İllüzyon Tarihi

İllüzyon Tarihi

Milattan önce illüzyon ile alakalı olarak bir takım bulgulara rastlanmaktadır. Bu nedenle dünya üzerinde oldukça eski zamanlardan beri varlığını göstermekte olan bir meslek olarak bilinmektedir. İllüzyon tarihi incelendiğinde aslında illüzyonun korkulacak bir şey olmadığı ve geçen zaman diliminde kendini geliştirerek değişime maruz kaldığı da görülmektedir. Milattan önce 2500 yılına ait bir takım yaşamış sihirbazların hayat hikayelerine İllüzyonluk tarihinde yer verilmektedir.

C:\Users\bs\Desktop\images (2).jpg

Özellikle Eski Roma uygarlıklarında ve Yunan topraklarında bu illüzyonluk mesleğinin yaygın bir şekilde yapıldığına dair bulgular ortaya çıkmıştır. İnsanların çevresindeki kişileri etkilemek amacıyla ve çevresinde doğaüstü güçlere sahip olduğunu kanıtlamak amacı ile bir takım sihirbazlık tekniklerine yer verdiği görülmektedir. Her sihirbaz kendi illüzyonunu bulmuş ve bunu bir meslek olarak edinmiştir. Bu meslek ile kendini geliştirmiş ve çıraklar yetiştirmiştir. Bu sayede de nesilden nesile aktarılan ve günümüze kadar gelen bir gelenek haline gelmiştir. İstanbul illüzyon olarak, şuanda da başta çocuklar olmak üzere çevremizdeki insanları etkilemek, onları şaşırtmak amacı ile sahne şovuna dönüştürülen bir meslek haline gelmiştir.

Milattan önce başlayan ve Roma uygarlıklarında kendini geliştiren dünya üzerinde başta Hindistan ve Çin olmak üzere çeşitli yerlerde varlığını sürdüren illüzyonluk mesleğine her sihirbaz kendi yeteneğini ve gücünü katmıştır. Bu nedenle de günümüzde çoğunun sırrı çözülemeyen inanılmaz heyecanlı şovlara dönüşmüştür. Hiç eskimeyen ve ölmeyecek olan meslekler arasında yerini almıştır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir