Skip links
canlı müzik mekanı ağırlıklı canlı müzik performansları canlı müzik günleri canlı müzik mekanı Canlı müzik mekanı

İstanbul’un En İyi Beş Canlı Müzik Mekanı

İstanbul’un En İyi Beş Canlı Müzik Mekanı

Gerek gündüz gerek ise geceleri hız kesmeden devam eden hayatı sebebiyle ‘asla uyumayan şehir’ olarak bilinen İstanbul’umuzda, güne başlamak için uyanmanızdan itibaren pek çok sesler duyar ve çeşitli duygulara (stres, enerji, mutluluk, hüzün gibi) tanık olursunuz. Yorucu bir iş gününden sonra canlı müzikli bir akşamla mola vermek istiyor olabilir ya da sevdiklerinizle beraber canlı müzik konseptini merak ettikten sonra bunu bizzat deneyimlemek için bir mekana gitmek istiyor olabilirsiniz.

Sebebiniz her ne olursa olsun, İstanbul genelinde neredeyse her türlü zevke hitap edebilecek pek çok canlı müzik mekanının olduğunu bilmek sizi sevindirecek. Çeşitli konseptlerde tasarlanan bu mekanların bazılarında ; sizde nostaljik duygular uyandıracak müzikler dinleyebilir, bazılarında da buna ek olarak çeşitli yemekler ve içecekler tüketebilirsiniz.

Sizin için ayrıntılı olarak araştırarak kaleme almış olduğumuz bu yazıda, İstanbul genelinde olan ve sizin zevkinize hitap edebilecek en iyi beş canlı müzik mekanı hakkında bilgileri listeledik.

1-Hazine

canlı müzik mekanı ağırlıklı canlı müzik performansları canlı müzik günleri canlı müzik mekanı Canlı müzik mekanı hazine canlı müzik
hazine canlı müzik


Jüpiter Group tarafından Cihangir’de açılan bir mekan olan; Cihangir’deki benzerlerinin arasından sıyrılarak öne çıkan ve insanların dikkatini çeken Hazine, her akşam mekanda gerçekleşen ve repertuarları ağırlık olarak 90’lar Türkçe pop ağırlıklı canlı müzik performansları sayesinde oldukça rağbet görmektedir. Sahnedeki sanatçılarla samimi olabilme imkanına sahip olacağınız bu eğlenceli ortamda, kendinizi şarkılara coşkulu bir şekilde eşlik ederken hiç şaşırmayın bile. Özay Bakır, Boygar ve Yol Project gibi sanatçı ve grupların; haftanın farklı günlerinde sahne aldığı bu mekanda, cuma ve cumartesi günleri için erkenden rezervasyon yaptırmayı unutmamanızı tavsiye ederiz.

İLGİLİ  İstanbul’un en iyi canlı müzik mekanları

2-Chalet Garden

canlı müzik mekanı ağırlıklı canlı müzik performansları canlı müzik günleri canlı müzik mekanı Canlı müzik mekanı chalet garden
chalet garden


Şehrin merkezinde olmakla beraber huzur veren bir bahçe mekanı arıyorsanız, o halde Maçka’da bulunan Swisshotel’e bağlı ait Chalet Garden tam da size göre bir mekan. İstanbul içerisinde İsviçre Alpleri’nin atmosferini en iyi yaşayabileceğiniz mekanın, hem geleneksel ve modern tabakları hem de bahçesi sayesinde kendine ait bir havası var. Haftanın belli günlerinde DJ performanslarının gerçekleştiği mekanda, farklı türde sanatçıların da boy gösterdiği canlı müzik günleri de mevcuttur.

3-Boaz Live

canlı müzik mekanı ağırlıklı canlı müzik performansları canlı müzik günleri canlı müzik mekanı Canlı müzik mekanı boaz live
boaz live


Eğer siz de canlı müziğin eşliğinde yemek yemeyi seven ve bunu da ışıl ışıl parlayan İstanbul Boğazı’na karşı gerçekleştirmekten hoşlanan kişilerdenseniz, o halde Kuruçeşme-Beşiktaş’ta bulunan Boaz Live isimli bu mekana mutlaka bir uğramanızda fayda var. Sizlere; tadı damağınızda kalacak derece eşşiz ve lezzetli yemekler sunan Boaz Live’da, Boğaz’ın eşsiz manzarası ve canlı müzik gecelerinde çalan müziğin ritmine kendinizi kaptırmamanız mümkün bile değil.

4-Arabesque


Eğer değişik kültürlere ilgi duyuyorsanız ve bu konsept ile hazırlanmış bir canlı müzik mekanı arıyorsanız, o halde Şişli-İstanbul’da bulunan Arabesque isimli mekanı bir incelemenizde fayda var deriz. Benzerlerine göre alışılmışın dışında bir konsepti olan bu mekan ; birbirinden farklı kültürlerden bir o kadar farklı eğlence anlayışlarını bünyesinde barındırıyor. Arap ezgileri eşliğinde alışık olmadığınız ama bir o kadar da muhteşem derecede eğlenceli geçecek bir geceye hazır olun.

5-Cumba Sahne

canlı müzik mekanı ağırlıklı canlı müzik performansları canlı müzik günleri canlı müzik mekanı Canlı müzik mekanı cumba sahne
cumba sahne


İstanbul’un Anadolu yakasındaki Bağdat Caddesi üzerinde ve Feneryolu Mahallesinde bulunan bu mekan, çeşitli türdeki canlı müzik performansları (pop, akustik, 80’ler, 90’lar gibi) ve birbirinden lezzetli yemekleri sayesinde dikkatleri üzerine çeken bir mekan. Canlı müzik mekanı arayan herkesin mutlaka bir şans vermesi gereken bir mekan olduğunu ve pişman olmayacağınızı düşünüyoruz.

Leave a comment