Skip links
Çocuk Şişme Havuzu Çocuk şişme havuzları

Çocuk Şişme Havuzu Nedir

Çocuk Şişme Havuzu Nedir

YouTube video
Çocuk Şişme Havuzu

Plastik malzemeden üretilen ve şişirildikten sonra içine su doldurularak hazır getirilen ufak havuz türlerine şişme havuz denir. Daha çok çocuklar tarafından kullanılmalarıyla bilinmelerinden ötürü çocuk şişme havuzu olarak da bilinen bu havuz türü;genellikle bahçelerine beton havuz yaptırma imkanı ya da yeterli yeri bulamayanlar tarafından, teras ve ufak bahçelerde de kullanım imkanı sağlamasından ötürü yaygın bir biçimde tercih edilmektedir.

Normal beton havuzlara göre daha ufak oluşlarından ötürü avantajlı bir konumda olan şişme havuzlar, aynı zamanda hem maddi açıdan hesaplı oluşları hem de boşaltıldıktan sonra istenmesi durumunda kolayca saklanabilmeleriyle de öne çıkmaktadır. Havuz kaydırağı, su tabancaları ve su topları gibi ek ekipmanlar sayesinde size oldukça rahat ve eğlenceli bir deneyim sunacak olan çocuk şişme havuzları söz konusu olduğunda; piyasada, hem birbirlerinden farklı renk,şekil ve boyutta olan hem de her keseden uygun fiyata olan pek çok seçenekte modelini bulmak mümkündür.

Çocuk şişme havuzu nedir öğrendiğimize göre, bu oyun aracı hakkında en çok merak edilen diğer iki sorunun, yani çocuk şişme havuzlarının neye yaradığını ve hangi fiyat seçeneklerinde piyasada bulunabileceklerinin , cevabını öğrenmek için gelin ve okumaya devam edelim.

Çocuk Şişme Havuzu Neye Yarar

Çocuk Şişme Havuzu Çocuk şişme havuzları
Çocuk Şişme Havuzu


Çocuk şişme havuzları söz konusu olduğunda en çok merak edilen sorulardan birisi de, ne işe yaradıklarıdır. Özetle; bu havuzlar , yazın sıcağında hem rahatlamanızı hem de eğlenmenizi (su topu ve su kaydırağı gibi ek araçlarla beraber) sağlamalarının yanısıra, aynı zamanda da yüzmeye bilmeyenleriniz için güvenle pratik yapmanızı da sağlayan önemli araçlardır. Kısacası hem eğlendirici hem de bir o kadar öğretici araçlardır.

İLGİLİ  Oyun Parkurları Kiralama Organizasyon


Çocuk Şişme Havuzu Bakımında Dikkat Edilecekler


Her ne kadar normal beton havuzlara kıyasla ucuz olsalar ve bu yüzden çok önemli görülmeseler de, çocuğunuzun kullanacağı çocuk şişme havuzlarının da bakımı önemlidir ve bu konuda dikkat edilmesi gereken pek çok husus vardır (hem çocuğunuzun sağlığı hem de şişme havuzunuzun kullanım ömrünü uzatmak açısından) Peki, nelere dikkat edilmesi gerekiyor? Gelin ve birlikte bunun cevabını , madde madde öğrenelim.


Havuzun Temizliğinde Kullanacağınız Malzemeleri İyi Seçin

Çocuk Şişme Havuzu Çocuk şişme havuzları
Şişme Oyun Parkı


Çocuk şişme havuzlarında istediğiniz her türlü temizlik malzemesini kullanamazsınız. Sahip olduğunuz çocuk şişme havuzunun modeline bağlı olarak, o modellerde kullanılmasına izin verilen temizlik malzemelerini kullanmanız gerekmektedir. Mesela; havuzunuzun bakım talimatları arasında ‘kimyasal madde ve klor kullanımına uygundur’ ibaresi yoksa, gerek havuzunuzun dayanıklılığı gerek ise çocuğunuzun sağlığı için herhangi bir klor ya da benzeri bir kimyasal kullanmaktan kaçınmalısınız.Bu tür çocuk şişme havuzlarında, sadece su ve sabun kullanarak temizlik yapabilirsiniz.

Fakat; havuzunuz klor vb kimyasal kullanımına uygun bir havuzsa, havuzunuzun pH ve klor dengesini korumak da kaydıyla, klor, dezenkfektan, sıvı topaklayıcısı ve pH düşürücü maddeleri kullanarak havuzun bakımını gerçekleştirebilirsiniz.

Nasıl Bakım Yapabilirsiniz

Çocuk şişme havuzunuzun bakımı söz konusu olduğunda ilk yapmanız gereken şey; genellikle havuzun alt tarafında yer alan vanayı açarak, havuzunuzu boşaltmaktır (bakteri üremesine engel olmak için havuz suyunu her gün değiştirmeniz önerilir). Sonra da havuzun içi ve zeminini sabunlu suyla yıkadıktan sonra güneş altında kurumaya bırakabilirsiniz. Eğer havuzunuz; klor vb kuru havuz kimyasallarının kullanımına uygun bir havuzsa, havuz kuruduktan ve temiz su ile doldurulduktan sonra bu maddelerin eklenmesini (pH dengesini koruyarak) yaparak tekrardan havuzunuzu kullanabilirsiniz.

Çocuk Şişme Havuzu Fiyatları


Çocuk şişme havuzu denilince merak edilen bir konuda, bu eğlenceli ve bir o kadar da eğitici oyun aracının fiyatlarıdır. Çocuk şişme havuzu satıcılarının uyguladığı tek tip bir fiyat olmadığından ötürü, kesin bir fiyat vermemiz mümkün değil. Doğruyu söylemek gerekirse; piyasada, modeline, boyutuna, şekline (kare, dikdörtgen ve yuvarlak), rengine ve dayanıklılığına bağlı olarak her keseden uygun fiyata pek çok seçenekte çocuk şişme havuzu bulmak mümkündür.

İLGİLİ  Şişme Oyun Parkı Kiralama

Leave a comment