Beyoğlu Bilim Deneyleri

Beyoğlu Bilim Deneyleri

Beyoğlu, Firuzağa İlkokulu’nda bu ay düzenlenen Uzay Kampı adlı etkinlikle çocukları Beyoğlu bilim deneyleri, matematik ve teknoloji alanında kariyer yapmaları için motive etmek amaçlandı. Öğrenciler uzayla ilgili interaktif simülasyonların kullanıldığı dinamik ve eğlenceli bir ortamda, iletişim, takım çalışması ve liderlik alanlarında da sunumlar gördüler. Öğrenciler için oldukça ilgi çekici olan bu etkinlik çocukların eğlenirken öğrenmesine destek oldu.

Okçu Musa İlkokulu’nda özel Beyoğlu bilim deneyleri etkinliği yapıldı. Öğrencilerin yaş seviyelerine uygun ve görselliğin üst düzeyde tutulduğu deneylerde öğrenciler eğlenirken öğrenmenin tadını çıkardı. Elektrik, kimyasal tepkimeler, hava, ses, ışık, maddenin halleri gibi konuların ele alındığı Beyoğlu bilim deneyleri etkinliklerinde Kurubuz gösterisi, ışın kılıcı, sabun köpüğü fıskiyesi, gök gürültüsü – uzay telefonu gibi ilgi çekici deneyler yapıldı.

Beyoğlu Belediyesi semt sokaklarında eğitim gören anaokulu öğrencilerini bilimle buluşturdu. Anaokulu çocukları, İTÜ bilim merkezinden gelen eğitmenler ile birlikte sihirli kimya deneyleri yaptılar. Beyoğlu bilim deneyleri kapsamında çocuklar hem öğrenip hem de eğlendiler.

Ayrıca gelecek hafta Beyoğlu Doğaokulları, Uzay Kampı Türkiye ve NASA’nın ev sahipliğinde düzenlenen Partner School Science Program’da (Kardeş Okullar Bilim Programı) yer alacaktır. Programa katılan öğrenciler Amerika Birleşik Devletleri, Yunanistan, Bulgaristan, İsrail gibi ülkelerdeki öğrencilerle farklı alanlarda yürüttükleri projelerini video konferanslar ile paylaşıp, Uzay Kampı Türkiye’de düzenlenen “Uluslararası Yaz Kampı” programlarına katılabilirler. Beyoğlu bilim deneyleri kapsamında İngilizce olarak yürütülen programda öğrenciler, NASA çalışanlarının da yer aldığı aktivitelere katılma olanağı yakalarlar.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir