Başarılı Bir İllüzyonist Olmanın Sırları

Başarılı Bir İllüzyonist Olmanın Sırları

Sihirbazlık ya da diğer adı ile illüzyon birçok insanın hayalini süsleyen gösteri sanatlarından birdir. Bu sanat her yaştan izleyiciyi etkilemektedir. Birçok insan nasıl illüzyonist olacağını merak eder. Ancak illüzyon mesleği hiç de sanıldığı kadar kolay değildir. Büyük sorumluluk isteyen, sürekli pratik gerektiren ve fedakârlık isteyen bir iştir.

İllüzyon gösterilerini yapan kişiye illüzyon gösterisi yapan sanatçı ya da illüzyonist adı verilir. İllüzyonist olmak için bilinmesi gereken en önemli konu sihirbazlık kodudur. Bu kod sayesinde illüzyon sanatı yıllardır süregelmekte ve bundan sonraki yıllarda da izleyicileri etkilemeye devam edecektir.

İllüzyon Hakkında Önemli Noktalar

  • Herhangi bir illüzyon gösterisi yapmadan önce oyun hakkında bolca çalışarak pratik yapmak,
  • Her oyun için farklı bir yöntem kullanılmadığı takdirde asla aynı oyunu iki kez yapmamak,
  • Bildiği illüzyon numaralarını ve diğer illüzyonistlerin numaralarını asla ifşa etmemek,
  • Kendi sırlarını illüzyon olmayan kişilerle asla paylaşmamak.

Öncelikle bazı sihirbazlık numaraları öğrenir ve yukarıdaki talimatları dikkatli bir şekilde takip ederseniz kendinize sihirbaz diyebilirsiniz.

İllüzyon gösterileri bir hobiden çok daha fazlasını kapsamaktadır. Öğreneceğiniz her sihir numarasının etkisi seyirciye nasıl bir görüntü verdiği ile ilgilidir. İllüzyon gösterilerinde konuşma, seyircinin ilgisini çekmek için kullanılan bir yöntemdir.

İllüzyon genellikle el çabukluğu ve özel hareketler ile yapılır. Sihirbazlığın en önemli kurallarından biri sürekli ayna karşısında çalışmaktır. Bu kendi açıklarınızı ve hatalarınızı görmeniz açısından çok önemlidir. Ayrıca sürekli bıkıp usanmadan pratik yapmak gerekir.

Başarılı Bir İllüzyonist Olmak İçin

  • Öncelikle illüzyon için gerekli olan iskambil kâğıdı, mendiller, ipler gibi gereçlere ihtiyaç vardır.
  • İllüzyon numaralarını iyi öğrenmeli ve bunlar üzerinde sürekli çalışılmalıdır.
  • El çabukluğu nasıl yapılır, bu çok iyi öğrenilmelidir.
  • Bilinen tüm numaralar belirli bir düzene konmalıdır.
  • Birçok illüzyonist vardır. Bunları taklit etmek yerine kendi stilinizi geliştirmeyi deneyin. Hatta kendi konuşma tarzınızı yaratın.
  • Pratik yapın, pratik yapın, pratik yapın.

Ekipmanlara ve araç gereçlere sahip olmak kolaydır. Bunları sihirbazlık malzemelerinin satıldığı yerlerden online ya da direk temin edebilirsiniz. İhtiyacınız olan tüm materyallere sahip olduktan sonra illüzyon gösterileri nasıl yapılır, konusunda kitaplar, dergiler, diğer illüzyonistler, DVD’lerden faydalanabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir