bubble show Bubble show nasıl yapılır Gliserinli köpük balon suyu Tarifi Mısır şuruplu balon suyu Tarifi Şekerli köpük baloncuk Tarifi

Bubble Show Nedir Bubble Show Nasıl Yapılır

Bubble Show Nedir Bubble Show Nasıl Yapılır

Bubble Show Nasıl Yapılır


Türkçe’deki karşılığı ile köpük balon gösterisi anlamına gelen bubble show, adeta köpükler ve baloncukların dünyasına yolculuk yapmamızı sağlayan gizemli bir gösteridir.Dünya genelinde oldukça popüler olan bu gösteri türü, başta İstanbul olmak üzere Türkiye’nin belirli yerlerine (genellikle büyük şehirlerde) yeni yayılmaya ve 7’den 70’e herkes tarafından oldukça sevilmeye başlanan bir görsel şölendir.

Gerek eğlenceli oluşu ve gerek ise muhteşem derecede hayranlık uyandıracak görüntüler sunan bu gizemli gösteri hakkında; yıllardır, insanların merakını uyandıracak ve cevaplarını mutlaka öğrenmek isteyecekleri pek çok soru sorulmuş ve sorulmaya da devam edilmektedir. Seyirciler ya da işin teknik yönüyle ilgilenenler tarafından sorulan Bubble show nasıl yapılır ? ve Hangi malzemelere ihtiyaç duyarsınız sorularının cevaplarını, gelin ve birlikte öğrenelim.

Bubble Show Nasıl Yapılır

bubble show Bubble show nasıl yapılır Gliserinli köpük balon suyu Tarifi Mısır şuruplu balon suyu Tarifi Şekerli köpük baloncuk Tarifi
Bubble Show Nasıl Yapılır


Bubble show ‘ları (ya da diğer adıyla köpük balon gösterisi) büyük bir keyifle izleyenlerin ve o balonların nasıl yapıldığını merak eden herkesin bir noktada sorduğu bir sorudur, bubble show nasıl yapılır sorusu. Çocukların yaptığı küçük baloncukların aksine; yetişkin insanları da içine alabilecek olan ve patlaması, yapımı kadar zor olan bu balonların yapım tekniği ne yazık ki detaylıca olarak bilinmiyor ve bubble show yapanlar tarafından bir mesleki sır olarak saklanıyor.

Yani; tam olarak nasıl yapıldığı, gösteride kullanılan karışımın içine hangi maddelerin konulduğu ve kullanılan yöntemler gizemlidir. Gösterinin büyüleyici ve gizemli yapısı düşünülünce, bizleri pek de şaşırtmayan ama merakımızı da hala canlı tutan bir durumla karşı karşıyayız.

Yine de; bu yazıyı kaleme almak için yaptığımız araştırmalarda, süreçle ilgili az da olsa öğrendiklerimizi paylaşalım. Bu köpükleri yapabilmek için işin tekniğini bilmek lazımdır ve bu tekniğe göre hazırlanacak köpükleri imal ederken oluşan karışımı da olabildiğince yavaş karıştırmak lazım. Kısaca söylemek gerekirse; süreci, yavaş karışım, yavaş hava teması ve yavaş hareket şeklinde özetlemek mümkündür.


Bubble Show’da Hangi Malzemeler Kullanılır

bubble show Bubble show nasıl yapılır Gliserinli köpük balon suyu Tarifi Mısır şuruplu balon suyu Tarifi Şekerli köpük baloncuk Tarifi
Bubble Show


Yazımız genelinde defalarca bahsettiğimiz üzere; bubble show gösterilerinin nasıl yapıldıkları kadar, kullanılan malzemelerin listesi de bir o kadar gizemlidir ve mesleki bir sır olarak korunmaktadırlar. Ama üzülmenize gerek yok. Çünkü yaptığımız araştırmalar sırasında; bazı bubble show gösteri düzenleyicileri tarafından, bu konunun meraklıları için paylaşılan ve evinizde kolaylıkla uygulayabileceğiniz üç adet basit balon solüsyonu (gösterilerdekiler kadar dayanıklı olmasalar da, piyasada var olan pek çok baloncuk solüsyonuna göre daha kaliteli ve dayanıklılar) tarifini bulduk ve sizinle aşağıda paylaştık.

1.Gliserinli köpük balon suyu Tarifi

1/5 bardak bulaşık deterjanı
2 litre su
1 – 2 yemek kaşığı gliserin (eczanelerden bulabilirsiniz)

2.Mısır şuruplu balon suyu Tarifi

1 bardak su
Yarım bardak bulaşık deterjanı
1 parmak kadar (bardağın 10’da 1’i kadar) mısır şurubu

3.Şekerli köpük baloncuk Tarifi

2 bardak su
Yarım Bardak bulaşık deterjanı
2 çay kaşığı şeker

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir