Balon Süsleme Nasıl Yapılır?

Balon Süsleme Nasıl Yapılır?

C:\Users\bs\Desktop\balon süsleme nasıl yapılır.jpeg

Yapılan organizasyon çeşidine göre, organizasyon yapılacak olan mekânın süslenmesi için yapılan bir süsleme türü olan balon süsleme, organizasyonların olmazsa olmazlarındandır. Balon süslemesi yapılmayan bir organizasyon renksiz ve gösterişsiz olacaktır.

Bu nedenden dolayı işyeri açılışları, sünnet düğünleri, açılış kokteyli ve doğum günü gibi organizasyonlarda balon süsleme mutlaka yapılmalıdır. Balon süslemesi için profesyonel firmalardan destek almalısınız.

Balon Süsleme Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Balon süsleme yaptırırken dikkat etmeniz gereken bazı önemli hususlar vardır. Öncelikle dikkat etmeniz gereken balon süsleme ve zincir balon süsleme gibi konulara hâkim değilseniz bu işi kendiniz yapmanız zor olacağından mutlaka profesyonel hizmet veren bir organizasyon firmasından destek almalısınız.

açılış organizasyonu balon süsleme işlemini kendim yapacağım diyorsanız, konuya hâkim olmadığınız için balonlardaki renk uyumu kötü olacak ya da süslemeniz gösterişsiz olacaktır. Bu nedenle bu işi, işini iyi yapan bir organizasyon firmasına vermenizi tavsiye ederiz.

Firma seçimi yaparken de dikkat etmeniz gereken en önemli şey, ucuz iş yapan firma tercihi yapmamalısınız. Ucuz iş demek, ucuz ve kalitesiz malzeme kullanımı demektir. Bu da organizasyonunuz bitmeden balonların patlamasına ve süslemenizin de hüsranla sonuçlanmasına neden olabilir.

Bir diğer dikkat etmeniz gereken konu ise açılış organizasyonu balon süsleme yaptıracağınız yerin yaklaşık olarak ölçüsünüz bilmelisiniz. Bilemiyorsanız organizasyon yaptıracağınız firmayı çağırıp keşif yaptırabilirsiniz.

Balon Süsleme ve Zincire Balon Süsleme Nasıl Yapılır?

Balon süslemesi yapılırken öncelikli olan uygulayacağınız mekâna göre balon seçimi yapmalısınız. Uygulayacağınız mekân iç mekân mı, dış mekân mı buna dikkat etmelisiniz. Kullanacağınız balon türü de burada önem arz etmektedir. Dekorasyon balonu kullanmalısınız. Diğer balon türleri ve baskılı balon türleri dayanıksız oldukları için dekorasyon için uygun değillerdir. balon süsleme fiyatları alırken bunlara dikkat etmelisiniz.

Bununla birlikte zincir balon süsleme yapılır bir de ondan bahsedelim. Bunun için öncelikle iki adet dekorasyon balonunu aynı büyüklükte şişirerek birbirine bağlayarak ikili balon oluşturun. Aynı şekilde ikili bir balon daha oluşturun ve bu iki tane ikili balonu birbirine dolayarak dörtlü balon elde edin.

Sonrasında ise bu dörtlü balonları renk uyumuna göre ipe dizerek zincir balon elde edebilirsiniz. Bu işlemi istediğiniz uzunluğa gelene kadar sürekli tekrar edebilirsiniz. Anlatımı her ne kadar kolay gibi gözükse de oldukça karmaşık ve renk uyumuna dikkat edilmesi gereken bir iştir. Bu nedenle profesyonel bir firmadan destek almanızda fayda vardır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir