Folyo Kaplama, Folyo Kaplama Nedir, Folyo Kaplama Uygulama Alanları, Folyo Kaplama Nasıl Yapılır, Folyo Kaplama Yapılırken Bilinmesi Gerekenler, Folyo Kaplama Fiyatları Hakkında,

Folyo Kaplama

Folyo Kaplama

Teknoloji alıp başını gider ve değişim dünyanın her yerinde kaçınılmaz olan bir olgu olur iken farklı gereksinimler için kullanılan çok değişik türden objeler yer alıyor. Bunlar içinde son derece karakteristik bir malzeme olan ve aşağıda detayları verilen folyolar da son derece geniş bir alanda kullanılıyor. Bununla birlikte de insanların yaşamına folyo olgusu devreye giriyor. Biz de bu yazıda kapsam son derece geniş olmakla birlikte bu konuda bilgiler vereceğiz. Hadi dilerseniz hemen başlayalım.

Folyo Nedir?

Folyo kaplama konusunda bilgi vermeden önce işin alfabesinden giderek folyo nedir olgusuna değinmemiz konunun daha iyi anlaşılması için gereken bir durumdur. Folyo PVC türünde arkası yapışkanlı olan bir malzemedir. Buradan yola çıkarak folyo nedir sorusunun yanıtını vermek gerekir ise folyo ile yapılan tüm kaplama türlerine folyo kaplama ismi verilir. Günümüzde çok değişik nedenlerden ötürü folyodan yapılan kaplamalar çok değişik yerlerde kullanılır durumdadır.

Folyo Kaplama Uygulama Alanları

Folyo Kaplama, Folyo Kaplama Nedir, Folyo Kaplama Uygulama Alanları, Folyo Kaplama Nasıl Yapılır, Folyo Kaplama Yapılırken Bilinmesi Gerekenler, Folyo Kaplama Fiyatları Hakkında,
Folyo Kaplama

Yine hemen bu noktada folyo neden tercih ediliyor sorusuna yanıt vermek gerekir. Folyonun kullanılamayacağı yer adeta yok gibidir. Bu da sıklıkla tercih edilmesine neden olur. Bunun yanı sıra maliyet açısından çok daha uygundur. Son olarak da folyo ile kolayca kaplama yapılabildiğine de değinmek gerekir. Tüm bunlardan sonra da kullanılan alanlara bakıldığında otomobil yani araç kaplama, buzdolabı kaplama, cam filmi uygulamaları, fayans kaplama, mutfak dolabı kaplama, fuar stantları, reklam panoları gibi çok değişik alanlarda kullanılarak kısa süreli ya da uzun süreli olarak kaplama yapılabildiğini ifade etmek gerekir. Rahatça istenen ebatta kaplama yapılabilir.

Folyo Kaplama Nasıl Yapılır?

Folyo Kaplama, Folyo Kaplama Nedir, Folyo Kaplama Uygulama Alanları, Folyo Kaplama Nasıl Yapılır, Folyo Kaplama Yapılırken Bilinmesi Gerekenler, Folyo Kaplama Fiyatları Hakkında,
Folyo Kaplama

Yazının bu bölümünde şimdi de folyo kaplama nasıl yapılır sorusunun yanıtını vermek gerekir. Öncelikli olarak öncesinde bir fizibilite çalışması yapılır. Kullanılacak olan folyo miktarı belirlenir. Bunun akabinde üzerine baskı yapılacak ise istenen baskı gerçekleştirilir. Sonrasında kaplama yapılacak olan yüzey iyice temizlenerek folyo hazır hale getirilir. Son aşamada da hatasız bir biçimde ister düz, ister baskılı olarak kaplama pürüzsüz bir biçimde gerçekleştirilir. Son kontroller de yapıldıktan sonra süreç tamamlanmış olur. Kısaca kaplama işlemi bu şekilde gerçekleşir.

Folyo Kaplama Yapılır iken Bilinmesi Gerekenler

Folyo kaplama yapılır iken bilinmesi gereken hususlar şunlardır:

  • Kaplama yapılacak olan yüzey iyice temizlenmelidir.
  • Doğru malzeme seçilmesi burada en önemli olgulardan bir tanesidir. Kaliteli malzeme kullanılacağı alana göre seçilmesi gerekir.
  • Sonrasında yeter düzeyde daha az ya da daha fazla folyo kullanılmaması işin bir diğer püf noktasıdır
  • Kaplama yapılır iken de hava boşluğu kalmayacak biçimde kaplama yapılması ve tek bir adımda kaplama yapılması işin en temel püf noktasıdır.

Folyo Kaplama Fiyatları Hakkında

Folyo için söylenebilecek olan şeyler ise şunlardır:

  • Bu alanda hizmet veren firmanın fiyat politikası
  • Kullanılacak olan toplam malzeme miktarı
  • Üzerine folyonun baskı yapılıp yapılmaması
  • Kullanılan malzemenin ithal ya da yerli olması
  • Yüksek meblağlarda taksitlendirme durumuna bağlı ortaya çıkan değerler fiyatları değiştiren majör faktörlerdir.

Hizmet alınacağı zaman da alanında uzman ve deneyimli kadrolardan hizmet alınmasına özen gösterilmesi gerekir.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir