EVDEKİ KÜÇÜK SİHİRBAZLAR

EVDEKİ KÜÇÜK SİHİRBAZLAR

 

Birkaç Küçük Numara Öğrenerek Sen de Sihirbaz Olabilirsin!

    Sihirbazlık numaraları yaş günü partilerinin, açılışların ve daha birçok organizasyonun vazgeçilmez ve oldukça eğlenceli etkinlikleridir ve hemen hemen her yaş grubundaki insanların ilgisini çekerek; sonuna kadar heyecanla ve oldukça dikkatli bir şekilde izlemelerine neden olur. Birçoğumuz sihirbazlık numarası yapan kişiyi hayranlıkla izliyor ve nasıl sihir yaptıklarını anlamayarak, onları hayret ederek izliyoruz. Aslında bu sihirbazlık numaralarının bir organizasyondan ibaret olduğunu hepimiz biliyoruz ama değil mi? Fakat yine de ‘Nasıl yapıyor bunları?’ demekten de kendimizi alı koyamıyoruz. Severek izlediğimiz bu sihirbazlık numaralarının sen de deneyebilir ve severek izlediğin bu etkinliğin bir parçası olabilirsin. Senin için bu sihirleri nasıl yapacağını anlattık, İşte sihirbazların, küçük sırları!

EVDEKİ KÜÇÜK SİHİRBAZLAR

Uçan Kâğıt Numarası

Bu numarayı yapman için ihtiyacın olanlar sadece kâğıt ve kalem. Öncelikle kâğıdı kolunuza paralel bir şekilde ve karşınızdakinin görmeyeceği bir şekilde yüzük ve işaret parmağınızın arasına sıkıştırın.  Bir eliniz altta kalacak şekilde, diğer elinizi üstte tutarak; kâğıdı kaleme sarıp top haline getirin ve elinizi açtığınızda inanamayacağınız bir sihirle karşılaşacaksınız, kağıdın uçtuğuna siz de inanamayacaksınız.

Uçan Kâğıt Numarası

Masanın İçinden Bozuk Parayı Geçirme Numarası

Masanın İçinden Bozuk Parayı Geçirme Numarası

Eminiz ki, siz de bu numarayı izlerken oldukça şaşırdınız ve nasıl yaptığını inanamadınız ve bir anlığına bile olsa yapan kişinin gerçek bir sihirbaz olduğunu ve sihirleri ile mucizeler yarattığını düşündünüz. Ama ne yazık ki yanılıyorsunuz. Sihirbazlık hakkında birkaç taktik bilen bir kişinin yapabileceği bu numara için, izleyici ile aranıza yerleştirmeniz için bir masaya ihtiyacınız var. İlk olarak ve inandırıcılığı arttırmak amacıyla seyircinize bozuk paranızı göstermekle işe başlayın. Daha sonra, bozuk parayı elinizin altında saklayarak masanın üzerine yavaşça sürükleyin ve elinize almış gibi yapın Bu numaranın inandırıcılığını arttırmak için bilmeniz gereken püf noktası ise parayı masanın üstünden alırken, seyircinize fark ettirmeden pantolonunuzun üzerine atabilmeniz. Daha sonra, parayı kendinize özel bir el hareketi ile masanın içinden geçirir gibi yaparak pantolonunuzun üzerinde bulunan parayı yere doğru ittirmelisiniz. Son olarak, yere düşünce çıkacak bozuk para sesi ile el hareketinizin doğru orantılı olmasına dikkat etmelisiniz.

Parmaktan Duman Çıkarma Numarası

İzlediğiniz zaman bu numaranın oldukça zor olduğunu ve bu numarayı öğrenmek için çok fazla zaman ve efor sarf etmeniz gerektiğini düşündüyseniz tamamen yanıldınız. Bu numara için ihtiyacınız olanlar; bir kibrit kutusu ve dondurulmuş bir tabak. Öncelikle, kibrit kutusunun yan yüzeyinde bulunan kısmı keserek başlamalısınız. Kibrit kutusunda yer alan kırmızı kısım; fosfor, cam tozu ve bağlayıcılardan oluşan kibritin tutuşmasını sağlayan maddedir. O kısmı kartonundan ayırdıktan sonra tabağın üzerine yerleştirin. Yanma işleminin bitmesi halinde geriye kalan maddeyi parmaklarınıza sürün. Bu işlemden sonra, parmaklarınızı birbirine sürdüğünüzde duman çıktığını göreceksiniz. Düşündüğünüz kadar zor değilmiş değil mi?

Sihirbazlık numaraları, yaş günü partileri, açılış, Uçan Kâğıt Numarası ,Parmaktan Duman Çıkarma Numarası , Masanın İçinden Bozuk Parayı Geçirme Numarası ,
Parmaktan Duman Çıkarma Numarası

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir