Skip links

Canlı Müzik Hayatın Kendisidir.

Canlı Müzik Hayatın Kendisidir.

Son derece klişe bir söz gibi görünse de müzik tüm insanlar için ciddi anlamda önem arz eder. İlk çağlarda insanların müzik terapisi ile iyileştirildiği son derece bilinen bir gerçektir. Doğru bir müzik insanların gerginliğini üzerinden atmasını sağlar. Kişiyi dinlendirir. Ders çalışırken de iyi geldiği birçok kişi tarafından bilinen bir gerçektir. Günümüzde her ne kadar insanlar oturdukları yerden müzik dinlemek durumunda kalsalar da kimi durumlarda canlı müzik işin doğası gereği olmazsa olmazlar arasında yer alır. Canlı müzik olgusu son derece geniş kapsamlıdır. Öncelikle nedir bu canlı müzik denilirse kişiler son derece iyi bilse de bulunulan ortamda bir ya da birden çok enstrüman ve genelde bir şarkıcının da olduğu müzik türüdür. Sadece piyano ya da sadece piyano ile yapılan türleri de vardır.

Hangi Organizasyonda Hangi Canlı Müzik?

Canlı müzik yapmak zor bir iştir.Hedef kitleye ve bulunulan ortama uygun müzik yapılabilmesi gerekir. Bu ise son derece incelikli bir iştir. Yine de genel anlamda canlı müzik türleri hakkında bilgi vermemiz gerekir ise örneğin yemek yenilen şarap vb. içeceklerin olduğu bir mekanda piyano ile sözsüz caz müziği doğru bir seçenektir. Doğum günü organizasyonlarında kişinin sevdiği türden her tarz müzik olabilir. Düğünlerin olmazsa olmaz müzikleri arasında elbette oyun havası, türküler bizim geleneklerimizin vazgeçilmezidir. Düğün dansının ise vals müziği ile açılması düğüne başka bir hava katacaktr.Mezuniyet törenlerinde ise klasik müzik arka fonda rahatlıkla çalabilir.

İyi Bir Canlı Müzik Organizasyonu Nasıl Olmalı?

Canlı müzik organizasyonu işin özünde üstte belirtilen parametreler doğrultusunda olmalıdır. Yani ne tür bir etkinlik yapılıyor ise ona uygun müzik çalınması gerekir. Elbette bulunulan ortamda olan kişilerin beklentileri, istemleri de göz ardı edilmeden seçimler yapılmalıdır. Her nasıl olursa yapılan müzik belli bir kalitede olmalıdır. Alanında yetkin işini severek yapan müzik insanları müzik yapmalıdır. Müzik ciddi bir iştir. 3 şarkı 5 türkü ile yapılamayacağı için bu anlamda gereken özeni gösteren bir duruşu olan müzisyenlerin olduğu organizasyonlar duruma ve etkinliğe göre tercih edilmelidir.

İLGİLİ  İstanbul'un En İyi Canlı Müzik Mekanları

Canlı Müzik Organizasyonu Fiyatları

Canlı müzik organizasyon fiyatları değişkendir. Seçilen müzisyenin verdiği fiyat en temel belirleyici olan unsurdur. Ne kadar süre ile sahnede kalacağı da fiyatları değiştiren bir unsurdur. Müzisyenin yol eğer kent dışından geliyor ise konaklama masrafları, ekibinde olan kişilerin yine benzer masrafları maliyet parametresinde olduğu için fiyatları değiştirir. Yine de bizim bu tarz organizasyonlarda fiyatlarımız son derece uygundur. Her türlü ödeme kolaylığı da sağlanır. Kaliteli ve doğru müzik isteyenler bizimle iletişime geçtiği zaman farkı hemen anlayacaktır.

Leave a comment