlikte görülmeye başlandığı, tanrıya adak adanmadan önce hayvanların kınalandığı söylenmiştir. Sonraki dönemlerde kültür farklılıkları ve olağan durumlar değiştikçe kına yakmanın da gelişimi ve değişimi sürmüştür. Her geçen zamanda farklı anlamlar kazanan kına günümüzde hala oldukça kullanılan bir doğal boyadır.

Peki neden kına? Neden bu kadar çok tercih ediliyor?  Bunun sebebi oldukça basit aslında. Hem doğada kolayca bulunabilmesi hem de ucuz olması onu ön plana çıkarmış ve kullanımı da her dönemde popüleritesini koruyarak sürmüştür. Belki de bu yüzdendir ki sürekli değişen bu dünyada kına ve kına gecesi kavramları her ne kadar değişime uğrasalar da hala korunabilmektedir.

Kına gecesini, kınayı yeterince övdük. Tarihçelerine girdik ve olaylara farklı açılardan baktık. Şimdi günümüze gelmek istiyorum. Çünkü kına geceleri günümüzde daha modern anlamlar kazanmaya başlamış, düğünden önce yapılan etkinliklere dönüşmüştür.  

Günümüzde farklı mekanlarda yapılan kına geceleri, şüphesiz arka plandaki süper kahramanların sayesinde belirli bir düzen içerisinde işlemeyi sürdürmüştür. Onların düzenlemeleri yani aslında organizasyonları sayesinde bugün de kına geceleri o muhteşemliğini ve şatafatını korumakta. Gelinin isteğine göre düzenlemeler yapılabilen, müşterinin ilgisine göre detaylar seçilen özel organizasyonlarla bu önemli günde onların yanında oluyorlar. Türkiye’nin farklı köşeleri ve İstanbul’da düzenlenen kına organizasyonu insanların farklı deneyimler yaşamasını, yeni zevkleri tatmasını sağlıyor. Üstelik bunları yaparken zaten halihazırda oldukça yoğun olan takvimlerini, organizasyoncular sayesinde bir nebze de olsa hafifletiyorlar.

Önceleri daha küçük ölçekli düzenlenen kına geceleri ve buna bağlı olarak kına organizasyonu şu anda çok daha profesyonel çalışmalara mevkilenmiş, bu yolda da ilerlemiştir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir