Hemen Arayın Bize Ulaşın

Bilim Deneylerinin Önemi

Çocuğun sağlıklı bir birey olabilmesi için, belli başlı bir takım eğitimleri alması ve bunun yanında bazı ek bilgiler ile donatılması gerekir.

İleride bilim insanı olmasına gerek olmadan birçok aile çocuklarının gerek okulda, gerek okul dışında bilim deneyleri almasını istemektedir.

İstanbul ölçeğinde bakıldığında çocukların yaşına uygun olarak bu alanda uzman eğitimciler ile böylesi çalışmaları yapabileceği nitelikli yerlerin başında bilim gösterisi deyince akla ilk gelen adreslerden bir tanesi olan Alışkan Organizasyon firmasıdır.

Özellikle ilköğretim öğrencileri için yapılan bu organizasyonlarda farklı türden bilim deneyleri ile çocukların eğlenerek, öğrenmesi sağlanmaktadır. Bu deneyler içinde balonlar ve köpükler ile yapılan deneyler, hava ve girdaplar temalı bilim şovları da mevcuttur.  Çocuklar bu gerçekler de bilimsel gerçekliğin ne olduğunu en basit biçimde öğrenmesine katkı sunulmaktadır.

Neden Biz?

Türkiye’nin ilk ve tek bilim tiyatrosunun da sahibi olan Alışkan Organizasyon bünyesinde ayrıca fizik bilimi kapsamında hava ve girdaplar gösterileri de yapılan bilimsel etkinlikler arasındadır.

Eğlenceli Bilim, çocuklara yönelik deney etkinliklerinde Türkiye’de ulaştığı yıllık 100 bin çocuk ile alanının lideri konumundadır.

Eğlenceli bilim deneyleri sayesinde çocuklar bilimin olağanüstü dünyasını bire bir uygulamalı etkinliklerle yaşıyorlar. Okul Öncesi, İlkokul, Doğum Günü Etkinlik ve Bilim Deney Organizasyon için farklı programlarımız bulunmaktadır.

Kurumunuzda bu muhteşem deneyimi çocuklarınıza yaşatmak için Türkiye’de bir ilk olan Eğlenceli Bilim temsilciliğiyle çocukların hayatları boyunca ihtiyaç duyacakları bilim sevgisi ve merak duygusu ancak doğru kurgulanmış, yaparak / yaşayarak / eğlenerek öğrenme modeli geliştirilmiştir.

Çocuğun Gelişimine Katkısı

Şimdi de bilim deneyleri çocuklara bilim öğretmesi dışında neler kazandırıyor sorusuna verilebilecek yanıtlar arasında çocuğun zihin gelişimine katkı sunduğunun altını da çizmek gerekir. Yapılan etkinlikler topluca yapıldığı için çocuğun sosyalleşmesine, takım ruhuna sahip olabilmesine de çok ciddi katkılar sunarak.

İşin eğlence kısmı da son derece önemli olan faktörler arasındadır. Rastgele bir oyun oynamak yerine bilim deneyleri yapılması çocuğun ufkunu açmaktadır. Fizik, biyoloji gibi bilim dallarında yapılan bu deneyler vasıtası ile çocuk ileride bu mesleklerden bir tanesi seçip seçmeyeceğine de karar verebilmektedir. Ayrıca bu tür etkinlikler çocuğun doğru bir biçimde yönlendirilmesine, eğitilmesine de katkı sunar.

Eğlenerek, öğrenen çocuklar her daim pozitif düşünen, topluma daha fazla katkı sunan, olumlama yapan bireyler olacakları için ailelerin. Özellikle İstanbul’da yaşayanların çocuklarını ve çevrelerindeki diğer çocukları bu alanda en doğru kuruluşlara yönlendirmeleri son derece önemlidir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir